Archívum

Eredmények megjelenítése 33521-től 33540-ig 67819 találatból.

Bővítik a brit titkosszolgálatokat

Pro... - 2015-11-16

A párizsi merényletek miatt jelentősen bővítik a brit titkosszolgálatok létszámát és finanszírozását - jelentette be hétfőn a brit kormányfő.

 David Cameron közölte: a brit elhárító szolgálatok az elmúlt fél évben hét nagy-britanniai terrortámadást hiúsítottak meg.

Amerikai kéminformációk segítették az IÁ elleni francia légitámadást

Külföld - 2015-11-16

Az Egyesült Államok hírszerzési információkat osztott meg Franciaországgal a Párizs által az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet észak-szíriai székhelye, Rakka ellen vasárnap elrendelt légitámadás előtt - közölte a The Daily Beast című online hírmagazinnal egy névtelenül nyilatkozó amerikai kormányzati tisztségviselő.

Időjárás-jelentés

Ajánljuk - 2015-11-15

  Időjárási helyzet Európában:

Az elmúlt napokban csökkentek a hőmérsékleti különbségek Európán belül, ugyanis a korábban az időjárást meghatározó, az ősz végéhez képest szélsőségesen meleg levegő visszaszorult a kontinensen. A rekordmeleget egy nagy sebességgel mozgó hidegfront szüntette meg, ami vasárnap hajnalra a Fekete-tengerig jutott el.

Utazás a zsidó örökségbe Észak-Alföldön - Projektzáró Debrecenben

Helyi - 2015-11-15

Modern kulturális központot alakítottak ki Debrecen zsidó negyedében: az Utazás a zsidó örökségbe Észak-Alföldön című projekt mintegy 500 millió forint európai uniós támogatással valósult meg - közölte a Debreceni Zsidó Hitközség (DZSH) elnöke vasárnap a projektzáró rendezvényen.

Megtalálták a terrorakcióban használt egyik gépkocsit

Olvastuk - 2015-11-15

- Párizs Montreuil elővárosában megtalálták a pénteki terrorakció során használt egyik gépkocsit, és őrizetbe vettek hat embert a már azonosított merénylő környezetéből - közölte francia rendőrség vasárnap.

  A Seat gépkocsiról feltételezik, hogy a merénylők a 10. kerületben lévő Le Petit Cambodge étterem és a Le Carillon bárnál végrehajtott terrorakcióban használták.

Az Iszlám Állam nem egyenlő az iszlám vallással

Belföld - 2015-11-15

A párizsi merényleteket is magára vállaló Iszlám Állam elnevezésű terrorszervezet nem tekinthető muzulmánnak- mondta Rostoványi Zsolt iszlámkutató vasárnap az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában.

 A kutató hangsúlyozta: a szervezet által képviselt tanok messze állnak az igazi iszlámtól, inkább a vallás egy eltorzult változatát jelentik.

OTP: idén járnak le az első, 2010-ben kötött tartós befektetési számlák

Gazdaság - 2015-11-15

Az OTP Banknál 2010-ben közel 20 ezer  tartós befektetési számlát (tbsz-t) nyitottak, amelyeknek több mint 90 százaléka jelenleg is élő számla, azóta pedig további 60 ezer befektető választotta az adóoptimalizálásnak ezt a formáját - mondta Nyitrai Győző, az OTP Bank megtakarítási szolgáltatások igazgatója.

Szíria - Nagyratörő tervet fogadtak el a válság rendezésére

Külföld - 2015-11-15

- Nagyratörő menetrendet fogadtak el a bécsi Szíria-konferencia résztvevői szombaton a közel-keleti országban több mint négy éve tartó polgárháborús válság rendezésére a német külügyminiszter tájékoztatása szerint.

  A szíriai kormány és az ellenzéki csoportok képviselői még idén tárgyalásokat kezdenének, fél éven belül átmeneti kormány alakulna, másfél éven belül pedig választásokat tartanának a tervek szerint - közölte Frank-Walter Steinmeier.

Merényletek Párizsban - Az EU egységesen száll szembe a terrorfenyegetéssel

Fontos - 2015-11-15

Az Európai Unió egésze elleni támadásnak minősítették a párizsi terrorakciókat a tagországok és a központi uniós intézmények vezetői.

  "Ez mindannyiunk elleni támadás volt" - áll a Brüsszelben szombat délután kiadott nyilatkozatban, amelyet a tagországok állam- és kormányfői, valamint az uniós központi intézményeinek vezetőinek nevében tett közzé az Európai Bizottság.

Londoni elemzői vélemény: "szerkezeti váltás" az Iszlám Állam működésében

Vélemény - 2015-11-15

Londoni elemzői vélemény szerint "szerkezeti léptékű váltást" jelez az Iszlám Állam nevű dzsihadista terrorszervezet működésében a péntek éjjeli párizsi merényletsorozat.  Charles Lichfield, az Eurasia Group nevű globális gazdasági-politikai kockázatelemző csoport londoni részlegének európai kutatási programvezetője szombati kommentárjában kiemelte azt a véleményét is, hogy a párizsi terrortámadás csak a "bevezetője" volt a nyugati országokban várható további merényleteknek.

Nőtt az európai diszkont légitársaságok utasforgalma októberben

Gazdaság - 2015-11-15

 Októberben is nőtt az európai diszkont légitársaságok utasforgalma 2014 tizedik hónapjához képest, a legnagyobb növekedést a Ryanair produkálta - derül ki a légitársaságok honlapján közölt utasforgalmi statisztikákból. Az ír Ryanair, Európa legnagyobb diszkont légitársasága volt az egyetlen, amelyik kétszámjegyű bővülést produkált: forgalmuk 15 százalékkal 8,4 millió főről 9,6 millióra nőtt, a járatok átlagos töltöttsége pedig 5 százalékponttal 89 százalékra javult. A gördülő éves utasforgalom október végén 98,6 millió volt, 17 százalékkal magasabb, mint egy éve.

Beiktatták Debrecenben Palánki Ferenc katolikus megyés püspököt

Helyi - 2015-11-15

A debreceni Szent Anna székesegyházban beiktatták tisztségébe szombaton Palánki Ferencet, a debrecen-nyíregyházi római katolikus egyházmegye új megyés püspökét. Ferenc pápa kinevezési bulláját latinul Alberto Bottari de Castello apostoli nuncius, magyarul Krakomperger Zoltán püspöki irodaigazgató ismertette a hívekkel zsúfolásig megtelt székesegyházban.

Az Iszlám Állam vállalta magára a párizsi támadásokat

Külföld - 2015-11-15

Az Iszlám Állam (IÁ) nevű dzsihadista terrorszervezet vállalta magára a Párizsban elkövetett merényleteket szombaton nyilvánosságra hozott hivatalos közleményében.  Az arab és francia nyelven, francia keltezéssel kiadott dokumentum szerint a "kalifátus" nyolc harcosa robbanó mellényekkel és gépfegyverekkel felszerelkezve hajtotta végre a támadásokat különböző helyszíneken a francia főváros szívében. Párizst a "feslettség és bűn fővárosának", valamint az "európai keresztesek zászlósának" nevezték a közleményben.

Magyarországi Muszlimok Egyháza: nem köthető valláshoz a terrorcselekmény

Pro... - 2015-11-15

A támadássorozat olyan terrorakció volt, amire nincs magyarázat, nem köthető egyetlen valláshoz, egyetlen nemzetiséghez sem vagy származáshoz - közölte a Magyarországi Muszlimok Egyháza a párizsi terrorcselekményekkel kapcsolatban.

Magyar Iszlám Közösség: egyetlen vallás sem adhat igazolást a történtekre

...kontra - 2015-11-15

- A Magyar Iszlám Közösség szerint Párizsban a gyáva terroristák ártatlan embereket mészároltak le, amelyre egyetlen vallás sem adhat igazolást.

 A közösség közleményében azt írta, az iszlám azt parancsolja: béke, tolerancia, segítségnyújtás a szegényeknek, árváknak!

Negyedszer hirdettek Franciaországban rendkívüli állapotot

Külföld - 2015-11-15

    A Le Monde által készített összefoglaló ismerteti, hogy az 1955-ben született törvény alapján az akkor még nem független Algériában hirdettek ki rendkívüli állapotot, de a Francia Köztársaság területén csak három alkalommal, 1958-ban, Charles de Gaulle hatalomba való visszatérését követően, az 1961-es algíri puccskísérletet alkalmával, valamint a 2005-ös zavargások idején rendelte el a miniszterek tanácsa a rendkívüli állapot kihirdetését.

SITE Intelligence Group: dzsihadista csoportok ünnepelnek

Külföld - 2015-11-15

A szélsőséges internetes fórumok figyelésére szakosodott SITE Intelligence Group szombat hajnali közlése szerint a dzsihadista csoportok a közösségi portálokon, elsősorban a Twitter üzenőportálon ünnepelték a Párizsban elkövetett terrormerényleteket.

    A beszámoló szerint e fórumokon számos olyan bejegyzés olvasható, amelyek szerint az Iszlám Állam nevű dzsihadista terrorszervezet állhat a vérengzés mögött.

Megújult a debreceni Kenézy kórház rehabilitációs részlege

Helyi - 2015-11-13

Több mint hatszázmillió forint európai uniós forrásból megújult a debreceni Kenézy-kórház rehabilitációs részlege, az osztályt pénteken adták át.

Ónodi-Szűcs Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára az eseményen elmondta: az elmúlt években mintegy ötszázmilliárd forint értékű egészségügyi fejlesztés valósult meg az országban.

DK: fideszes trükk a boltzáras népszavazás "átengedése"

Vélemény - 2015-11-13

- A Demokratikus Koalíció (DK) szerint fideszes trükk a boltzáras népszavazás "átengedése" - közölte az ellenzéki párt pénteken.

   Azt írták, hogy az Orbán-kormány tovább folytatja "ócska játékát" a vasárnapi boltbezárás eltörléséről szóló népszavazás ügyében.

Az MNB felfüggesztette a Duna House részvények forgalomba hozatalát

Gazdaság - 2015-11-13

- A Magyar Nemzeti Bank (MNB) - a Duna House Holding Nyrt. és a Medasev Holding Kft. szerdai kérésének megfelelően - azonnali hatállyal felfüggesztette a Duna House részvényeinek folyamatban lévő nyilvános forgalomba hozatali eljárását - az MNB erről szóló végzését pénteken tették közzé a Budapesti Értéktőzsde honlapján.