Archívum

Eredmények megjelenítése 13241-től 13260-ig 68479 találatból.

Az evangélikus templomokban szüneteltetik a nyilvános istentiszteleteket

Fontos - 2021-03-05

- A nyilvános istentiszteletek szüneteltetését javasolja a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) püspöki tanácsa a gyülekezeteknek - olvasható az evangélikus egyház pénteki közleményében.Fabiny Tamás, az MEE elnök-püspöke, Kondor Péter és Szemerei János püspökök közös levelükben azt írták: 2021 böjti időszakában egyre növekvő reménységgel várták a találkozás lehetőségét. A jelenlegi súlyos járványügyi helyzetben mégis azt javasolják a gyülekezeteknek, hogy virágvasárnapig ne tartsanak személyes jelenléttel istentiszteletet, sem hétközi gyülekezeti alkalmat.

Tényleges életfogytiglant kapott egy többszörös visszaeső gyilkos

Jogtudor - 2021-03-05

- Élettársának különös kegyetlenséggel végrehajtott megöléséért - mint többszörös visszaesőt - tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélt a Pécsi Ítélőtábla pénteken jogerősen egy zalaegerszegi férfit, aki 1997-ben kettős emberölésért életfogytig tartó szabadságvesztést kapott, de ebből 20 év után feltételesen szabadulhatott.

Titkos középkori alagútrendszerre bukkantak véletlenül Walesben

Villanyszerelési munkák közben fedeztek fel egy titkos középkori alagútrendszert a dél-walesi Tinternben - számolt be róla a BBC hírportálja.

A migrén kutatásáért ítélték oda idén az Agy-díjat

Tudomány - 2021-03-05

Négy migrénkutatással foglalkozó tudós kapta idén az idegtudomány legnagyobb presztízsű kitüntetését, az Agy-díjat. A dániai Lundbeck Alapítvány csütörtökön jelentette be, hogy a brit Peter Goadsby, az amerikai Michael Moskowitz, a svéd Lars Edvinsson és a dán Jes Olesen nyerte el megosztva az 1,1 millió euróval (403 millió forinttal) járó Agy-díjat.

Koronavírus - DK: összeomlott a védőoltási rendszer, le kell mondatni a felelőst

Belföld - 2021-03-05

A Demokratikus Koalíció szerint összeomlott a koronavírus elleni védőoltási rendszer, ezért a párt arra szólítja fel a miniszterelnököt, hogy nevezze meg és mondassa le az ügy személyi felelősét.

A DK szóvivője pénteki, online sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: folyamatosan arról érkeznek a hírek, hogy "az elmúlt egy évben megismert kormányzati fejetlenség maga alá gyűrte" a hétvégére tervezett tömeges oltást. Barkóczi Balázs kiemelte, voltak, akik annak ellenére kaptak sms-t az oltásról, hogy azt korábban már beadták nekik, és voltak, akiknek a lakóhelyüktől akár több mint száz kilométerre jelöltek ki oltópontot.

Koronavírus - Orbán: most zárnunk kell ahhoz, hogy húsvétkor nyithassunk

- Most zárnunk kell ahhoz, hogy húsvétkor nyithassunk - mondta Orbán Viktor pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. A miniszterelnök hozzátette: "Az biztos, hogy a mostani kéthetes zárással befordultunk a célegyenesbe, most már a vírus elleni háborúnak utolsó szakaszában, a célegyenesben vagyunk".

A korlátozásokkal kapcsolatban bejelentette: a bölcsődéket egyelőre megpróbálják nyitva tartani, a virágosok pedig a nőnapra tekintettel március 8-án még nyitva lehetnek.

LMP: a kormány továbbra is felkészületlen

Vélemény - 2021-03-05

Az LMP társelnöke szerint, ahogy az elmúlt egy évben, úgy továbbra is felkészületlen a kormány a koronavírus-járvány és az azt övező válság kezelésében. Kanász-Nagy Máté szerint teljes körű bértámogatásra, a megfertőződötteknek százszázalékos táppénzre, valamint az álláskeresési járadék időtartamának növelésére lenne szükség.

Kanász-Nagy Máté pénteki, online sajtótájékoztatóján kijelentette: bár Orbán Viktor miniszterelnök "ismét jót viccelődött a rádióban", Brüsszellel és az ellenzékkel is foglalkozott, csak arról nem beszélt, hogyan fog ez az ország hétfőtől működni.

Százmilliós jegybanki bírság a jogosulatlanul pénzkölcsönt nyújtó F-hold Kft.-nek

Pénzügyek - 2021-03-05

- A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 100 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a budapesti székhelyű F-hold Kft.-re és véglegesen megtiltotta, hogy jogosulatlanul üzletszerűen pénzkölcsönt nyújtson. A jegybank a társasággal szemben büntetőfeljelentést is tett, illetve öt magánszemélyt összesen 7,5 millió forint eljárási bírsággal sújtott, mivel az érintett személyek olyan magatartást tanúsítottak, amely az eljárás elhúzására, akadályozására irányult, és azt eredményezte - közölte a jegybank pénteken.

- Meghalt 143 beteg, 6369-cel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

...kontra - 2021-03-05

Meghalt 143, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 6369 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken.

A kormányzati portálon azt írták: 452 547-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 15 619-re emelkedett, a gyógyultak száma 331 557.

Az aktív fertőzöttek száma 105 371-re nőtt. Kórházban 6867 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 677-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 45 164-en vannak, a mintavételek száma 3 781 181-re nőtt.

Közölték: folyamatos az oltás, eddig 862 953 embert oltottak be, közülük 279 727-en már a második dózist is megkapták.

A fertőzöttek száma a világon 115,6 millió, a halálos áldozatoké 2,6 millió, a gyógyultaké 65,4 millió

Pro... - 2021-03-05

A világon 115 618 088 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 569 422, a gyógyultaké 65 383 259 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint péntek reggeli adatai szerint.

Egy nappal korábban 115 174 302 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 2 559 473, a gyógyultaké 65 118 869 volt.

A fertőzés 192 országban és régióban van jelen.

A SARS-CoV-2 vírus okozta, Covid-19 nevű betegség az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol 28 825 427 fertőzött volt eddig a napig, és közülük 520 228-an meghaltak.

Peking 6 százalék feletti gazdasági növekedést tűzött ki 2021-re

Olvastuk - 2021-03-05

- Peking 6 százalék feletti gazdasági növekedést tűzött ki 2021-re - közölte Li Ko-csiang kínai miniszterelnök pénteken, az Országos Népi Gyűlés éves ülésszakának megnyitóján.

Li a kínai törvényhozás előtt elmondott munkajelentésében hangsúlyozta: Kína célja, hogy magas minőségű fejlődést érjen el, amely hatékonyabbnak, méltányosabbnak, fenntarthatónak és stabilnak bizonyulhat a következő öt év során

Az OTP tavaly 310,268 milliárd forint adózott eredményt ért el

Pénzügyek - 2021-03-05

Az OTP Bankcsoport az egy évvel korábbinál 33 százalékkal alacsonyabb, 78,562 milliárd forint konszolidált korrigált adózott nyereséget ért el 2020 utolsó negyedévében, egész éves adózott eredménye pedig 26 százalékos csökkenéssel 310,268 milliárd forint lett 2020-ban.

A Budapesti Értéktőzsde honlapján péntek hajnalban közzétett, Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok (IFRS) szerinti jelentése alapján az OTP csoport konszolidált adózott nyeresége a negyedik negyedévben 71,465 milliárd forint lett, ami 31 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól, és az elemzői várakozásoktól is.

Országos tisztifőorvos: minden eszközzel le kell törni a járvány harmadik hullámát

Vélemény - 2021-03-04

- Minden eszközzel le kell törni a járvány nagyon dinamikusan emelkedő harmadik hullámát, a kormányzati szigorítások szükségszerűek voltak - mondta Müller Cecília országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján csütörtökön.

Meghalt 152 beteg, 6278-cal nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Belföld - 2021-03-04

Meghalt 152, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 6278 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön.

A kormányzati portálon azt írták: 446 178-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 15 476-ra emelkedett, a gyógyultak száma 328 136.

Az aktív fertőzöttek száma 102 566-ra nőtt. Kórházban 6554 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 639-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 41 440-en vannak, a mintavételek száma 3 749 907-re nőtt.

Közölték: folyamatos az oltás, eddig 785 440 embert oltottak be, közülük 267 153-an már a második dózist is megkapták. "A járvány harmadik hullámának felszálló ágában vagyunk, egyre nő az aktív fertőzöttek és a kórházi betegek száma" - írták, kiemelve: ezért továbbra is érvényben vannak a védelmi intézkedések, szigorúbbak lettek az utazási szabályok, és módosították az oltási stratégiát, hogy minél többen minél hamarabb megkaphassák az első oltást

Koronavírus - A fertőzöttek száma a világon 115,2 millió, a halálos áldozatoké 2,6 millió, a gyógyultaké 65,1 millió

Egészségügy - 2021-03-04

- A világon 115 174 302 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 559 473, a gyógyultaké 65 118 869 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai szerint.

GKI: nő, de rohamosan öregszik a személygépkocsi-állomány

Gazdaság - 2021-03-04

- Magyarországon a személygépkocsik száma 2010 és 2019 között 28 százalékkal, 828 ezerrel, 3,8 millióra emelkedett, miközben az autók átlagos életkora három évvel meghosszabbodott - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.

Bezárkózik Magyarország: a bejelentett döntésekkel kapcsolatos részletszabályok pénteken jelennek meg

Belföld - 2021-03-04

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön jelentette be az üzletek és a szolgáltatások március 8-tól március 22-ig tartó bezárását, illetve szüneteltetését, továbbá az óvodák és az általános iskolák április 7-ig tartó bezárását. A koronavírus-járvány terjedésének csökkentéséért meghozott szigorításokról elmondta, az üzletek március 8-tól március 22-ig lesznek zárva, kivéve az élelmiszerboltokat, a patikákat, a drogériákat és a benzinkutakat. Március 8-tól március 22-ig minden szolgáltatás szünetel a magánegészségügy kivételével - tette hozzá.

Az Európai Tanács elnöke szerint március végén fontos uniós döntések várhatók Oroszországgal kapcsolatosan

EU - 2021-03-03

- Az EU-tagországok március 25-26-án esedékes állam- és kormányfői szintű csúcstalálkozóján stratégiai megbeszélést tartanak az Oroszországgal kapcsolatos helyzetről, és "fontos új döntések" fognak születni - közölte Charles Michel, az Európai Tanács elnöke szerdán, kétnapos ukrajnai látogatását lezáró, Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatón.

- Uniós biztos: a járvány rövid távú következményeit kezelő költségvetés-politikai intézkedésekre van szükség

EU - 2021-03-03

A koronavírus-járvány okozta válságra válaszul a tagállamoknak olyan összehangolt és hiteles költségvetés-politikai intézkedéseket kell hozniuk, amelyek kezelik a járvány rövid távú következményeit és támogatják a helyreállítást, ugyanakkor nem veszélyeztetik középtávon a költségvetés fenntarthatóságát - jelentette ki Paolo Gentiloni gazdaságpolitikai biztos Brüsszelben szerdán.

Kapcsolatot találtak a rendszeres húsfogyasztás és betegségek hosszú sora között

Egészségügy - 2021-03-03

Kapcsolatot talált a rendszeres húsfogyasztás és a nem daganatos betegségek hosszú sora között egy nagy létszámmal végzett brit kutatás. Erős bizonyítékok utaltak már arra, hogy a vörös húsok és a feldolgozott hústermékek (egyebek mellett szalonna, kolbász) túlzott fogyasztása összefügghet a vastag- és végbélrák kockázatának növekedésével. Mostanáig azonban nem volt világos, hogy az erős húsfogyasztás emeli-e más, nem daganatos betegségek kockázatát.

A kérdést csaknem 475 ezer brit felnőtt adatainak elemzésével tisztázták a tudósok. Az alanyok a 25 leggyakoribb, kórházi kezelést igénylő, nem rákos megbetegedését vizsgálták meg.