Eredmények megjelenítése 261-től 280-ig 1654 találatból.

Borkai Zsolt már nem tagja a Magyar Olimpiai Bizottságnak

Sport - 2019-10-24

Borkai Zsolt keddtől már nem tagja a Magyar Olimpiai Bizottságnak - közölte a MOB csütörtökön.

"Személyével kapcsolatosan a továbbiakban fegyelmi, vagy etikai eljárásnak nincs helye, az ügyét ezzel lezártnak tekintjük" - áll a közleményben.

A korábbi MOB-elnök a Magyar Torna Szövetség delegáltjaként volt MOB-tag.

Labdarúgó NB I - Megszakította nyeretlenségi sorozatát a Debrecen

Sport - 2019-10-20

A mérkőzés utolsó harmadában emberhátrányban játszó Debrecen 2-1-re legyőzte a vendég Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójában, szombaton.

A hajdúságiak ezzel megszakították négy meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatukat, a DVTK pedig idegenben továbbra is pont nélkül áll a szezonban. Diósgyőri helyzetekkel indult a mérkőzés, de amíg ezek sorra kimaradtak, addig a hazaiak első lehetőségüket kihasználva megszerezték a vezetést. A folytatásban is a vendégek voltak aktívabbak, többször is veszélyeztettek, de a debreceni kapus, Nagy Sándor hárítani tudott.

Magyar-azeri - Egygólos sikerrel életben maradtak a kijutási remények

Sport - 2019-10-13

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte vasárnap a vendég azeri csapatot a Groupama Arénában rendezett Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, így csoportjában feljött a második helyre, és életben tartotta kijutási reményeit.

A győztes találatot a tizedik percben Korhut Mihály szerezte egy 28 méteres bombagóllal.

A magyarok hetedik mérkőzésükön is megőrizték hibátlan mérlegüket az azeriekkel szemben, de most először csak minimális különbséggel nyertek.

Japán Nagydíj - Bottas győzött Szuzukában, világbajnok a Mercedes

Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat Szuzukában, ahol a német istálló bebiztosította sorozatban hatodik elsőségét a konstruktőrök pontversenyében.

Torna-vb - Simone Bilesnak nincs hiányérzete a felemáskorlát miatt

Az amerikai Simone Bilesnak nincs hiányérzete, amiért nem sikerült érmet nyernie felemáskorláton a Stuttgartban zajló olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokság szombati versenynapján.

Világhírű vendégek az 5. Világsakkfesztiválon

Sport - 2019-10-02

Polgár Judit ötlete nyomán jövő szombaton immár ötödik alkalommal rendezik meg a Világsakkfesztivált, amelynek a Nemzeti Galéria ad otthont és várhatóan 30 országból csatlakoznak hozzá profi és amatőr játékosok, világhírű sakkozók. Magyarországra érkezik a Nemzetközi Sakk Szövetség (FIDE) elnöke, Arkagyij Dvorkovics és a korábbi világbajnok orosz nagymester, Vlagyimir Kramnyik.

Orosz Nagydíj - Hamilton nyert és növelte előnyét az összetettben

Sport - 2019-09-29

Az ötszörös világbajnok és címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Orosz Nagydíjat, ezzel növelte az előnyét az összetettben.

Labdarúgó NB I - Gyurcsó duplájával győzött Debrecenben a Puskás Akadémia

Sport - 2019-09-28

A Puskás Akadémia Gyurcsó Ádám duplájával 2-1-re legyőzte a házigazda Debreceni VSC-t szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga hetedik fordulójában.

A vendégek már a találkozó első percében megszerezhették volna a vezetést, Vanecek előtt adódott óriási lehetőség, de ekkor Pávkovics a gólvonalról még menteni tudott. A tetszetősen játszó felcsútiak aztán egy szép kontratámadás végén a tizedik percben előnyhöz jutottak, és a folytatásban is aktívabbak voltak. A félidő végén a debreceni Haris "gólpasszt" adott Gyurcsónak, aki élt is a lehetőséggel, és megszerezte második találatát is.

Férfi kosárlabda NB I - A nyolc közé jutás a Debrecen célja

Sport - 2019-09-26

A legjobb nyolc közé szeretne jutni a férfi kosárlabda NB I 2019-2020-as szezonjában a DEAC - mondta a klub szakosztályvezetője a csapat csütörtöki, idénynyitó sajtótájékoztatóján.

Davis Kupa - Davis Kupa - Balázs nyert, világcsoportban maradtak a magyarok

Sport - 2019-09-16

Balázs Attila negyedóra alatt legyőzte Ilja Marcsenkót a Magyarország-Ukrajna tenisz Davis Kupa-osztályozó hétfőn befejezett ötödik mérkőzésén, ezzel a magyarok 3-2-re nyertek, és bennmaradtak a világcsoportban.

A csata utolsó meccse vasárnap sötétedés miatt a második szettben 5:5-nél félbeszakadt a budapesti Sport 11 központban, erről Richter Attila, a szövetség főtitkára ezt mondta az MTI-nek:

"A nemzetközi szövetség szabályai alapján villanyfényes rendezéshez legalább 1200 luxot kell biztosítani, ezt az áprilisi ATP-tornára brutális aggregátorokkal megoldottuk, de most a korai kezdés miatt nem költöttünk erre még 50-80 millió forintot. Legalább nyolc órát kell biztosítani napfényes játékhoz, ezért kezdtünk délelőtt. Két éve, az oroszok elleni párharcban pénteken 15 órakor volt az első meccs, akkor muszáj volt komoly világítást kiépíteni. Most a vártnál hosszabb mérkőzések miatt vis major helyzet alakult ki, amelyet így tudtunk megoldani. Úgy is mondhatnánk, hogy mi a hagyományokhoz híven ragaszkodunk a háromnapos lebonyolításhoz" - tette hozzá tréfásan a főtitkár.

Labdarúgó NB I - Feczesin volt az Újpest nyerőembere a Debrecen ellen

Sport - 2019-09-14

Az Újpest FC 3-2-re legyőzte a Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, hatodik fordulójában, az Illovszky-stadionban.

A fővárosiak legutóbb április elején nyertek bajnoki meccset házigazdaként, azóta három döntetlen és három vereség volt a mérlegük.

Jégkorong Erste Liga - A felsőházi rájátszás a Debrecen célja

Sport - 2019-09-12

A felsőházi rájátszás a DEAC célja a pénteken kezdődő jégkorong Erste Ligában - hangzott el a szakosztály csütörtöki szezonnyitó sajtótájékoztatóján.

Magyar-szlovák - Szoboszlai: ma a szlovákok mellett állt a szerencse

Sport - 2019-09-09

Szoboszlai Dominik, a magyar labdarúgó-válogatott gólszerzője szerint igazi adok-kapok mérkőzést vívtak a szlovákokkal a Groupama Arénában rendezett hétfői Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

US Open - Nadal negyedszer bajnok, és 19 Grand Slam-trófeánál tart

Rafael Nadal negyedszer nyerte meg az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyesét, mivel a vasárnapi fináléban óriási, ötszettes csatában legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet.

Eredmény:

férfi egyes, döntő:

Rafael Nadal (spanyol, 2.)-Danyiil Medvegyev (orosz, 5.) 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4

A 33 éves Nadal mindössze 16 szettet játszott le a döntőig, mivel a második fordulóban játék nélkül jutott tovább, emellett már háromszor megnyerte a US Opent, így ő számított a finálé favoritjának

3x3-as kosárlabda Eb - Kikapott a negyeddöntőben a női válogatott

Sport - 2019-09-01

A világbajnoki ezüstérmes magyar női válogatott hosszabbítás után 21-20-ra kikapott a spanyoloktól vasárnap a debreceni 3x3-as kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében.

Károlyi Andrea szövetségi kapitány együttese a pénteki csoportkörben előbb 17-16-ra verte a lengyeleket, majd 21-11-re legyőzte a címvédő franciákat, így csoportelsőként jutott be a negyeddöntőbe. A Theodorán Alexandra, Papp Klaudia, Goree Cyesha, Medgyessy Dóra alkotta válogatott két hónapja a vb-negyeddöntőben legyőzte a spanyolokat, akik a Nagytemplom előtt felépített alkalmi pályán már az ötödik másodpercben előnybe kerültek. Theodorán duplájával hamarosan a hazaiak vezettek, majd sokáig csak futottak az eredmény után. A nagyórán 2-7, majd 6-8 állt, aztán a debreceni születésű Medgyessy - a 2016-os Eb legjobbja - kétpontosával 10-10-nél egyenlítettek a magyarok.

Papp dupláival 17-14-re elhúzott a nemzeti csapat, majd 18-17-nél már csak három pontra volt a diadaltól. Sőt, a honosított Goree büntetőjével 19-17 lett az állás, 27 másodperccel a vége előtt azonban egyenlített az ellenfél (19-19).

Labdarúgó NB II - Hivatalosan kizárták a Balmazújvárost

Sport - 2019-08-29

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) csütörtökön kizárta a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő csapatát a másodosztályból. Az NB II-es klub honlapjának rövid híradása szerint az MLSZ elnöksége nem fogadta el a balmazújvárosiak felülvizsgálati kérelmét, így vasárnap a Soroksár SC elleni mérkőzést már nem rendezik meg.

3x3-as kosárlabda Eb - Nehéz ágon a női válogatott Debrecenben

Sport - 2019-08-28

Nehéz sorsolást kapott a világbajnoki ezüstérmes magyar női válogatott a 3x3-as kosárlabda Európa-bajnokságon, amelyre péntektől vasárnapig kerül sor Debrecenben.

Károlyi Andrea szövetségi kapitány szerdán elmondta, együttese a végső győzelemre esélyes négy csapattal azonos ágra került.

"A címvédő franciák, a korábbi világbajnok olaszok, az oroszok és a spanyolok is egy ágon vannak, ami megnehezíti a dolgunkat. A motivációval ezzel együtt nem lesz gond, a hétfőn és kedden rendezett felkészülési tornán annyira repítették a lányokat a zsúfolt debreceni lelátók, hogy még vissza is kellett fogni őket" - mesélte a szakvezető, majd rátért az olimpiai kvalifikáció menetére.

Kajak-kenu-vb - Aranyérem és nyolc tokiói kvóta a négyes döntőkben

Sport - 2019-08-25

A Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású női kajaknégyes aranyérmet szerzett, a férfi kajaknégyes pedig ötödik lett 500 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, s ez újabb négy plusz négy kvótát jelent Magyarországnak a jövő évi, tokiói játékokra.

A kvótaszerzés szempontjából ez a két szám volt a legfontosabb a vb-n, mertnégy-négy versenyzői olimpiai indulási jogot lehetett bennük szerezni, másrészt a kvartettek számára nincs pótkvalifikáció.

A magyar női négyes 2017-ben és 2018-ban is megnyerte ezt a számot a vb-n - 1978 óta egy kivétellel csak a magyarok és a németek diadalmaskodtak benne -, és nem mellesleg olimpiai címvédő is. Ezúttal a mindössze 19 éves, ifjúsági világbajnok Gazsó Alida Dóra sztrókolta a hajót, mögötte a rutinos Csipes Tamara, Medveczky Erika és Bodonyi Dóra alkotta a képzeletbeli motort.

Kajak-kenu-vb - Kizárták a Kárász, Kozák párost

Sport - 2019-08-22

A csütörtöki előfutam után kizárták az 500 méteren címvédő Kárász Anna, Kozák Danuta kajakpárost a szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, mert a hajójuk könnyebbnek bizonyult a megengedettnél a mérlegelésnél. Így a magyar csapat ebben a számban nem tud tokiói kvótát szerezni a vb-n.

NBA - Atlantában dönt rekordot és búcsúzik Vince Carter

Sport - 2019-08-06

Újabb egy szezonra elkötelezte magát az Atlanta Hawks kosárlabdacsapatához Vince Carter, aki NBA-rekordot jelentő 22. idényére készül, amely után visszavonul. Az ESPN csatorna információi szerint a 42 éves játékos már mindenben megállapodott a Hawksszal, melyben 76 meccsen lépett pályára az előző kiírásban és mérkőzésenként 7,4 pontot szerzett átlagban.