A terveknek megfelelően halad a Magyar Bankholding tagbankjainak egyesítése: március 31-én éjfélkor megvalósul a Magyar Bankholding két tagbankja, a Budapest Bank és az MKB Bank jogi egyesülése. Az egyesült pénzintézet átmenetileg MKB Bank Nyrt. néven működik tovább; és az április 2-3-i hétvégén az azonnali fizetési rendszert ütemezetten leállítják - közölte a pénzintézet csütörtökön.
Közölték: ezzel újabb mérföldkőhöz érkezett a Magyar Bankholding által irányított hármas bankfúzió, amelynek célja, hogy a Budapest Bank, az MKB Bank, valamint - később, 2023 májusáig - a Takarék Csoport integrációjával Magyarország második legnagyobb, és a digitalizációban is élenjáró univerzális nagybankját hozzák létre.
A három bank egyesítésének első előnyeit a Budapest Bank és az MKB Bank ügyfelei már élvezhetik. Az egyesült MKB Bank 66 városban, összesen 143 bankfiókkal és 184 db ATM-mel van jelen.
Április 1-jétől a lakossági és vállalati ügyfelek betéti bankkártyájukkal országosan közel 1100 helyszínen, az egyesült MKB Bank mellett a Takarékbank ATM-jeiből is vehetnek fel készpénzt a saját banki ATM készpénzfelvételi díjjal megegyező díjért.
A korábbi Budapest Bank fiókok arculata is megváltozik, részben vagy egészben a jogutód MKB Bank logójával és egyéb arculati elemeivel működnek tovább.
Április 4-től a Budapest Bank 14 korábbi fiókjánál lesz látható nagyobb imázsváltás. Valamennyi korábban megszokott kommunikációs csatornán - internetbankon, mobilappon, számlakivonaton, postai vagy elektronikus levélben - is majd az MKB Bank saját adataival és logójával találkozhatnak az ügyfelek. Kidolgozás alatt áll a Budapest Bankból, az MKB Bankból, illetve a jövő évben csatlakozó Takarék Csoportból létrejövő nagybank márkája, amelynek bevezetése a tervek szerint 2023-ban valósul meg.
Barna Zsolt, a Magyar Bankholding Zrt. és egyben az egyesült MKB Bank elnök-vezérigazgatója a közlemény szerint elmondta: stabil tulajdonosi háttérrel, erős pénzügyi alapokkal vágnak bele a fúzió következő fejezetébe, hogy olyan piacvezető, digitális bankot építsenek, ami hozzájárul a magyar gazdaság növekedéséhez és felveszi a versenyt a nemzetközi bankokkal és neobankokkal is.
Közölték: az egyesült bank tervezetten és ütemezetten átállítja informatikai rendszereit. A 2022. április 2-3-i hétvégén az azonnali fizetési rendszert ütemezetten leállítják, ezért az egyesülő intézmény ezekre a napokra bankszünnapot hirdet. Az elektronikus csatornák - internetbank, mobil applikáció, üzleti terminál - nem lesznek elérhetőek. A leállás ugyanakkor nem érinti a POS terminálokon történő fizikai bankkártyás vásárlást, valamint az ATM-es készpénzfelvételt.
Április 4-én, hétfőn, a korábbi Budapest Bank, valamint az eddigi MKB Bank bankfiókok országosan zárva lesznek bankszünnap miatt. Ezen a napon a fizetési megbízások rendben teljesülnek, és az ügyfelek a bankkártyáikat is zavartalanul használhatják az egyenlegeik erejéig.