- Nem jogerősen börtönbüntetésre ítélt a Komárom-Esztergom Megyei Bíróság szerdán egy elkövetői csoportot, amely a károsultak iratait megszerezve, a tulajdonosokra hasonlító emberek közreműködésével leemelte a bankszámlájukon lévő pénzt. A legsúlyosabb büntetést - 6 év 8 hónapot - a negyedrendű vádlott kapta.
A társaság a lebukásakor 120 millió forintot akart felvenni, de a banki alkalmazottak gyanúját felkeltette, hogy a kiemelt ügyfélnek számító nő "hasonmása" sorszámot húzott, parókát hordott, és kínai jellegű ruhát viselt - ismertette a tárgyalást vezető Széplaki László.
A bíró elmondta, hogy az elkövetők korábban a károsultnak nyereményként telefont adtak át, majd elkérték az okmányait, és helyettük hamis papírokat adtak vissza. Ezután a valódi iratokkal a nő mobilszolgáltatójától új kártyát kértek, így egy esetleges banki ellenőrzéskor a károsult számának hívásakor a "hasonmás" telefonja szólalt volna meg.
Az elkövetők szinte ugyanezzel a módszerrel két esetben sikerrel jártak, és csaknem 40 millió forint kárt okoztak. Az összeg magasabb is lehetett volna, mert lebukásuk idején az egyik, pénzkimentésre létrehozott számlán még találtak a csalásból származó összegeket - tette hozzá Széplaki László.
A bíró elsőfokú ítéletében a legsúlyosabb büntetést a negyedrendű vádlottra szabta ki, ugyanis a láncolat végén hozzá került a károsultak pénze. Őt 6 év 8 hónap börtönre és 54 millió forint vagyonelkobzásra ítélték.
Az ügynek összesen kilenc vádlottja volt, köztük hajléktalanok. A társaság lebukásánál a nagyvállalkozó nőt eljátszó asszonyt 2 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélték csalás kísérlete, többrendbeli közokirat és magánokirat hamisítás miatt.
Az ítélet nem jogerős, a vádlottak enyhítésért, illetve felmentésért fellebbeztek.