Nem nálunk történt

Eredmények megjelenítése 2401-től 2420-ig 2982 találatból.

Bankadó – Hollandiában is?

Jan Kees de Jager pénzügyminiszter tervei szerint az adót 2012-től vetnék ki. A tárcavezető ezt a parlamentben jelentette be, a pénzügyi válság kezeléséről és az újabb krízisek elkerüléséről szóló vitanapon.

Bezárnák Ukrajnában a kis létszámú iskolákat

Ukrajnában kétezernél is több olyan iskola működik, amelyben negyven vagy annál kevesebb diák tanul, ezek közül 606 iskolában tíz alatti a létszám. Az ukrán oktatásügyi miniszter, Dmitrij Tabacsnik úgy véli, be kell zárni ezeket az intézményeket, és az iskolabuszprogram fejlesztésével elérni, hogy a tanulók könnyen eljuthassanak a legközelebbi iskolába. Az oktatási miniszter szerint a diákok érdekeit szolgálja, ha nagyobb tanintézményben tanulnak - írja az atv.hu.

  Évi 100 ezer európai munkahely megszűnéséért felel a hamisítás és csalás

A világkereskedelem legalább 7 százaléka zajlik hamisított termékekben, ez az EU gazdaságának évente 600 milliárd dollárjába kerül – mondta Herczog Edit a Nemzetközi Védjegyszövetség (INTA) keddi konferenciáján. Nemcsak a tudás megteremtésére, de annak megóvására is fokozottan kell ügyelni a jövőben – fogalmazott a politikus.

A Gazprom nagy fogása: országnyi gáz egyetlen mezőről

A Gazprom megszerezte a Dél-kelet szibériai Kovitka gázmező kitermelési jogát a TNK-BP-től, így az orosz monopólium tovább növelheti exportját Kína felé.A jelentős méretű szibériai gázmező felett eddig az angol-orosz TNK-BP vegyesvállalat rendelkezett, a terület az AFP szerint rendkívül fontos lett volna a BP számára a kínai és a koreai gázexport-lehetőségek növelésére.

Körülzárták a bahreini parlamentet a tüntetők

Több száz kormányellenes tüntető körülzárta hétfőn Manámában a bahreini parlament épületét. A tiltakozók élő láncot alkotva megakadályozták, hogy ülést tartson az uralkodó által kinevezett 40 tagból álló felsőház.

 Szociáldemokrata győzelem Hamburgban

 Részeredmények szerint abszolút többséget szerzett a Német Szociáldemokrata Párt a hamburgi képviselő-testületben, visszahódítva a hatalmat a kereszténydemokratáktól.

Vélhetően abszolút többséghez jutott Német Szociáldemokrata Párt Hamburg képviselő-testületében, visszahódítva ezzel a hatalmat a kereszténydemokratáktól.

Átláthatóbb beruházási bankot Európának

Nem tartható tovább a gyakorlat, hogy egyik európai intézménynek sincs joga felügyelni az Európai Beruházási Bankot (EIB).  A bank globális és belső piaci szerepének növekedése pedig megkívánja az eddiginél nagyobb transzparenciát, a független ellenőrző testületek kialakítását – fogalmazott Herczog Edit az EIB-jelentés vitájában.

Egy lépéssel közelebb az európai roma stratégiához

Nagy lépést tettünk a felé, hogy Európának végre legyen a romák integrációját támogató stratégiája  - így értékelte Göncz Kinga, az Európai Parlament állampolgári jogi, bel- és igazságügyi bizottságának alelnöke a testület hétfő esti állásfoglalását az európai roma stratégiáról készített jelentésről.

 Zöld pornó: a természet szexcsodái egy londoni múzeumban

A brit főváros tekintélyes Természettudományi Múzeuma története során először szentelt kiállítást a szex témájának – úgy, ahogy az a természetben megvalósul. A „felnőtteknek és 16 éven felülieknek” meghirdetett kiállításon bemutatott anyag egyszerre bizarr és költői.

Nagy tüntetés volt Kairóban

Negyedmillióan gyűltek össze kedden a kairói Tahrír téren, hogy nyomatékot adjanak a rendszerváltást célzó követelésüknek. 

A Reuters brit hírügynökség "valószínűleg negyedmillió" emberről szólt, a francia AFP számot nem közölt, de szerinte a megmozdulások kezdete, január 25-e óta ez volt a legnagyobb tüntetés a téren, ami arra utal, hogy a mozgalom nem fulladt ki.

Veres: az oroszok mondták meg, kié lehet a moszkvai kereskedelmi képviselet

Az orosz állam határozta meg, hogy kinek adják el a moszkvai kereskedelmi képviselet – mondta Veres János volt pénzügyminiszter, volt keleti gazdasági kapcsolatokért felelős kormánybiztos a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában. Beszélt arról, hogy a képviselet felépítményként volt magyar tulajdon, a telek nem magyar tulajdon volt és az orosz állam tudta nélkül nem lehetett eladni az épületet, ráadásul nekik joguk volt kijelölni a vevőt, amit meg is tettek.

Tíz délvidéki iskola irányítását vette át az MNT

A legújabb döntés értelmében két vajdasági magyar gimnázium és nyolc általános iskola alapítási jogát vette át Szerbiában a Magyar Nemzeti Tanács. Ezzel a tíz délvidéki iskolában közvetlenül irányíthatják és ellenőrizhetik az anyanyelvi oktatást, miután a szerb törvények értelmében azokban a közösségekben, ahol többségben vannak, a nemzeti kisebbségek irányíthatják az oktatást is.

Kínai újév: 700 millióan kelnek vándorútra idén is

Kisebb logisztikai csodára van szükség az ezen a hétvégén kezdődő kínai újévi ünnepségekhez, az évnek ebben a szakában ugyanis több, mint 700 millióan térnek haza a családjukhoz, hogy velük ünnepeljék a Nyúl Évének kezdetét.

 A világ legnagyobb megmozdulásában részt vevők számára azonban nem mindig felemelő élmény - sokkal inkább hasonlít egy maratonra, mint a nemzet ünnepére.

A Tom Lantos Alapítvány sikere a függetlenségében rejlik

Magyarország uniós elnöksége nemcsak kihívás, hanem óriási felelősség is, hiszen olyan kérdésekkel kell foglalkoznia az országnak, amelyek egyrészt az unió válságkezelésének sikeres menedzselését alapozzák meg, másrészt a magyar gazdasági növekedés beindítását is megcélozzák - hangzott el Tomicah Tillemann és Mesterházy Attila megbeszélésén a washingtoni külügyminisztériumban.

Továbbra is a Toyota a világ legnagyobb autógyártója.

Hiába a visszahívások és a biztonsági problémák, továbbra is a Toyota a világ legnagyobb autógyártója. A cég eladásai - a teherautókat is beleértve - tavaly 8 százalékkal emelkedtek, köszönhetően az erős kínai, illetve dél-kelet ázsiai keresletnek.A cégcsoport összesen 8,42 millió gépjárművet adott el, orrhosszal megelőzve a General Motors 8,39 milliós eredményét. A Toyota még 2008-ban hódította el a GM-től a legnagyobb autógyártó címét - utóbbi csaknem 80 évig büszkélkedhetett a titulussal.

Berlin "gazdasági Stasit" vezetne be?

A német banki tanácsadók körében ellenállás bontakozik ki az állami tesztelők által tervezett látogatásokkal szemben.

A Ver.di szakszervezet máris több ezer tiltakozó aláírást gyűjtött össze. Az ágazat képviselői máris óvtak a "gazdasági Stasi" – megjelenésétől. Ilse Aigner német fogyasztóvédelmi miniszter azt tervezi, hogy a befektetéseket értékesítő cégeket "beépített nyomozókkal" erősebb ellenőrzés alá vonja.

Újabb lépések Szerbia Európához való csatlakozásában

Az Európai Parlament keddi plenáris ülésén az Európai Közösség és Szerbia között kötendő stabilizációs és társulási megállapodásról rendeztek vitát. Schöpflin György EP képviselő szerint az elmúlt években tett lépésekkel Szerbia az európai integráció mellett kötelezte el magát.

Új egészségügyi modell három dunántúli megyében

Amíg az egészségügyi reformokról sok fórumon vitatkoznak, a Dunántúlon egy lényeges lépésen túljutottak: Veszprém, Fejér és Somogy megye Pannon Egészségügyi Társulás (PET) néven, székesfehérvári központtal új modellbe kezd.

A tervek készen vannak, már csak az hiányzik, hogy a megyei közgyűlési elnökök aláírásukkal lássák el a dokumentumokat.

London többé nem fizet

Nem száll be olyan újabb mechanizmusokba Nagy-Britannia, mely az eurózóna megmentését célozza - mondta David Cameron miniszterelnök.

Cameron elmondta, országa természetesen támogat egy erős és sikeres monetáris uniót, de nem vesz részt semmilyen új stratégiában, amely annak támogatását tűzte ki céljául.

Kereskedelmi háborúvá fajul a devizaháború

Brazília arra figyelmeztetett, hogy a világ teljes "kereskedelmi háború" felé tart.

Guido Mantega pénzügyminiszter a Financial Timesnak nyilatkozva kijelentette: Brazília új intézkedések bevezetésére készül annak érdekében, hogy megakadályozza pénznemének, a reálnak további erősödését. A tárcavezető jelezte, hogy az átváltási árfolyammal kapcsolatos manipuláció kérdését felveti a Kereskedelmi Világszervezetben (WTO) és más globális intézményeknél.