Nem nálunk történt

Eredmények megjelenítése 2521-től 2540-ig 2992 találatból.

Rács mögött az egyik leggazdagabb kínai

Tizennégy évi börtönre és 600 millió jüanos (88 millió dolláros) bírságra ítélték Huang Kuang-jüt, Kína egyik leggazdagabb üzletemberét vesztegetés és bennfentes tőzsdei kereskedés vádjával. Kínában alig múlik el hét, hogy ne keveredne korrupció gyanújába üzletember, tisztviselő vagy politikus.

Nem forgalmazzák tovább Nagy-Britanniában az 500 euróst

Kivonták csütörtöktől a hivatalos nagy-britanniai forgalmazásból az 500 eurós bankjegyeket, mert egy vizsgálat kiderítette, hogy e bankók csaknem mindegyikét bűnözők használják.

Kettős állampolgárság: kitört a hisztéria Szlovákiában

Robert Fico szerint a kettős állampolgárságról szóló magyar törvény várható elfogadása a magyar-szlovák alapszerződés megsértését jelentené és ellentétes a nemzetközi joggal; ha a törvény elfogadásra kerül, Szlovákia nagyon kemény választ fog adni és a nemzetközi intézményekhez fordul az ügyben.

Júniusban döntenek az EU tízéves oktatási céljairól

A következő tíz év versenyképességi programjának oktatási célkitűzéseiről ugyan ismét megegyeztek az Európai Unió tagországai, konkrét számok meghatározását illetően azonban most sem sikerült megállapodniuk. Az országok oktatási miniszterei tehát újfent rábólintottak május 11-ei brüsszeli ülésükön arra, hogy 40 százalékra emeljék a diplomások arányát.

 Ismét pénzt kér a Fannie Mae

A Fannie Mae több mint 13 milliárd dolláros veszteséget jelentett be az első negyedévben. Egy évvel ezelőtt a pénzintézet vesztesége még 23,2 milliárd dollárt tett ki. A Fannie Mae ennek ellenére újabb 8,4 milliárd dollárt kér az államtól. Ezzel 83,6 milliárdra emelkedik az az összeg, amelyet az adófizetők a bankba fektettek.

Háttérbe szorítanák az anyanyelv oktatását Szingapúrban

A lakosság egy része tiltakozva fogadta Szingapúrban azt a nyelvoktatási reformra tett javaslatot, amely csökkentené az anyanyelv szerepét az oktatásban - adta hírül a nyest.hu a szingapúri Todayonline cikke nyomán.

Van, ahol a minimálbér ötszörösét kapják a koldusok

Az iráni főváros koldusai nagyjából 1500 dollárt, azaz 310 ezer forintot „keresnek” havonta - számolt be a Mehr hírügynökség kedden, emlékeztetve, hogy ez az országban érvényben lévő minimálbérnek nagyjából az ötszöröse. A teheráni önkormányzat szociális ügyekért felelős tagja elmondta: a legtöbb koldus szegény falvakból és külföldről érkezik a fővárosba.

Elképesztően sokba kerül az olajkatasztrófa

A BP számlája több mint kétszer akkora lehet, mint amennyibe végül a Valdez tankhajó 1989-es balesete került. A BP ki fogja elégíteni a Mexikói-öbölben történt olajkatasztrófa miatti kártérítési igényeket - közölte  a társaság.

Összetűzések voltak a görög parlament előtt is

Athénban rohamrendőrökkel csaptak össze a szocialista kormány megszorításai ellen tüntetők. A demonstrálók a pénzügyminisztériumnál megpróbálták áttörni a kordont. Összetűzések voltak a parlament előtt is.

Serpák keresik a Himalájában eltűnt Várkonyi Lászlót

Lavina sodort el két magyar hegymászót hétfőn a Himaláján, Várkonyi László eltűnt, Klein Dávid megsérült. A balesetet jégomlás okozta. A két magyar alpinista oxigénpalack nélkül akarta megmászni a Mount Everestet.

Nem akarják Bridget Jones életét a nők

A legismertebb londoni szingli története intő példává vált a nők számára egy brit kutatás szerint. A vizsgálat szerint a Bridget Jones-á válás félelme miatt ismét a tradicionális értékek válnak fontossá a nők számára, így egyre korábban készülnek férjhez menni és családot alapítani.  Az eredmények szerint ma a huszonéves brit nők számára 26 év a megfelelő kor a férjhez menésre, az első gyerek születésére pedig a 27. életévüket jelölték meg.

Nem örülnek a görögök az IMF segítségének

Egy pénteken publikált felmérés szerint a görögök több mint fele szerint az IMF által folyósított segélycsomag árthat Görögországnak - tudósít a Reuters hírügynökség. A Skai TV megbízásából készített közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek 51 százaléka úgy véli, hogy az IMF bevonása a válság rendezésébe árthat, és csak 27 százalékuk véli úgy, hogy előnyökkel járna.

Slota: az al-Kaida terroristái kisdiákok a SME újságírói mellett

Ján Slota, az SNS elnöke panaszkodik a Szlovák Televízióra, mert nem hívják meg őt vitaműsoraikba. A SME újságíróit is kiosztotta.„A mi országunkban az állam által finanszírozott média gyakorlatilag nem közszolgálati. Mindig valamelyik politikai párt irányítása alatt áll. Én, mint az előző választások harmadik legerősebb pártjának elnöke másfél éve nem szerepeltem a közszolgálati televízió vitaműsorában. Nem értem, hogy engedheti meg ezt magának valaki az STV vezetéséből, így blokkolni engem“ – mondta Slota a SITA hírügynökségnek.

Dalí-képek: Bírósági döntés a követői jogról

A tagállamok szabadon határozhatják meg azon személyek kategóriáit, akik valamely műalkotás szerzőjének halála után a követői jogra jogosultak lehetnek - mondta ki az Európai Bíróság a Salvador Dalí műveinek eladásából származó bevételek körüli vitában.

A követő jog alapján az alkotásnak a szerző általi első eladását követő minden további eladásáért származó eladási árból a szerző majd jogutódai részesedésre jogosultak.

Gázügyek - Moszkva most barátkozik Ukrajnával

Oroszország kész arra, hogy foglalkozzék Kijevnek a gázárral kapcsolatos aggodalmaival, és megtárgyalja az erre vonatkozó javaslatait. Ezt Dmitrij Medvegyev elnök jelentette ki a RIA Novosztyi jelentése szerint. Medvegyev megjegyzései Washingtonban hangzottak el azt követően, hogy találkozott Viktor Janukovics ukrán elnökkel.

Támad a cipővám miatt Kína

A Világkereskedelmi Szervezetet  is bevonta az EU-val folytatott cipővámvitába Kína. Peking arra kérte a WTO vitarendezési testületét, hogy állítson fel bizottságot a kínai panaszok kivizsgálására. A pekingi vezetés már korábban a WTO keretei között kívánt egyezségre jutni Brüsszellel, de a februári tárgyalások nem hoztak eredményt.

 Új partnerség az USA és India között

„Óriási lehetőségeket” rejt magában az USA és India közötti új gazdasági partnerség – hangsúlyozta kedden Újdelhiben az amerikai pénzügyminiszter. A tárcavezető az indiai gazdaság nyitottságának növelését, a külföldi tőke szabadabb beáramlásának lehetővé tételét kérte. A pénzügyi szektor további átalakítása, valamint a külföldi tőke erőteljesebb jelenléte szükséges ahhoz, hogy az indiai gazdasági fejlődés tovább folytatódhasson – hangsúlyozta Geithner.

Közel a pénzügyi tűzszünet Kína és az  Egyesült Államok között.

Hu Jintao kínai elnök hamarosan Washingtonba látogat, hogy részt vegyen egy atomenergiával kapcsolatos konferencián. A Reutersnek nyilatkozó kínai jegybankár szerint a lépés segíthet a jüan körüli konfliktus megoldásában.

Április 12 és 13 között tartják Washingtonban azt a nukleáris biztonsági konferenciát, amelyre a hivatalos közlés szerint ellátogat a kínai elnök. Ugyanakkor Hu Jintao amerikai útja főként az Egyesült Államok és Kína között a jüan kapcsán kialakult konfliktus szempontjából mérvadó.

A franciáknak elegük lett a bevándorlókból

A francia kormány tovább akarja szigorítani a bevándorlásra vonatkozó szabályozást, egyebek között komoly büntetést szabna ki az illegális bevándorlókat foglalkoztatókra. A tervezet szerint 32-ről 42 napra nőne az az idő, ameddig az illegális bevándorlókat őrizet alatt lehet tartani a kiutasításról vagy a menedékjog megadásáról való döntés előtt, és öt évig terjedő börtönbüntetéssel, illetve legfeljebb 15 ezer euró pénzbírsággal lenne büntethető az a munkaadó, aki illegális bevándorlókat alkalmaz.

Túszok szabadultak ki szomáli kalózok fogságából

A Seychelles-szigetek parti őrsége fegyveres akcióban kiszabadított a kalózok fogságából hétfőn 27 túszt, de a tengeri rablók egy másik csoportja ismét lecsapott, és a hatalmába kerített egy panamai teherhajót.  A szigetcsoport kormányának közlése szerint a parti őrség egyetlen hajója, a Topáz Mahétól 470 kilométerre, északkeletre támadott rá a Szomália felé tartó kalózokra, miután azok nem vettek tudomást a rádión küldött felszólításokról, sem a figyelmeztető lövésekről.