A Pilisi Parkerdő a Fővárosi Önkormányzattal közösen 271 hektárnyi élőhely természetvédelmi állapotát javítja az óbudai Mocsáros területén, valamint a Tétényi fennsíkon - közölte az erdőgazdaság szóvivője kedden.
Mészáros Péter tájékoztatása szerint a visszaszorult gyepek, vizes élőhelyek és erdők helyreállítása révén 20 indikátorfaj, közöttük 8 európai jelentőségű faj népessége növekszik a Biodiverse City LIFE területalapú természetvédelmi projektben és az érintett területen enyhülnek a klímaváltozás negatív hatásai.
Óbudán egy pusztuló nyáras területet állítanak helyre, mely 30 évvel ezelőtt sittlerakóként működött. Az erdőt az eredeti termőhelyre jellemző fafajokkal népesítik be, megtartva a jelenlegi állomány idősebb egyedeit. A beavatkozás során elszállítják az itt lévő, nagy mennyiségű építési törmeléket.
A Tétényi fennsíkon, a Szoborpark mögötti tisztás a Natura 2000 hálózat része. A területen a természetes gyepborítást kezdik visszaszorítani a fás szárú növények. Itt cserjeirtást végeznek, majd legeltetéssel biztosítják, hogy a megtisztított foltok a jövőben is megőrizzék élőhelyi sajátosságukat.
A Pilisi Parkerdő az ország egyetlen parkerdőgazdasága, 65 ezer hektárt kezel Pest és Komárom-Esztergom megyében a Gerecse, a Pilis, a Visegrádi és a Budai-hegység, a Gödöllői-dombság, valamint a Csepeli-síkság területén. Területét évente 32 millió látogató keresi fel.