December 15-én kerülnek a boltokba a felvételi tájékoztatók

Oktatás - 2010-12-01

 December 15-én kerülnek a boltokba a kék könyvekként ismert felvételi tájékoztatók, ezek mellett a Felvételi tájoló és az interaktív Felvi-rangsor is a jelentkezők segítségére lesz az idei felvételi során.

Az Educatio Nonprofit Kft. évek óta segíti különböző kiadványokkal, valamint a Felvi portállal a felvételi előtt álló középiskolásokat a jelentkezési időszakban és utána is. Idén sem lesz másként, hiszen a fontos információkat ismét egy helyen összegyűjtve megtalálják a végzősök, hogy egy helyről megtudhassák az őket érdeklő és érintő legfontosabb tudnivalókat.

Az Educatio tájékoztató kiadványainak célja, hogy bemutassák a magyar felsőoktatás képzéskínálatát, és segítsék a jelentkezőket a számukra leginkább megfelelő pálya kiválasztásában. December 15-én jelennek meg a "kék könyveknek" is nevezett Felsőoktatási felvételi tájékoztatók. Az egyik az érettségizetteknek, a másik kiadvány pedig a diplomásoknak szól. A végzős középiskolásoknak az előbbire van szüksége, hiszen ez a könyv tartalmazza a szükséges információkat valamennyi induló képzésről (alap-, egységes, osztatlan és felsőfokú szakképzés) és az ezeket meghirdető intézményekről. A magyar felsőoktatási rendszerről is olvashatnak a diákok ebben a kiadványban, illetve részletes leírást találnak a felvételi eljárás szabályairól, tudnivalóiról.

Az előbbiekkel egy időben jelenik meg a diplomásoknak szóló szakirányú továbbképzéseket tartalmazó könyv is. A Szakirányú továbbképzések gyűjteménye a felsőfokú oklevéllel rendelkezőknek szóló képzéseket tartalmazza, amelyek továbbtanulási, továbbfejlődési lehetőséget jelenthetnek számukra.

A Felvi-rangsorokat is tartalmazó Felvételi tájoló 2011 - csatlakozva a kiadványok csapatához - december 15-én kerül a boltokba. Ebben részletesen leírás található a magyar felsőoktatás 14 képzési területének összes alapszakjáról, valamint az elvégzésük utáni további lehetőségekről, így a mesterszakos továbbtanulási lehetőségekről és diploma utáni elhelyezkedési esélyekről. A könyvben helyet kaptak a Felvi-rangsorok is, amelyek a hivatalos felsőoktatási statisztikák, valamint a hallgatók, oktatók és munkaadók véleménye alapján számos szempontot figyelembe véve állítják sorrendbe az egyetemeket, főiskolákat. A felvételi tudnivalók felkutatásához legjobb, ha a Felvit használják a felsőoktatásba igyekvő diákok, a portált ugyanis a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium háttérintézményeként működő Educatio Nonprofit Kft. üzemelteti. A portálon megbízható és pontos tájékoztatást található az aktuális felvételiről és számos hasznos szolgáltatást, mint például felsőoktatási jelentkezés elektronikus formáját az e-felvételit, vagy Felvi-rangsorok online változatát is innen érhetik el az érdeklődők.

(www.edupress.hu)