Az ország legnagyobb magángyűjteménye a napokban elhagyta a püspöki palotát, írta a Dunántúli Napló. Dr. Petró Sándor ismeretlen okokból hazavitte a nyolc éve adományozott kollekciót. A neves pécsi műgyűjtő 2002-ben a Pécsi Püspökségnek adományozta a gyűjteményének egy részét, majd a napokban az adományozás tényét felmondva, hazavitette az értékes kollekciót.
Egyszerűen elképesztő, hogy a Vidékfejlesztési minisztérium (VM) sikerként könyveli el, hogy milliárdokat vont el a tej ágazattól. A minisztérium közleménye arról szól, hogy 15 forintos literenkénti támogatást kapnak a tejtermelők, ami közel duplája a múlt évinek. Ezzel szemben egyrészt tény, hogy 8,3 forint duplája nem 15 forint, másrészt a korábbi szocialista kormány által a tejtermelőkkel kötött megállapodás 23 forintról szól.
LMP üdvözli, hogy a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal és az V. kerület nemet mondott a fővárosi világörökség rombolásával járó belvárosi Zeppelin-pláza beruházásra. A párt fővárosi frakciója a kezdetektől ezért küzdött.
Dr. Pintér Sándor 2011. január 5-én, a budapesti Hotel Intercontinentalban tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján Románia és Bulgária schengeni övezethez való csatlakozásával kapcsolatban egy újságíró az alábbi kérdést tette fel: Pintér miniszter urat szeretném kérdezni Romániáról és Bulgáriáról és a schengeni övezetről.
Nincs olyan szervezet, amely kivizsgálná a parkolási társaságok fizetési felszólításaival kapcsolatos panaszokat. Jogszabály sem létezik, amely az ilyen panaszok kivizsgálásának rendjét meghatározná. Van viszont megemelt pótdíj, mert a levélben benyújtott panasz feldolgozásának idejét is beleszámítják a fizetés késedelmébe.
A megfelelő és sikeres válasz az előttünk álló, példa nélküli közös kihívásokra nem a kevesebb, hanem a több Európa. Erről Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter beszélt január 5.-én, mintegy félszáz, Brüsszelbe akkreditált külföldi újságíró előtt Budapesten.
A gyermeket nevelő munkavállalóknak minél előbb nyilatkozatot kell tenniük munkáltatójuk felé annak érdekében, hogy az új családi adózás előnyeit élvezhessék, és a családi adókedvezményt megkaphassák. Azt javasoljuk a munkavállalóknak, hogy legkésőbb január 20-ig tegyék meg e nyilatkozataikat.
Összesen 6500 ügyfél mintegy 9,8 milliárd forint értékű vagyona fagyott be a Jógazda Szövetkezeti Takarékpénztárnál – jelentette be tegnap Fekete-Győr András, az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) ügyvezető igazgatója. Az alap kedden megkezdte az ügyfelek kártalanítását, ezt húsz munkanapon belül, tehát legkésőbb január 31-ig be kell fejeznie.
Orbán Viktor ma külföldi újságírók előtt úgy nyilatkozott: büszke arra, hogy Vlagyimir Putyinhoz hasonlították a külföldi lapok. A tavalyi hiány 3,9 százalék lett a miniszterelnök bejelentése szerint.
Tegnap elkészült a médiatörvény hivatalos angol fordítása, melyet mind a magyar külképviseletek, mind a Magyarországra akkreditált diplomáciai képviseletek elektronikus úton megkaptak.
Az Európai Unió kéri, hogy Németország részletes tájékoztatást adjon a dioxinnal szennyezett tojás ügyében, amellyel napok óta foglalkozik a német média. John Dallinak, az EU egészségügyi és fogyasztáspolitikai biztosának szóvivője azt követelte, közöljék, vajon a fertőzött tojásból és húsból került-e más államokba exportra. Ugyanakkor az illetéke szerint túlságosan korai lenne exportra vonatkozó tilalmat fontolóra venni.
A szilveszter napján közzé tett nemzetközi felmérés szerint a gazdasági válság és recesszió sújtotta 2010 végén derűs várakozással tekintenek a fogyasztók az új esztendő elé. A Reuters megbízásából készített Ipsos kutatásban résztvevő 18 ezer válaszadó több mint kétharmada szerint 2011 jobb év lesz, mint a tavalyi.
Románia azzal fenyegetőzik, hogy akadályokat gördít Horvátország EU-belépése elé, ha továbbra is halogatják csatlakozását a schengeni övezethez.
Erre Teodor Baconschi román külügyminiszter hívta fel a figyelmet, aki nyilatkozatában egyaránt keményen bírálta Németországot és Franciaországot, amiért a korrupció és a szervezett bűnözés elleni fellépés előrehaladásához kötötték hazája schengeni csatlakozását.