- A klinikai gyógyszervizsgálatok biztonságának növelése érdekében országosan egyedülálló kezdeményezést indít a Debreceni Egyetem (DE) Szakemberek betegeink biztonságáért (Szebb) címmel - jelentette be az egyetem rektora szerdán sajtótájékoztatón a cívisvárosban.
Szilvássy Zoltán elmondta: az egyetem sokféle egészségipari aktivitása között a klinikai gyógyszervizsgálatok - a törzskönyvezés előtti vagy az új, törzskönyvezett gyógyszerek hatásának klinikai megfigyelése betegeken - kiemelt szegmenst jelentenek.
Magyarországon, de Közép-Európában is egyedülálló módon jön létre Hajdú-Bihar megyében egyetemi vezetéssel, a családorvosok, a gyógyszerészek aktív közreműködésével és a betegek bevonásával működő klinikai gyógyszervizsgálati rendszer, amelynek fővédnökségét együtt látja el az egyetem rektora és Debrecen polgármestere - ismertette Szilvássy Zoltán. Édes István professzor, a DE klinikai központ főigazgatója a klinikai gyógyszervizsgálatoknál a szakmaiság fontosságát, a biztonságot is jelentő fekvőbeteg-ellátási hátteret emelte ki.
Nem titkolta: a közelmúltbeli, halálos áldozatot is követelő franciaországi gyógyszervizsgálati események is arra késztették őket, hogy hívják fel a figyelmet a biztonságos klinikai vizsgálatokra, amelyeknek Debrecen nagy hagyománya van.
Páll Dénes egyetemi tanár, a DE gyógyszerfejlesztési kutatási központjának igazgatója hozzátette: az egyetem klinikai központjáb Szilvássy Zoltán elmondta: az egyetem sokféle egészségipari aktivitása között a klinikai gyógyszervizsgálatok - a törzskönyvezés előtti vagy az új, törzskönyvezett gyógyszerek hatásának klinikai megfigyelése betegeken - kiemelt szegmenst jelentenek.
Magyarországon, de Közép-Európában is egyedülálló módon jön létre Hajdú-Bihar megyében egyetemi vezetéssel, a családorvosok, a gyógyszerészek aktív közreműködésével és a betegek bevonásával működő klinikai gyógyszervizsgálati rendszer, amelynek fővédnökségét együtt látja el az egyetem rektora és Debrecen polgármestere - ismertette Szilvássy Zoltán.