A minisztérium kész folytatni az egyeztetést a közoktatásban érintett érdekképviseleti szervezetekkel és nyitott arra, hogy közvetítő szerepet vállaljon a pedagógus munkavállalók és a munkáltatók (önkormányzatok és más fenntartók) közötti tárgyalásokon. áll az OKM sajtóközleményében.
Felajánlja ezt annak ellenére - írják a közleményben -, hogy a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének állításaival szemben az elmúlt hetekben folyamatos volt az érdekegyeztetés az oktatási érdekképviseletek és a minisztérium között. Az oktatási és kulturális miniszter már a hivatalba lépését követő héten - június 15-én - személyesen fogadta a közoktatásban érdekelt négy szakszervezet vezetőit, összehívta a Közoktatás-politikai Tanácsot és a Közoktatási Érdekegyeztető Tanácsot, hogy a testületeket tájékoztassa a tárca szakmai elképzeléseiről.
Néhány nappal később - a közoktatási törvény módosításának elkészülésekor, június 27-én a minisztérium ismét összehívta a Közoktatási Érdekegyeztető Tanácsot és a Közoktatás-politikai Tanácsot. A találkozón Arató Gergely államtitkár - a szószerinti jegyzőkönyv tanúsága szerint - a tárca nyitottságát fejezete ki újabb tárgyalásokra, amennyiben erre a szociális partnerek igényt tartanak.
Ilyen megkeresés a tárcához azóta nem érkezett - szögezik le. A négy érintett szakszervezet által összehívott fórumon, június 30-án a közoktatási szakállamtitkár mindenre kiterjedő részletességgel tájékoztatta az egybegyűlteket a minisztérium terveiről. A pedagógusok munkaidejét vizsgáló "időmérleg" elkészítésének részleteiről tartanak a tárgyalások a szakszervezet és a tárca között.
(www.edupress.hu)