A tudományos tanácskozásra a hazai felsőoktatási intézmények képviseletében 240 oktató, kutató és szakember érkezik Debrecenbe. A plenáris ülések mellett a szekcióprogramok keretében 150 előadást hallhatnak három nap alatt az érdeklődők.
Az idei rendezvénynek jelentős aktualitást ad az elmúlt 3 évben a szakterületen, valamint a magyar felsőoktatásban végbement és a következő években várható változások, a felsőoktatás reformja, a bolognai folyamat korrekciója. Mindezek jelentős feladatok elé állítják a felsőoktatási intézményeket.
- Az informatika a felsőoktatás sikerágazata - fogalmazott az esemény sajtótájékoztatóján Dux László. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára hangsúlyozta: a készülő új felsőoktatási törvény egyik legfontosabb feladata, hogy elősegítse a munkaerőpiac igényeinek megfelelő képzés megerősítését.
- A Debreceni Egyetem és a magyar felsőoktatás számára is fontos, hol tart ma az informatikai oktatás - mondta Fábián István. A rektori kiemelte: a képzési színvonal emelésének fontos állomása, hogy szeptembertől az új, a Kassai úti Campuson épült létesítményben kezdi meg a tanévet az Informatikai Kar.
A konferencia célja, hogy áttekintést adjon a jelenlegi helyzetről, és megvitassa azokat a kihívásokat, amelyekkel az oktatók, kutatók, valamint az intézmények nap mint nap találkoznak. A rendezvény célja továbbá, hogy mintegy iránytű szerepet betöltve megpróbálja segíteni a különböző egyetemi és intézményi stratégiák megfogalmazását, a tapasztalatok megvitatását és hasznosítását.
A konferencián a két plenáris ülés mellett fórum keretében öt informatikai kötődésű téma megvitatása, valamint az Informatikai Doktori Iskolák kerekasztal programjában a doktorképzés aktuális helyzetének, problémáinak, lehetőségeinek áttekintése szerepel.