Misztikus terek, csónakház és csillagvizsgáló: hagyományos formák új építészeti megközelítésben

Oktatás - 2010-02-09

Fikció és valóság határán mozgó egyedi építészeti terveiket tárják február 8-tól a nagyérdemű elé a Debreceni Egyetem Építészmérnöki Tanszékének hallgatói. A Skiccek, álmok, vázlatok című tárlaton olyan egyedi művészeti alkotásokat tekinthetnek meg az érdeklődők, melyekkel a való világban csak ritkán találkozhatnak. A szárnyaló hallgatói képzelet által életre hívott műremekeknél a gazdag forma- és színvilág egyszerre találkozik a művészi értékekkel.

Az építészeti oktatás legújabb debreceni remekeit bemutató Skiccek, álmok, vázlatok című kiállítás február 8-án nyitotta meg kapuit, elkalauzolva a látogatókat a Debreceni Egyetem Építészmérnöki Tanszékének hallgatói által megálmodott építészeti vívmányok világába. A diákok a Dr. Ferencz Marcel, és Dr. Wesselényi-Garay Andor nevéhez fűződő Borderline Architecture elnevezésű új építészeti iskola korszakalkotó építészetfilozófiáját tárják a közönség elé. A Debreceni Egyetem Építészmérnöki Tanszék e két oktatójának nevéhez fűződik többek között a Magyar Pavilon installációjának megvalósítása az idei év augusztusában megnyíló Nemzetközi Velencei Építészeti Biennálén.

 

„Az egyetem hallgatói képzeletüknek szárnyat adva olyan, nem szokványos épületeket, meghökkentő struktúrákat, újszerű térkapcsolatokat mutatnak be, amelyek megváltoztathatják az emberről, a térről és az otthonról való gondolkodást – hangsúlyozta Dr. Ferencz Marcel, a DE Építészmérnöki Tanszékének vezetője.