Archívum

Eredmények megjelenítése 9101-től 9120-ig 67238 találatból.

Ukrajnai háború - Románia eddig 35 ezer tartózkodási engedélyt adott ki ukrán menekültek számára

Ajánljuk - 2022-06-06

- Románia 35 256 tartózkodási engedélyt adott ki a háború elől menekülő, átmeneti védelemben részesülő (menedékesként elismert) ukrán állampolgárok számára, 4356 ukrán állampolgár pedig menedéket kért Romániától - közölte hétfőn a bukaresti belügyminisztérium.

A román bevándorlási hivatal (IGI) hat regionális befogadóközpontban ad szállást és ellátást a menedéket igénylő külföldiek számára. Ezek telítettsége a háború első heteiben elért 68 százalékról 53 százalékra csökkent. Tavaly az IGI mintegy 1100 férőhellyel gazdálkodott. Az ukrajnai háború kitörése óta a hatóságok nem közöltek már összesített adatokat, csak azt jelezték, hogy szükség esetén növelni fogják a befogadóközpontok kapacitását.

Bizalmi szavazást tartanak Boris Johnson brit miniszterelnök ellen

Jogtudor - 2022-06-06

Bizalmi szavazást tart hétfő este a kormányzó brit Konzervatív Párt alsóházi frakciója Boris Johnson miniszterelnök ellen, miután összegyűlt a szavazás kiírásához minimálisan szükséges számú kezdeményező levél - jelentette be hétfőn Sir Graham Brady, a konzervatív frakció illetékes bizottságának vezetője.Brady közölte, hogy a szavazást brit idő szerint 18 és 20 óra - közép-európai idő szerint 19 és 21 óra - között tartják.

A voksokat azonnal összeszámolják és az eredményt nem sokkal később kihirdetik.

A kormányfő elleni bizalmi szavazás kiírása hosszabb ideje napirenden volt, miután az elmúlt hetekben kiderült, hogy a londoni miniszterelnöki hivatalban és más kormányintézményekben a koronavírus-járvány megfékezésére korábban elrendelt szigorú korlátozások idején több kerti partit, ivászatokkal kísért társasági összejöveteleket tartottak, nem egyszer Johnson részvételével.

Ukrajnai háború - Nagy-Britannia is szállít nagyobb hatótávolságú rakétarendszereket Ukrajnának

Nagy-Britannia is szállít az eddigieknél nagyobb hatótávolságú rakétarendszereket Ukrajnának az orosz invázióval szembeni védelem erősítésére - jelentette be hétfőn Ben Wallace brit védelmi miniszter.

Wallace a BBC brit közszolgálati médiatársaság idézete szerint közölte, hogy London M270 típusú rakéta-sorozatvetőket ad át az ukrán fegyveres erőknek, ugyanazokkal a szigorú feltételekkel, amelyekkel az Egyesült Államok is kilátásba helyezte hasonló képességű, M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) típusú rakétarendszerek szállítását.

Férfi tenisz-világranglista - Nadal a negyedik, Fucsovics az 55

Olvastuk - 2022-06-06

A 14. Roland Garros-sikere után a spanyol Rafael Nadal az ötödikről a negyedik helyre jött fel a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelyen az általa a negyeddöntőben legyőzött szerb Novak Djokovic vezet, míg legjobb magyarként Fucsovics Márton az 55.

A 22. Grand Slam-tornagyőzelmét arató Nadal előtt a harmadik helyen az ellene vívott elődöntőt bokaszalag-szakadás miatt feladó német Alexander Zverev áll, míg második az orosz Danyiil Medvegyev. A párizsi finálét elbukó norvég Casper Ruud a nyolcadikról feljött a hatodik helyre.

Koronavírus - A fertőzöttek száma 531,9 millió, a halálos áldozatoké 6,299 millió a világon

Fontos - 2022-06-06

A világon 531 943 860 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma pedig 6 299 022 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint hétfő reggeli adatai alapján.

Egy nappal korábban a világon 531 697 357 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 6 298 328 volt. A fertőzés 193 országban és régióban van jelen

A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 nevű vírus okozta Covid-19-nek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 84 762 022. A halálos áldozatok száma 1 008 585.

Az uniós bíróság megerősítette a Wagner Csoport fő finanszírozója elleni szankciókat

EU - 2022-06-01

Az Európai Unió Bírósága szerdai határozatában megerősítette a Jevgenyij Prigozsin orosz befolyásos üzletember, a Wagner Csoport nevű katonai magánszervezet fő finanszírozója ellen 2020-ban kiszabott uniós szankciókat.

Az Európai Unió az orosz üzletember "Líbia destabilizálásában" történt részvétele miatt rótt ki korlátozó intézkedéseket Prigozsinra. Az Unió azzal vádolja az üzletembert, hogy pénzügyileg támogatta a Wagner Csoport katonai magáncsoport tevékenységét az észak-afrikai országban. A szankciók értelmében Prigozsin nem léphet be az EU területére, illetve esetleges vagyonát az Unióban befagyasztották.

Az olasz jegybank szerint az energiaválság demográfiai csökkenéshez vezet

Egészségügy - 2022-06-01

Az üzemanyag literenkénti ára átlépte a két eurós lélektani határt Olaszországban, az infláció utoljára 1986-ban volt ennyire magas, és a jegybank előrejelzése szerint a válság jelentős demográfiai csökkenéshez vezet - adta hírül a Corriere della Sera napilap szerdán.

Lesújtó adatokat közölt a romániai gyermekek helyzetéről egy gyermekvédelmi alapítvány

A román Salvati Copiii gyermekmentő alapítvány lesújtó statisztikai adatok közzétételével figyelmeztette szerdán a döntéshozókat hogy a gyermeknap megünneplésén túlmenően számos súlyos problémára kell megoldást találniuk a felnövekvő nemzedék egészsége, jóléte, nevelése és biztonsága érdekében.

Lezárult az orosz Cirkon hiperszonikus fegyver tesztelése

Lezárta a Cirkon hiperszonikus cirkálórakéta tesztciklusát az Admiral Gorskov fregatt, megerősítve az új fegyver felkészültségét - jelentette ki Alekszandr Moiszejev tengernagy, az északi flotta parancsnoka szerdán Szeveromorszkban.

A BMW-gyár építése az elmúlt tizenkét év sikeres gazdaságpolitikájának jelképe

Helyi - 2022-06-01

A BMW debreceni gyárának építése az elmúlt tizenkét év sikeres magyar gazdaságpolitikájának jelképe, a mintegy 400 milliárd forintos beruházással több mint ezer új munkahely jön létre a városban - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.

A tárcavezető az ünnepélyes alapkőletételen arról számolt be, hogy a német autógyártó telephelyén eddig infrastruktúra-fejlesztés zajlott, most viszont megkezdődik a tervezett épületek építése. Az üzemben évi 150 ezer járművet fognak előállítani, 2025-ben pedig megindul egy vadonatúj, tisztán elektromos platformra épülő modell gyártása, amely még nem szerepel a márka kínálatában.

Beszédében az építkezés megkezdését mérföldkőnek nevezte a magyar gazdaság gerincoszlopának számító autóipar szempontjából. Arról számolt be, hogy a BMW korábban egyfajta "láthatatlan autógyárként" működött Magyarországon, ugyanis beszállítói lánca keretében ötvennégy, összesen csaknem tízezer embert foglalkoztató magyar cégtől vásárolt alkatrészeket.

Odaítélték a Magyar Filmakadémia idei életműdíjait

Kultúra - 2022-06-01

András Ferenc rendező, Huszti Péter színművész, Rófusz Ferenc animációs rendező, Szakács Györgyi jelmeztervező és Udvaros Dorottya színművész kiemelkedő pályáját méltatja idén a Magyar Filmakadémia Egyesület életműdíjjal, a nemrégiben elhunyt Hildebrand István legendás operatőr életművét pedig posztumusz díjjal ismerik el.

. Az elismeréseket a Magyar Mozgókép Fesztiválon június 11-én este Balatonfüreden, a Kisfaludy galériában adják át.

A Magyar Mozgókép Fesztivál, amelyet június 9. és 12. között Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban rendeznek meg, megemlékezik a 100 éve született Pécsi Sándorról, a 120 éve született Jávor Pálról és a 150 éve született Janovics Jenőről. Így a legfrissebb hazai filmtermés mellett több klasszikus is látható lesz - olvasható a szervezők közleményében. András Ferenc Kossuth-díjas rendezőnek két film is elég volt ahhoz, hogy beírja nevét a magyar mozgókép történetébe. Az 1977-es, Balaton-felvidéken játszódó Veri az ördög a feleségét társadalmi szatírája a gulyáskommunizmus világának tartott görbe tükröt, míg a Dögkeselyű az értelmiség lecsúszásáról tudósított egy izgalmas bűnügyi történet keretei közt.

A magyarok több mint fele a digitális fizetést részesíti előnyben

Pénzügyek - 2022-06-01

- A magyarok több mint fele a digitális fizetést részesíti előnyben a gyorsaság és a kényelem miatt - közölte az EVO Group a Visa partnerségével készült "Fizetési szokások" című nemzetközi reprezentatív tanulmányának eredményét szerdán.

Az adatokat 14 országban gyűjtötték, a Visa nyolc közép-kelet-európai országban, köztük Magyarországon volt a kutatók partnere.

A tanulmány szerint a magyar fogyasztók 57 százaléka bankkártyával fizet vásárláskor.

Ingatlan.com: májusban felélénkült a lakáseladási kedv

Ingatlan - 2022-06-01

Májusban felélénkült a lakáseladási kedv: a múlt hónapban több mint 38 ezer eladó lakóingatlan jelent meg a kínálatban, ami 1 százalékos növekedés éves szinten; az ingatlanpiac keresleti oldalát továbbra is a bizonytalanság jellemzi - közölte az ingatlan.com szerdán.

Balogh László, az ingatlan.com gazdasági szakértője elmondta, hogy bár az 1 százalékos emelkedés szerénynek mondható, mégis idén ez volt az első hónap, amikor éves összevetésben több hirdetést adtak fel a tulajdonosok és ingatlanközvetítők. Főként a Budapesten kívüli piac, azon belül is a községekben és a városokban bővült a friss kínálat: előbbiekben 13 százalékkal, utóbbiakban 9 százalékkal volt magasabb a feladott hirdetések száma, mint tavaly májusban

Megtalálták a "világ legnagyobb növényét" Ausztrália nyugati partjainál

Külföld - 2022-06-01

Tudósok felfedezték a világ eddig ismert legnagyobb növényét, egy nagyjából 4500 éves tengeri füvet, mely mintegy kétszáz négyzetkilométeren terül le Ausztrália nyugati partjainál, a tenger fenekén.

Úgy 4500 éve egyetlen mag befészkelte magát egy jó adottságú helyre valahol a mai Shark-öbölben, Ausztrália nyugati partjainál. A magból az emberi jelenlét hiányában viszonylag zavartalanul akkora növény hajtott ki, amely ma nagyjából 200 négyzetkilométernyi tengerfenéken terülhet el - írta a The Guardian online kiadása szerdán.

A Posidonia australis faj - más néven szálas gömbfű vagy szalagfű - gyakori növény Ausztrália déli partjai mentén. Amikor azonban a tudósok az öböl tengerifű-szálainak genetikai különbségeit kezdték felderíteni, relytélyre akadtak.

Szinte minden vezető úgy érzi, hogy további béremelésekre lenne szükség egy felmérés szerint

Vélemény - 2022-06-01

Az Edenred digitális szolgáltató cég friss online felmérésének eredményéről szóló közleményben jelezték, hogy a vezetők 15 százalékának van konkrét béremelési terve a következő egy-három hónapra; ők további 5-10 százalékos bérfejlesztést terveznek.

Az EU meghosszabbította a szíriai rezsimmel szembeni szankciókat

EU - 2022-06-01

Az Európai Unió Tanácsa újabb egy évvel, 2023. június 1-jéig meghosszabbította a szíriai rezsimmel és támogatóival szemben bevezetett szankciókat - közölte az uniós tanács szerdán.

Koronavírus - 6,4 millió a beoltottak, 2063 az új fertőzött száma, a múlt héten elhunyt 40 beteg

Fontos - 2022-06-01

A beoltottak száma 6 410 059, közülük 6 196 483-an a második, 3 877 866-an a harmadik, 300 266-an pedig már a negyedik koronavírus elleni oltást is megkapták - közölte a múlt heti összesített adatokat szerdán a koronavirus.gov.hu.

Vádat emelt az ügyészség a Marina parti kettős emberölés ügyében

Jogtudor - 2022-06-01

- Életfogytig tartó börtönbüntetés kiszabását kezdeményezte az ügyészség az ellen a két férfi ellen, aki a gyanú szerint 2016-ban megölt két embert a XIII. kerületi Marina parton - közölte a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-vel.

A vád szerint egy szlovák állampolgárságú férfi egy magyar társa közreműködésével 2016 februárjában - vagyonának megszerzéséért - megölt egy szlovák állampolgárt, valamint a barátnőjét, majd a holttesteket feldarabolták és elásták.

- Orbán háromszoros kudarca az uniós olajembargó

Olvastuk - 2022-06-01

A 444.hu készítette el Orbán Viktor olajembargóval kapcsolatos európai kudarcának kronológiáját.

Ebből kiderül, hogy a magyar miniszterelnök olyannyira elveszítette a befolyását az európai történésekre, hogy végül egy olyan megegyezésre kényszerült rábólintani, amit 3 hete még élesen elutasított. Orbán semmit nem ért el abból, amit szeretett volna.

Létbiztonsági csomag bevezetését sürgeti az MSZP

Ajánljuk - 2022-06-01

Az MNB májusra 10,5%-os inflációval számol, így az élelmiszerek folyamatos áremelkedése is megállíthatatlan. Míg az Orbán-kormány négy gazdasági minisztere megfejti, hogyan lehet a gazdaságot stabilizálni, a társadalmat a lecsúszás réme fenyegeti.