Mikor és hogyan adja vissza a kormány a lenyúlt pénzeket?

A Fidesz korábban már bebizonyította, mostohán bánik a nyugdíjasok pénzével, hiszen nemcsak 1998-ban, hanem az idén is kevesebbet fizet ki a nyugdíjasoknak jogos járandóságuknál. Ott folytatja, ahol abbahagyta annak idején, hiszen most már nemcsak a jelen nyugdíjasainak a pénzét nyúlja le, hanem a jövő nemzedékét is.

    Botrányos és elfogadhatatlan, amint veszélybe sodorja három millió munkavállaló 2700 milliárd forintos megtakarítását, miközben havonta és fejenként átlagosan 10 ezer forinttal rövidíti meg őket. Ezzel egy időben megfosztja ugyanazokat az embereket attól a lehetőségtől, hogy magánnyugdíjpénztári megtakarításaikat közeli hozzátartozójuk megörökölhesse.  A kormány ezzel nem biztosítja a választás szabadságát, sőt egy tollvonással és egy hét alatt meg is fosztja az embereket a választás szabadságától. Ilyen nagy horderejű kérdések normális demokráciákban nem egy hét alatt, hanem hosszú évek vitái során dőlnek el.

 

Vajon a magánnyugdíjrendszer jogcsorbítása Orbán Viktor bosszúja válaszul arra, hogy az Európai Unió nem engedte a pénztári befizetések költségvetési hiányként történő elszámolását?

Ha a kormánynak baja van a pénztárak kezelési költségével, akkor változtassa meg azt, de ne az egész magánnyugdíjrendszert!

 

A Fidesz választási kampányában szemrebbenés nélkül ígért 14. havi nyugdíjat, amikor viszont kormányon van, nemhogy elfeledkezik korábbi ígéretéről, de 14 havi nyugdíjbefizetést vesz el azoktól, akik magánnyugdíjpénztárban gyűjtötték pénzük egy részét. Az emberek pénzének lenyúlása egyetlen célt szolgál, hogy a Fidesz megvalósíthassa miden idők legigazságtalanabb adóelképzelését. Ezeknek az adóelképzeléseknek a lényege:

minél gazdagabb vagy, annál jobban jársz. Mindeközben havonta több ezer forinttal készül megsarcolni a kiskeresetűeket.

 

Amit most a Fidesz-kormány tesz, az köszönő viszonyban sincs a társadalmi igazságossággal és az arányos közteherviselés elvével. A Fidesz-kormány intézkedései rendre megsértik a jogállamiság intézményét. Nem nyugdíjvédelmi biztost kellett volna kinevezni, hanem a jogállamiságot és a jogszerűséget, a törvények betartásán őrködő biztost.

 

Felszólítjuk a kormányt, hogy ezt a gátlástalan lenyúlást lehetővé tevő törvényjavaslatot azonnal vonja vissza!

Az MSZP minden törvényes lehetőséggel küzdeni fog az arcátlan lenyúlás ellen.

Tudjuk, hogy a Fidesz az emberek javát akarja, de mi azt nem adjuk!

 

 

Burány Sándor

országgyűlési képviselő

 

    Kiadó: MSZP

    OS