Az új tanév Debrecenben: átszervezés, összevonás

Oktatás - 2009-06-27

Debrecen önkormányzata július 3-i ülésén határozza meg intézményenként a 2009/2010-es nevelési-oktatási évben az óvodában, iskolában indítható csoportok, osztályok, napközis-, iskolaotthonos-, tanulószobai  csoportok, alapfokú művészetoktatási intézményben indítható művészeti csoportok, kollégiumban szervezhető csoportok számát.

Ime az előterjesztés:

Óvodai helyzetkép

 

A 2008/2009-es nevelési évben az indítható óvodai csoportok száma 264 volt.

2009. szeptemberében bent maradó gyermeklétszám 4561 fő,  felvett és előjegyzésbe vett gyermekek száma 1895 fő. A 2009/2010-es nevelési évben óvodai nevelésben részt vevő gyermekek száma várhatóan: 6456 fő. Az óvodai csoportok átlaglétszáma 25 fő.

Az intézményvezetők a beiratkozási adatok alapján megtervezték a 2009/2010-es nevelési év óvodai csoportjainak számát. A jelenlegi létszámadatok a legtöbb óvodában nem indokolják az óvodai csoportok számának csökkentését.

Ugyanakkor szükséges módosítani az indítható óvodai csoportok számát a következő intézményekben:

a)      A Közgyűlés a 48/2009.(III. 31.) Ö. h.-val döntött a Karácsony Sándor Általános Iskola, a Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda, valamint a Sípos Utcai Óvoda átszervezéséről. A döntés értelmében a 2009/2010-es nevelési évtől a Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda bánki telephelye – a telephelyen működő egy óvodai csoporttal - a Sípos Utcai Óvoda telephelyeként működik tovább, ezért indokolt ez utóbbi intézmény óvodai csoportjainak számát egy csoporttal megemelni. A döntésből adódóan csoportszám változás nincs.

 

b)      A Közgyűlés a 148/2008.(VI. 26.) Ö. h.-val döntött Bányai Júlia Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és a Szabó Kálmán Utcai Óvoda jogutóddal történő megszüntetéséről, amelynek értelmében a Szabó Kálmán Utcai Óvoda fenntartója a Debrecen - Mikepércs Kistérségi Társulás. A teljes óvodai intézményhálózatot figyelembe véve az óvodai csoportok száma a döntés következtében 4-gyel csökkent.

 

c)      A Közgyűlés a 146/2008. (VI. 26.) Ö. h.-val döntött a Napsugár Óvoda jogutóddal történő megszüntetéséről és a Tócóskerti Óvoda átszervezéséről. A fenntartói döntés értelmében a volt Napsugár Óvodában - amely a 2008/2009-es nevelési évtől a Tócóskerti Óvoda telephelyeként működik - felmenő rendszerben megszűnik az óvodai nevelés. A 2009/2010-es tanévben egy csoportnyi gyermek megkezdi az általános iskolai tanulmányokat, ezért a telephelyen egy óvodai csoport megszüntetése indokolt.

 

Összességében a 2009/2010-es nevelési évben indítható óvodai csoportok száma 259.

 

 

Általános iskolai helyzetkép

 

A 2008/2009-es tanévben indítható általános iskolai osztályok számát 594 osztályban határozta meg a 143/2008. (VI. 26.) Ö. h..

Az általános iskolák magasabb vezetői a 2009/2010-es tanév létszám- és feladatmutatói alapján megtervezték az osztályszámokat. Az adatok alapján megállapítható, hogy a teljes általános iskolai intézményhálózatot tekintve a következő tanévben 47 osztállyal kevesebb lesz a korábbi tanévhez képest.

 

Azokban az intézményekben, ahol a sajátos nevelésű igényű gyermekek nevelése-oktatása történik (Bárczi G. Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye, Hallássérültek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye, Nagysándor József Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola), a beíratás - a szakértői vizsgálatok időigényessége miatt – folyamatos,  a tervezés jelenlegi fázisában csupán becsült tanulói létszám áll rendelkezésünkre. Az intézmények regionális ellátási kötelezettséggel, kötelező felvételt biztosító, kijelölt intézményként működnek, így az osztály- és csoportszámokban a tanév indításakor előfordulhat változás.

 

 A tanulócsoportok számának változását több körülmény befolyásolja. Egyik legfontosabb tényező, hogy hogyan sikerült az adott iskolában a beiskolázás, hány leendő első osztályos gyermek választotta az iskolát, és így hány első osztály szervezhető. Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése a jelentkezők számának ismeretében az 50/2009.(III. 31.) Ö.h.-ban megállapította a 2009/2010-es tanévre a fenntartásában működő általános iskolák első évfolyamán indítható osztályok számát.

Az idei tanévben kilépő 8. évfolyamos osztályok számának és a belépő első osztályok számának különbsége miatt 14 osztállyal lesz kevesebb tanulócsoport az oktatási rendszerben.

 

A Bányai Júlia Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény fenntartói jogának átadása miatt, továbbá  a Petőfi Sándor Általános Iskola bánki, valamint a Karácsony Sándor Általános Iskola halápi telephelyének megszüntetése miatt a tanulócsoportok száma 26-tal, a napközis csoportok száma 12-vel csökkent a 2008. évi adatokhoz viszonyítva.

 

További csökkenést eredményez, hogy csoportösszevonásra került sor azokban az osztályokban, ahol a létszám nem éri el a Köot-ban meghatározott átlaglétszámot és a párhuzamos évfolyamon tanuló osztályok létszáma, valamint a helyi tantervben meghatározott követelményrendszer lehetővé teszi az alacsony létszámú osztályok összevonását. Ezek a csoportösszevonások további 6 osztálycsökkenést eredményeznek az általános iskolai rendszerben.

 

A Köot. 53.§ (3) bekezdése értelmében az iskola köteles - a szülő igénye alapján - a felügyeletre szoruló tanuló részére napközis, illetve  tanulószobai  foglalkozást szervezni. Ezeknek a tanórán kívüli csoportoknak a szervezésekor a létszámhatárok ugyanazok, mint a tanulócsoportok maximált létszámhatárai, azaz az 1-4 évfolyamon minimum 21 fő, maximum 26 fő és az 5-8. évfolyamon minimum 23 fő, maximum 30 fő. 

Az iskolák a pedagógiai programjaikban határozták meg, hogy milyen szervezeti formában működtetik a tanórán kívüli csoportokat.  A napközis csoportok heti 22,5 óra foglalkozási időben szerveződnek, a tanulószobai csoportok foglalkozási időkerete 15 óra/hét. A tanulószobát kizárólag felső tagozatos tanulók igénylik.

 

Az általános iskolák igazgatói a szülők írásbeli kérelme alapján felmérték, hogy hány gyermek kér napközis, illetve tanulószobai ellátást. Az igénylők létszámának függvényében megtervezték, hogy a 2009/2010. tanévben intézményi szinten hány csoport indításához kérik a fenntartó engedélyét. A tervezet szerint 16 csoporttal lesz kevesebb a napközis és tanulószobai csoportok száma, mint a 2008/2009-es tanévben.

 Összegezve az általános iskolai helyzetképet, az állapítható meg, hogy a 28 önkormányzati fenntartású általános iskolában a 2009/2010-es tanévre a tervezett osztályszám: 547, a napközis és tanulószobai csoportok száma 293.

 

 Középiskolai és kollégiumi helyzetkép

 

 

A 143/2008. (VI. 26.) Ö. h. a  2008/2009-es tanévben a  középiskolai osztályok számát 556 osztályban határozta meg.

 A következő döntések befolyásolják a feladatellátás mutatóit:

 

A Közgyűlés a 46/2009. (III. 31) Ö. h.-val döntött  a Balásházy János Mezőgazdasági, Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium fenntartói jogának átadásáról 2009. július 1. napjától a Debreceni Egyetem részére, emiatt a teljes középfokú intézményhálózatot tekintve az osztályok száma 19-cel csökkent a 2008. évi adatokhoz viszonyítva.

A 49/2009. (III. 31) Ö. h. alapján elvégzett, az érettségi vizsgára felkészítő felnőttoktatási feladatokat érintő átszervezés, az alacsony létszámú osztályok összevonása további 16 osztály csökkenését eredményezi a középiskolai rendszerben.

További osztályszám csökkenéshez vezet a szakképzést folytató intézmények képzési szerkezetében végrehajtott profiltisztítás, valamint az 1/2006. (II. 17.) OM rendelettel kiadott Országos Képzési Jegyzék- ben (OKJ) bekövetkezett változás (kevesebb az iskolarendszerben képezhető szakma, megváltozott előképzettségi feltételek) is.

A szakképzést érintő folyamatos átalakulás célja a szakképzést folytató intézmények és a gazdasági élet szereplői együttműködésének erősítése, a munkaerő-piaci kereslet-kínálat közelítése, a kereslet-vezérelt szakképzés megteremtése. Ennek érdekében az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési és Képzési Bizottság (ÉARFKB) 2008. szeptember 23-án döntést hozott a térségi integrált szakképző központ által folytatandó szakképzés irányairól és beiskolázási arányairól, amely több szakképzést folytató intézmény esetében további osztályszám csökkenését eredményezi.

 

A Közgyűlés a 47/2009. (III. 31.) Ö. h.-val 2009. július 1. napjával jogutóddal megszüntette a Váci Mihály Középiskolai Kollégiumot, valamint a Hatvani István Középiskolai Kollégiumot, továbbá átszervezte a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium kollégiumi feladatait, és jogutódnak kijelölte a Gulyás Pál Középiskolai Kollégiumot és a Deák Ferenc Középiskolai Kollégiumot. A kollégiumi jelentkezések, a szakmai feladatok ismeretében a 2009/2010-es tanévben ellátandó feladatokhoz csoportos létszámcsökkentés keretében indokolt a kollégiumi közalkalmazotti létszámot mindkét jogutód intézmény esetében csökkenteni.

 

Összességében a 2009/2010-es tanévre a létszám- és feladatmutatóihoz megtervezett középiskolai osztályszám 500, amely 56-tal kevesebb az elmúlt évben meghatározott osztályszámnál.

 

 A kollégiumi átszervezések, a Balásházy János Mezőgazdasági és Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium fenntartói jogának átadása miatt a csoportok átlaglétszámát 25 főben meghatározva, a középiskolai kollégiumokban összesen 61 kollégiumi csoportban 1513 tanulót sikerült elhelyezni. A 2009/2010-es tanév tervezett kollégiumi csoportszáma 61.

 

 

 

I. Létszámcsökkentés

1. Óvoda

 

Feladatelmaradás miatti létszámcsökkentés

Az óvodai helyzetképben ismertetett feladatelmaradásból adódóan a Tócóskerti Óvoda álláshelyeit - 2 óvodapedagógus, 1 dajka, 1 gondozónő, 1 óvodatitkár, 1 fejlesztő pedagógus, 1 konyhalány - 7 fő státuszával szükséges csökkenteni, mivel az intézmény székhelyén lévő közalkalmazotti létszám a csökkenő feladatokat el tudja látni. A létszámkeret így 47 főről 40 főre változik a 2009/2010-es nevelési évtől. Az érintett álláshelyek közül 1 üres (konyhalány).

A szakosztállyal történt egyeztetést követően javaslom, hogy a fejlesztő pedagógusi státuszon lévő óvodapedagógus - tekintettel a hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek magas számára – kerüljön áthelyezéssel - fejlesztésként - a Mesekert Óvoda pedagógusi létszámába.

 

2. Általános iskola

A helyzetképben részletezett okokra visszavezethető csoportszám csökkenések, valamint az ebből eredő feladatelmaradás, illetve intézmény átszervezések miatt a következő iskolákban indokolt a közalkalmazotti létszámot csökkenteni:

 

A Bocskai István Általános Iskolában egy osztállyal csökken a tanulócsoportok száma, ezért 1 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt. 

Az intézmény vezetője takarékossági és hatékonysági szempontok miatt  kezdeményezi, hogy az ügyviteli dolgozók létszámát is csökkentse a fenntartó, így 1 fő intézményi üzemeltetéshez kapcsolódó közalkalmazott jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetéséről döntsön.

 

A Gönczy Pál Általános Iskolában két felsős osztállyal csökken a tanulócsoportok száma. (1 csoportösszevonás 7. évfolyamon, valamint a távozó három 8. osztály helyére csak két belépő 5. osztály érkezik). A feladatelmaradás miatt az intézmény szakmai feladatot ellátó létszámkeretét 3 pedagógus álláshellyel indokolt csökkenteni.

 

A Lorántffy Zsuzsanna Általános Iskolában egy felsős osztállyal csökken a tanulócsoportok száma. A feladatelmaradás miatt 1 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt.

 

A Csapókerti Általános Iskolában egy alsós osztállyal és két napközis csoporttal csökken a tanulócsoportok száma. További csoportszám csökkenést eredményez, hogy a tanulói létszám változása miatt ötödik évfolyamon osztályösszevonás történik. A feladatelmaradás miatt 4 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt. 

 

A Benedek Elek Általános Iskolában két alsós osztállyal és egy napközis csoporttal csökken a tanulócsoportok száma.  A feladatelmaradás miatt 2 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése és 1 üres pedagógus álláshely zárolása indokolt. 

Az intézmény a Faraktár utca 74. szám alatti telephelyét 2009/2010-es tanévtől oktatási célra nem használja, így az üzemeltetéshez kapcsolódó létszámon is indokolt változtatni,  az intézmény vezetője kezdeményezi 2 fő  üres álláshelyének zárolását.

 

 

A Bolyai János Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézményben a 2009/2010-es tanévben alsó és felső tagozatban 1-1 csoportcsökkenés lesz, amelyből adódóan feladatelmaradás következtében 4 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése válik szükségessé.

 

A Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményben a felső tagozat két csoportjának csökkenése miatt a 2009/2010-es tanévben 4 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése válik szükségessé.

 

A Dózsa György Általános Iskola Újkerti tagintézményében három osztállyal csökken a tanulócsoportok száma, ezért 5 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt.

 

Az Eötvös Utcai Általános Iskolában egy első osztállyal csökken a tanulócsoportok száma. Feladatelmaradás miatt 1 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt. 

 

A Fazekas Mihály Általános Iskolában egy alsós osztállyal csökken a tanulócsoportok száma. Feladatelmaradás miatt 1 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt. 

 

A Nagysándor József Általános Iskola és Előkészítő Szakiskolában a felső tagozaton tanulócsoport szám csökkenés következik be, továbbá a gyógypedagógiai intézményegységben nem indul első osztály. Az előzőekre tekintettel 3 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése és 3 fő pedagógus megüresedett álláshelyének zárolása indokolt.

 

A Közgyűlés a 48/2009. (III. 31.) Ö.h.-val döntött a Karácsony Sándor Általános Iskola átszervezéséről oly módon, hogy 2009. július 1. napjával a halápi telephelyen megszünteti az oktatást. A telephely megszüntetésével összesen 7 fő közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt. 

 

A Közgyűlés szintén a 48/2009. (III. 31.) Ö.h.-val döntött a Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda átszervezéséről. A döntés alapján 2009. július 1. napjától az iskola bánki tagintézményében általános iskolai oktatást  nem végez.  Az intézményben az osztályok száma 6-tal, a napközis csoportok száma 2-vel csökken. A feladatelmaradás miatt 11 álláshelyen foglalkoztatott 12 fő közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt. 

 

3. Középiskola és kollégiumA feladatelmaradásból, valamint az intézményi átszervezésből, illetve megszüntetésből adódó létszámcsökkenés a következők szerint jelenik meg a középfokú intézményekben:

 

A Baross Gábor Szakképző Iskola és Kollégiumban a szakképzésben végrehajtott  profiltisztítás és az Országos Képzési Jegyzék változása szerint az elkészített tantárgyfelosztás alapján 2 fő pedagógus álláshelyéhez nem rendelhető feladat, ezért a szakoktatói szakmai feladatot ellátó létszámból 2 fő közalkalmazotti jogviszonyát szükséges megszüntetni felmentéssel.

 

Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskolában a felnőttoktatás megszüntetése, valamint a regionális fejlesztési és képzési bizottság (a továbbiakban: RFKB) döntése következtében a következő tanévtől 4 osztállyal lesz kevesebb a jelenlegi, illetve korábbi osztályszámhoz képest, ezért 2,5 fő üres pedagógus álláshely zárolható.

 

A Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskolában a Közgyűlés 265/2003. (XII. 18.) Kh. határozata alapján felmenő rendszerben megszűnt 9-12. évfolyamon a szakközépiskolai oktatás, a gimnáziumi képzés mellett csak érettségire épülő szakképzést folytat az intézmény. A 9-12. évfolyamos szakközépiskolai szakmacsoportos alapozó oktatás megszűnésével egy fő pedagógus (szakoktató) további foglalkoztatása nem indokolt. Az új OKJ szerint a szakképző évfolyamokon nem kötelező testnevelés órát tartani, ezért csökkent a testnevelési órák száma. Fentiek alapján 2 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt.

 

A Csokonai Vitéz Mihály Gimnáziumban az orosz nyelv oktatásának megszűnése miatt csökkenteni szükséges az intézmény létszámkeretét 0,5 fő álláshellyel. A felnőttoktatás megszűnése következtében az intézmény osztályszámai csökkennek, ezért indokolt további 3 fő közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonyát felmentéssel megszüntetni.

 

Az Erdey-Grúz Tibor Vegyipari és Környezetvédelmi Szakközépiskolában az egészségügyi szakmacsoportban a 2007/2008-as tanévtől kezdődően nem indult új osztály. Az elkészített tantárgyfelosztás alapján az előzőekben említett szakmacsoportban 1 fő pedagógus álláshelyéhez nem rendelhető feladat, ezért a szakmai feladatot ellátó létszámból 1 fő közalkalmazotti jogviszonyát szükséges megszüntetni felmentéssel.

A Közgyűlés a 263/2007. (XI. 22.) Ö. h.-ban a 2008/2009-es tanévtől többletfeladat ellátásával bízta meg az intézményt a vegyipari szakmacsoportban. A feladatváltozás ellátása nem oldható meg átminősítéssel vagy más módon, ezért indokolt a felmentett pedagógus helyén 1 fő vegyészmérnök-tanár végzettségű pedagógus alkalmazása.

 

 

Az Irinyi János Gimnázium, Szakközép- és Szakiskola az RFKB 2008. szeptemberi döntése, valamint a szakképzési rendszerben bekövetkező profiltisztítás miatt csupán 4 szakképesítés képzésére kapott engedélyt. A továbbiakban az ügyviteli és a vendéglátóipari szakmacsoporthoz tartozó szakképzés kifutó jelleggel megszűnik az intézményben. Ez  az intézmény szakképzési osztályainak számában jelentős csökkenést okoz, mivel az eddigi 10 osztály helyett 6 osztály indítását teszi lehetővé, így 3 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt.

 

A Könnyűipari Szakközép- és Szakiskolában a 49/2009.(III. 26.) Ö. h. alapján a 2009/2010 -es tanévtől kezdődően megszűnik az érettségire felkészítő felnőttoktatási feladat, valamint jelentkezés hiányában az intézmény nem tud beiskolázni a ruhaipari technikus képzésre. A feladatelmaradás következtében 1 fő pedagógus közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetése indokolt.

 

 

 

A kollégiumi jelentkezések ismeretében, és a következő tanév feladatainak felmérése alapján a Deák Ferenc Középiskolai Kollégiumban 20 fő, a Gulyás Pál Középiskolai Kollégiumban 39,25 fő közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetésére kerül sor, tekintettel arra, hogy az intézményekben továbbfoglalkoztatásukra nincs lehetőség.

 

 

 

II. Átminősítés

 

 

A Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola igazgatója kérelmezi 1 pedagógus álláshely átminősítését nem pedagógus álláshellyé 1 fő rendszergazda alkalmazása céljából. Az intézmény tanulói a pályaorientációs és a szakképzési évfolyamok tanítási óráin rendszeresen használják a nagyszámú gépparkot, amelynek karbantartása és működtetése felkészült szakembert igényel.

 

Az Eötvös Utcai Általános Iskolában jelentős a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel küzdő, valamint a sajátos nevelési igényű (autista) tanulók aránya. A 2009/2010-es tanévben az iskola tanulói létszáma 261 fő, közülük 113 gyermek rendelkezik a nevelési tanácsadó vagy a szakértői bizottság szakvéleményével. A szakvéleményben foglaltaknak megfelelően fejlesztésük egyéni és kiscsoportos formában történik. A fejlesztésre szoruló gyermekek megfelelő ellátása érdekében kérelmezi az intézmény vezetője a fenntartótól az 1 fő fejlesztő pedagógus álláshely biztosítását.

 

 A József Attila Általános Iskola igazgatója kérelmezi az engedélyezett szakmai tevékenységet ellátó létszámon belül az 1 fő tanítói munkakör átminősítését 1 fő fejlesztő pedagógus munkakörré. A kérést az indokolja, hogy az iskolában kimagaslóan magas a beilleszkedési-, tanulási és magatartási nehézséggel küzdő gyermekek száma. Az intézményben rendelkezésre áll a feladat ellátásához szükséges képesítéssel rendelkező pedagógus.

 

III. Fejlesztés

 

 

1.  Óvoda

 

A Szivárvány Óvoda létszámkeretét 1 fő fejlesztő pedagógusi álláshellyel indokolt megemelni, mivel az óvodában kimagaslóan magas a hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek száma. Az intézményben rendelkezésre áll a feladat ellátásához szükséges képesítéssel rendelkező pedagógus.

 

A Mesekert Óvoda létszámkeretét 1 fő fejlesztőpedagógusi álláshellyel indokolt megemelni a hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek magas számaránya miatt, amely különösen Halápon magas.  A Tócóskerti Óvodában feleslegessé váló, a szükséges képesítéssel rendelkező fejlesztőpedagógus áthelyezéssel el tudja látni a feladatot.

 

2.  Általános iskola

 

Az Epreskerti Általános Iskolában az emelt szintű informatika oktatás bevezetése miatt 0,5 fő rendszergazda álláshely biztosítása indokolt. A felmenő rendszerű oktatás bevezetése miatt két számítástechnikai szaktanteremmel és több mint 60 számítógépes egységgel rendelkezik az iskola. A gépek szakszerű karbantartása és rendszerben való működtetése meghaladja a számítástechnika szakos pedagógus munkaköri feladatait, ezért indokolt felsőfokú végzettségű rendszergazda alkalmazása.

 

A Hatvani István Általános Iskolában a 2009/2010-es tanévben a felső tagozatos tanulócsoportok és a tanulószobás csoportok száma növekszik, ezért az intézmény közalkalmazotti létszámát 1 fő kémia – bármely szakos tanári álláshellyel emelni szükséges.

 

A Hunyadi János Általános Iskolában a 2009/2010-es tanévben 1 első osztállyal nő a tanulócsoportok száma, ezért 2 fő tanítói álláshely bővítés indokolt.

 

A Kazinczy Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 0,5 fő művészeti oktatási feladatokat ellátó pedagógus  álláshely létesítése indokolt.

 

 

A Szoboszlói Úti Általános Iskolában a 2009/2010-es tanévben 1 első osztállyal nő a tanulócsoportok száma, ezért 1 fő tanítói álláshely bővítés indokolt.

 

 

3.  Középiskola és kollégium

 

A Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában a modul rendszerű művészeti oktatás esetében meghatározott tantárgyi órák egy része az új központi programok alapján nem bontható heti 8 óránál kisebb óraszámra. Szakmódszertanilag megoldhatatlan a tantárgy szintű bontás ezekben az esetekben, ugyanakkor a munkaügyi előírások szerint a heti 8 órát meghaladó alkalmazás esetén kötelező a munkavállalóval közalkalmazotti státuszt létesíteni. A munkaügyi előírások miatt javasolt 1 fő tanár (művésztanár) álláshely bővítés.

 

A Povolny Ferenc Szakképző Iskola igazgatója 1,25 álláshely bővítésének engedélyezését kérelmezi, amelynek felhasználását 1 fő gyógypedagógus  és az intézményben induló két új szakképesítés bevezetése miatt 0,25 fő álláshelyen mérnöktanár  alkalmazására tervezi.