A Budapest Art Fair idén is a hazai galériák legjobbjait mutatja be és - ahogyan eddig is – Párizsból és Londonból érkeznek nemzetközi szereplők, hogy a magyar gyűjtőkkel és érdeklődőkkel találkozzanak.
Nemzetközi sikerek után
A kortárs galériák jó része mozgalmas hónapokat tud maga mögött. Berlin, Strassbourg, Basel, Hong Kong és New York vásárai után most közösen szerepelnek Budapesten, hogy az Art Fair négy napja alatt kiderüljön, miben hisznek a művészek, kiben a galériások, hogy milyen gazdag alkotói világok működnek párhuzamosan és hogy hogyan néz ki a modern és kortárs művészeti terep 2010-ben.
Az optimizmus kora
A vásár kiállítói fotókkal, festményekkel, videomunkákkal érkeznek, és ha ez nem lenne elég idén először egy önálló kiállítás is beáll a látnivalók közé. A Russian Union of Art Photographers intézet és a The State Russian Centre of Photograpy jóvoltából nyolcvan, az orosz fotó húszas-harmincas éveit reprezentáló anyag érkezik Budapestre, köztük Alexander Rodcsenko több zseniális munkájával. Építészet, táncművészet, konstruktivizmus és mindennapi élet, emelkedett, vicces vagy épp csak esztétikus pillanatok abból a korszakból, ami meghatározó volt a modern fotóművészet alakulásában.
Még közelebb
Mik ma a művészeti élet nagy kérdései, vitái, sikerei, civakodásai és együttműködései? Az Artmagazin szokásos kerekasztalfórum sorozatán ezekre is fény derül. Az aktuális témákkal és a meghatározó szereplőkkel folyó beszélgetések szórakoztatóak, néha meglepően harcosak, de verekedni sose szoktak. Kitűnő lehetőség, hogy közelebb kerüljünk a piac és a szakma világához