A kormány július 10-i határidővel lezárta a Közép-Magyarországi Operatív Program (KMOP) 2011–2013. évi akciótervében szereplő Komplex vállalati technológia fejlesztés kombinált hitelgaranciával című konstrukcióját, és az ott felszabaduló 550 millió forintot még ebben az évben felhasználhatóvá tette.
Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá a kormány nevében Orbán Viktor miniszterelnök a Coca-Cola HBC Magyarországgal pénteken a cég dunaharaszti székhelyén.A kabinet új gazdasági modellt épít, amelynek a Coca-Cola a kedvezményezettjei közé fog tartozni - mondta beszédében a kormányfő, hozzátéve: ahhoz a nemzedékhez tartozik, amelynek a Coca-Cola nem csak egy dobozt és a benne lévő italt jelenti, Coca-Colát inni ugyanis azt jelentette, hogy egy rövid időre, "legalább egy korty erejéig" az ember a nyugati világhoz tartozott.
Sorozatunk azért kapta ezt a címet, mert tapasztalatunk szerint a klímavásárlás a vevők mintegy 40-50%-a esetében „bukta”! „Bukta”, mert nem a megfelelő készüléket szereltették fel, esetleg nem a megfelelő szakemberrel.
Ezzel a sorozattal abban szeretnénk segíteni, hogy Ön a legalapvetőbb tényekkel tisztában legyen, mielőtt eldöntené, hol és mit is vásárol!
Nehéz és hosszú tárgyalásokra számít a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval (EU) Oszkó Péter, aki szerint a Magyarországgal kötendő megállapodás "láthatóan nem elővigyázatossági, hanem készenléti jellegű" hitelről szól majd.
Kiszámíthatóság és versenyképesség a Magyar Európai Üzleti Tanács (HEBC) 2012. évi jelentésének két kulcsszava, a magyarországi multinacionális vállalatok szerint ugyanis a befektetők érdeke a kiszámítható politikai, gazdasági és társadalmi környezet - hangsúlyozta Csiba Péter, a GDF Suez Energia Holding magyarországi főmegbízottja csütörtökön a jelentés ismertetésének budapesti rendezvényén.
Magyarországon a legalacsonyabb a fogyasztói bizalmi index a negyedik egymást követő negyedévben, ötvenhat vizsgált ország közül - állapította meg a Nielsen fogyasztói információkat és ismereteket szolgáltató vállalat májusi felmérése.
Továbbra is hazánkban a legmagasabb az infláció az Európai Unióban: az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint az 5,6 százalékos magyar adat a legmagasabb. Az Eurostatot tájékoztató tagállamok közül Magyarországon kívül Észtországban, Máltán és Lengyelországban regisztráltak 4 százalék feletti éves inflációt júniusban (az előbbi kettő 4,4 százalék, az utóbbi 4,2 százalék).
Májusban az agrártermékek termelőiár-szintje 1,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, ezen belül a növényi termékek ára 1,7 százalékkal mérséklődött, míg az élő állatoké és állati termékeké 10,0 százalékkal emelkedett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
Májusban 0,4 százalékkal mérséklődött az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A munkanaphatástól megtisztított index 1,9 százalékos növekedést mutat. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index májusban 3,2 százalékos növekedést jelzett, miután áprilisban 2,3 százalékkal visszaesett.
A nemzetközi hitelcsomagért cserébe a kormánynak várhatóan jóvá kell hagyatnia Brüsszellel és az IMF-fel a jövő évi magyar költségvetést, és több, a kormány számára fontos intézkedés módosítása is napirendre kerülhet a tárgyalások során – tudta meg a hvg.hu. Az EU hiteltermékei között nincs olyan, amelyhez jelenleg könnyített feltételek mellett hozzájuthatnánk.
A fogyasztói árak júniusban 0,1 százalékkal nőttek az egy hónappal korábbihoz képest, és 5,6 százalékkal haladták meg az egy évvel ezelőtti szintet - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán.
A londoni elemzők havi szinten stagnáló vagy kissé növekvő inflációt vártak, éves összevetésben pedig 5,3-5,5 százalékosat.
– A Győrben töltött vendégéjszakák száma 42 százalékkal nőtt, a soproniaké harmadával csökkent az év első öt hónapjában az előző esztendeihez képest, így a megyeszékhely 1989 óta először teljesített jobban, mint a határszéli város – írja keddi számában a Kisalföld.
A szakmaközi szervezetekről és az agrárpiaci szabályozás egyes kérdéseiről szóló törvény módosításával a mezőgazdaságban működő termelői szervezetek, termelői csoportok valamint szakmaközi szervezetek működését kívánja szabályozni a jogalkotó.Az új jogszabály az agrárpiaci rendtartásról szóló törvény helyébe lép, a változtatást a Ház 283 kormánypárti és jobbikos igen szavazattal, a szocialisták 38 nem voksa ellenében és 22 tartózkodás mellett fogadta el.
Májusban az euróban számított export és import csaknem azonos mértékben 1,7, illetve 1,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest - jelentette hétfőn az előzetes adatok alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).Az euróban számolt export az előző három hónapban elmaradt az egy évvel korábbitól, az import két hónapig nem nőtt. Az export februárban 1,2, márciusban 3,1 áprilisban 4,0 százalékkal visszaesett, az import márciusban 0,6, áprilisban 3,5 százalékkal csökkent.
Országszerte javában zajlik az aratás, az őszi búza termésátlaga 3,3 és 4,5 tonna között szóródik hektáronként, és a learatott gabona minősége is vegyes, sok helyütt nem tett jót a szárazság.A Tolna Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatóságának legfrissebb adatai szerint 6.238 hektáron 28.553 tonna búzát arattak le, ami hektáronként 4,58 tonnás átlagnak felel meg. Ez alacsonyabb a 2011-es termésátlagnál; tavaly 4,78 tonna búzát takarítottak be hektáronként.
Több milliárd forint kárt okoz a hazai baromfitartóknak a rendkívüli meleg, mert a haszonállatok jelentős része – a telepeken bevezetett óvintézkedések ellenére - hőstresszben elpusztul, illetve súlygyarapodásuk jelentősen csökken – hívja fel a figyelmet a Baromfi Termék Tanács (BTT).
- Kissé javult Magyarországon a fogyasztói bizalom a második negyedévben az előző negyedévhez képest, ugyanakkor még nem közelíti meg a tavalyi vagy az azelőtti szintet a GfK Hungária Piackutató Intézet legfrissebb felmérése szerint.
A komplex fogyasztói bizalom index (FBI) értéke - az előző negyedévi tendenciát követve - közel 7 pontos növekedés után 2012 júniusában 132,4 ponton állt. Bár az index értéke nőtt, a tavalyi (154,2) és tavalyelőtti (172,9) szintet egyelőre meg sem közelíti.
Az államháztartás hiánya a GDP 3,1 százaléka (202 milliárd forint) volt az első negyedévben - jelentette a pénzügyi számlák adatai alapján hétfőn a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
A jelentésből kitűnik, hogy a lakosság pénzügyi döntéseit alapvetően a végtörlesztés lehetősége határozta meg, a vállalatok pedig továbbra is megtakarítást gyűjtöttek, például beruházás helyett.