Igazat adok Orbán Viktornak, hogy Esztergomban a megválasztott képviselők nem hajlandóak együttműködni a polgári kormánnyal. Egy képviseleti demokráciában a városvezetés, és minden döntéshozatal a képviselő-testület kezében van. A fideszes többségű helyi testület az elmúlt másfél évben többször bizonyította, hogy nyíltan szembe megy a Fidesz által meghirdetett országos célokkal.
A képviselők többsége nem támogatja az átlátható gazdálkodás létrehozását, gátolja az elmúlt időszak visszaéléseinek feltárását, semmibe veszi az Nemzeti Együttműködési Nyilatkozatban foglaltakat, önös érdekeiket előbbre sorolják, mint a közösségét, s még tárgyalni sem akarnak az egyházi támogatást is élvező, mélyszegénységben élők helyzetének javításáról szóló programról.
Mulasztásos törvénysértésben vannak, mert nem tartottak közmeghallgatást. Jelenleg nincs költségvetése a településnek, van viszont Alkotmánybíróság által megsemmisített önkormányzati rendelete, számtalan törvényességi észrevétel és választópolgári elégedetlenség, mivel alkotmányellenesen, antidemokratikusan hozzák meg döntéseiket.
Egyetértek Miniszterelnök Úrral, hogy ennek véget kell vetni, és a választókra kell bízni a döntést újra, hogy bölcsebben válasszanak, és olyan képviselőknek adjanak bizalmat, akik betartják az ország demokratikus jogrendjét és hajlandóak együttműködni a polgári kormányzattal.
Működésképtelenség és/vagy alkotmányellenes működés miatt az Országgyűlésnek lehetősége van erről szavazni. Természetes, hogy nem egy emberen, a Miniszterelnökön múlik ez, sőt nem is ő az, aki ezen segíthet, még ha személyesen ezt jónak is tartaná. Esztergomban azonban különösen nagy a bizalom Orbán Viktor iránt, hiszen ő maga ígérte meg évekkel ezelőtt Esztergomban, hogy ha kormányon lesznek, akkor tud és fog segíteni szeretett városán.
Arra kérem Díszpolgárunkat, hogy a nagy államférfiakat jellemző nagylelkűség és adott szó jogán személyesen járjon közben, hogy a Parlament tűzze napirendjére az esztergomi képviselő-testület feloszlatásának ügyét, ami polgármesteri mandátumom megszűnésével is jár. Vállalom a megmérettetést éppúgy, mint a kiegyezést, mert több ezer ember érdeke, hogy Magyarország ősi fővárosában béke uralkodjon.
Esztergom, 2012. április 15. Húsvét első vasárnapján