Kínában a szerdai újságok címlapjukon hozták a két éve még érinthetetlenek tartott pártvezetőnek, a belbiztonság akkori legfőbb irányítójának a fényképét, aki ellen korrupció gyanújával vizsgálat indult, s akinek sorsával kapcsolatban a szabadjára engedett propagandagépezet öles betűkkel azt hirdeti most, hogy "egy nagy tigrist is ketrecbe zártak".
A kínai hivatalos média és a mögötte állók megannyi kommentárjukkal, szerkesztőségi cikkükkel, jegyzetükkel azt üzenik, a jelenlegi pártvezetés, élén Hszi Csin-ping pártfőtitkárral, nem hagy kétséget afelől, hogy a párt létét fenyegető korrupció elleni küzdelmet komolyan gondolja.
A Hszinhua hírügynökség például egyik kapcsolódó kommentárjában azt bizonygatja, hogy e merész lépés a Kínai Kommunista Párt (KKP) elkötelezettségét és határozottságát igazolja a megtisztulás, a szigorú fegyelem mellett. Mint az írás utal rá, hónapokon át tartó találgatások és szóbeszéd után a KKP központi bizottsága politikai bizottságának állandó bizottsági tagja, Csou Jung-kang példájával kétségtelenné vált, hogy a legmagasabb szintű vezetők sem élveznek immunitást, a párt fegyelmi szabályai és az ország törvényei rájuk is vonatkoznak. A cikk szerint a kis halak és a nagy halak, vagy ahogyan Kínában fogalmaznak, "a legyek és a tigrisek" visszaélései elleni harc sohasem fog véget érni.
A vezető kínai pártlap, a Zsenmin Zsipao szerdai számában szintén figyelmeztet: senki se ringassa magát abban az illúzióban, hogy ha szabályt sért vagy törvényt szeg, azt megúszhatja. A több mint 86 milliós tagságot számláló kommunista pártban uralkodó állapotokat ugyanakkor "súlyosnak" ítéli.
A China Daily nyomtatott változata beszámolt arról is, hogy a Csou elleni eljárás témájának kevesebb mint 24 óra leforgása alatt több mint 30 millió követője lett, és 66 ezer hozzászólást generált a közösségi médiában. Az angol nyelvű napilap viszont arra hívta fel a figyelmet, hogy míg a pártról alkotott kép szempontjából egyértelműen hasznosnak tekintendő a KKP "háza táján történő söprögetés", a jól átgondolt szervezeti megoldások és egy átalakított intézményrendszer hatékonyabban szolgálnák ugyanazt a célt.
A South China Morning Post című hongkongi lap szakértői szerint ahhoz, hogy Hszi Csin-ping "hozzányúlhasson" egy egykori csúcsvezetőhöz, először konszenzusra kellett jutnia a párt különböző "frakcióinak", érdekcsoportjainak, az immár nyugdíjas "nagy öregeknek" a képviselőivel. Az, hogy Csou felelősségre vonása hivatalosan is megkezdődött, jelzi, hogy az egyezség megköttetett, ez pedig azt jelenti, hogy Hszi újabb lépést tett hatalma megszilárdításának folyamatában.
A bejelentésből, illetve annak időzítéséből Csang Ming, a pekingi Népi Egyetem professzora arra következtetett, hogy a konszenzus szélesebb területeket érintően is megszülethetett a pártvezetés szokásos évi, nyári egyeztetése előtt: megnyílt az út a korrupcióellenes harcot szolgáló és a hatalmat ellenőrző átfogó jogi reformok előtt.