Felhívjuk valamennyi egyház, köztük a 14-es listán szereplő egyházak képviselőit is, hogy tiltakozzanak a kisegyházak kirekesztése ellen, ami nem méltó az Európai Unióhoz és a 21. századhoz. A Magyarországi Kisegyházak Szövetsége megkeresi azokat a nemzetközi fórumokat, szervezeteket, amelyek fel tudnak lépni a magyarországi egyházi sarkalatos törvény visszavonása érdekében
A 2008-ban létrejött Magyarországi Kisegyházak Szövetsége jelenleg az egyetlen szervezet Magyarországon, mely különféle világnézetű egyházakat tömörít és feladatának tekinti, hogy a kisegyházak és vallási közösségek már megszerzett jogai ne csorbulhassanak.
A kiterjedt társadalmi egyeztetés nélkül meghozott 2011. évi C. törvénnyel (egyházi sarkalatos törvénnyel) kapcsolatosan célunk elérni, hogy a politikai döntéshozók elismerjék az egyének lelkiismereti szabadságán alapuló vallási tevékenység egyházi keretek közötti végzésének megkérdőjelezhetetlen fontosságát és pótolhatatlanságát. Tiltakozunk a diszkriminatív nyilvántartásba vétel ellen. Az egyházak politikai alapon történő kiválogatása ellen.
A sarkalatos törvény 33 § (1) bekezdése szerint nyilvántartásbavett 14 egyház és a későbbiekben nyilvántartásbavételért folyamodók között számszaki megkülönböztetés is érvényesül, hiszen ez utóbbiaknak a kérelemhez csatolniuk kell legalább 1000 természetes személy nevét, címét aláírását .Az eljárás személyiségi jogokat is sért. Ezen feltételnek a nevesítetten kiválogatott egyházak egy része nem tudna megfelelni. Tiltakozunk az Alaptörvény a magyarságot történelmileg - Szent Istvántól eredeztető - korlátozó megfogalmazása ellen. Tiltakozunk a kereszténység szerepének Alaptörvényben történő szerepeltetése ellen,a szexuális orientáció és vallási hovatartozás alapján történő diszkrimináció ellen.
A jogalkotók a biznisz-kutyamenhely egyházakra hivatkozva töröltek el 200 törvényesen bejegyzett egyházat. A jelenleg érvényes jogszabályok alapján is van lehetőség eljárást lefolytatni a biznisz-egyházak ellen, amely biznisz filléreket jelent a történelmi bizniszekhez képest. A kiemelt 14 egyház különböző jogcímen történő állami támogatása meghaladja az évi 50 milliárd forintot, a kisegyházaké kevesebb, mint 500 millió forint.
A sajtó-, és vallásszabadságot durván eltipró törvénykezéssel egy dolgot kétségkívül sikerült elérni a törvényhozóknak, megfélemlíteni a kisegyházakat, így azok az elmúlt időszakban tiltakozni sem mertek. Felhívjuk valamennyi egyház, köztük a 14-es listán szereplő egyházak képviselőit is, hogy tiltakozzanak a kisegyházak kirekesztése ellen, ami nem méltó az Európai Unióhoz és a 21. századhoz.
Kiadó: Magyarországi Kisegyházak Szövetsége