Nem nálunk történt

Eredmények megjelenítése 1841-től 1860-ig 2991 találatból.

Oscar-díj - 85 ezer dolláros ajándékcsomagokkal vigasztalódhatnak a díj nélkül maradt jelöltek

Csinos vigaszajándékkal távozhatnak a gáláról a díj nélkül maradt Oscar-jelöltek is: idén már a tavalyi értéket megduplázó, 85 ezer dolláros (19 millió forintos) csomagot kapnak egy marketingcégtől.

 A Distinctive Assets 12 éve lepi meg a jelölteket a "Mindenki nyer az Oscar-jelölt ajándékcsomaggal" elnevezésű bőségszaruval. A kosárban idén már több mint ötven, 6 dollár és 16 ezer dollár közötti értékű ajándék kapott helyet.

Már nyolcszázezer növényfajt őriznek a globális magtárban

Már több mint nyolcszázezer növényfaj magjainak mintáit őrzik a spitzbergáki globális magtárban, a világ legnagyobb ilyen intézményében.

 

    A legutóbbi szállítmánnyal több mint húszezer magminta érkezett több mint száz országból a magbankba, amelyet a norvég kormány hozott létre 2008 februárjában a Spitzbergákon (norvégul Svalbard), a Norvégia és az Északi-sark között fekvő szigetcsoporton. Először érkeztek magminták Japánból, ahol attól tartanak, hogy a hasonló gyűjteményt veszélyeztethetik a 2011. évi pusztító földrengés és szökőár következményei.

A kínai gazdagok 10 százalékának kezében a nemzeti vagyon 60 százaléka

A leggazdagabb kínaiak 10 százaléka birtokolja a teljes nemzeti vagyon több mint 60 százalékát - derül ki egy friss egyetemi jelentésből, amelyet a Pejcsing Csenpao pekingi napilap közölt kedden. A csengtui pénzügyi egyetem által készített felmérés összeállítói nem a kínai statisztikai hivatal által közzétett adatokat, hanem a felsőktatási intézmény kutatói által készített, és több ezer diák által hónapokig gyűjtött kérdőívek válaszait vették alapul.

EP-választás - Erdélyi lapok az RMDSZ sikerének tartják, hogy az EMNP nem állít jelöltet

Az erdélyi magyar lapok értelmezése szerint a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) csatát nyert azzal, hogy az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) nem indít jelölteket a májusi európai parlamenti (EP-) választásokon, és Tőkés László várhatóan a Fidesz listáján száll versenybe egy újabb EP-mandátumért.

A kínai orvosoknak alá kell írniuk, hogy nem fogadnak el hálapénzt

Írásban kell kötelezettséget vállalniuk az orvosoknak május elsejétől arra, hogy nem fogadnak el hálapénzt vagy ajándékot  betegeiktől - jelentette a kínai média az állami egészségügyi főhatóság közleménye alapján a hétvégén.

Munkaerőhiány a kínai gyáripar fővárosában

- A gyáripar kínai fővárosában, a dél-kínai Kuangtung székhelyén, a 13 milliós Kanton városban készült felmérés szerint csak helyben 123 300 munkahely betöltetlen, a kutatásban szereplő vállalatok 80 százaléka aggódott amiatt, hogy vissza tudja-e állítani teljes kapacitással a termelését az idei tavaszünnepi szabadságok után.

Kína gyorsan öregszik, lemaradásban az ellátásokkal a kormány

A kínai idősek ellátáshoz kevés a rendelkezésre álló pénz, az intézményekhez szükséges földterület, valamint a szakképzett személyzet - közölte egy kormányzati vezető, amikor Pekingben bejelentették: 200 millió felett van az ország időskorú - 60 év feletti - lakossága, vagyis az össznépességnek már csaknem 15 százalékát alkotják.

Uniós munkavállalás - Alsó jövedelmi határ a Nagy-Britanniában dolgozók szociális ellátásához

Alsó jövedelmi határt szabott meg a brit kormány ahhoz, hogy a Nagy-Britanniában munkát vállaló külföldi EU-állampolgárok jogosulttá váljanak egy sor szociális juttatásra - közölte szerdán a brit munka- és nyugdíjügyi minisztérium.

 Félszázezer gazdag kínait érint a kanadai befektetői vízum visszavonása

Több tízezer kínai jelentkezőt érint közvetlenül a kanadai befektetői vízumprogram visszavonása, ami más, köztük európai országok felé terelheti a kivándorolni készülő tehetős kínaiakat.

Tovább mélyül a német koalíciós pártok bizalmi válsága

Németországban tovább mélyül a kormánypártok viszonyát terhelő bizalmi válság, hétfőn a bajor konzervatív CSU a szociáldemokrata SPD parlamenti frakcióvezetőjének leváltását követelte, és a párt nyomására elhalasztották a koalíciós egyeztető tanács rendes ülését.

Ukrán válság - A kijevi tüntetők elhagyták a városházát, és kivonultak négy vidéki kormányépületből

A kijevi tüntetők kiürítették "forradalmi főhadiszállásukat", a két és fél hónapja megszállt kijevi városházát, megnyitottak a forgalom előtt egy belvárosi főutat, illetve vasárnapra virradóra négy vidéki nagyvárosban elhagyták a megyei önkormányzatok épületeit - jelentette vasárnap a kijevi média.

Nem enyhül a tél szorítása Amerika északkeleti államaiban

- A tél támadása csütörtök éjjel még mindig bénultságban tartotta az Egyesült Államok kiterjedt területeit az ország dél- és északkeleti vidékein. A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint északkeleten pénteken újabb havazás és ónos eső várható, délről azonban már lassú felmelegedés indul meg az országban.

    Az erős hóesés és a jegesedés 14 államban mintegy 100 millió ember életét nehezítette meg.

Olasz kormányválság - Az olasz sajtó szerint Letta lemondásra kényszerül

Enrico Letta olasz miniszterelnök sorsa a balközép Demokrata Párt (PD) csütörtöki vezetőségi ülésén dől el, s a helyi napilapok szerint pártja lemondásra kényszeríti Lettát.

 

    Hiába mutatott be szerda este új kormányprogramot, az olasz újságok szerint Enrico Letta miniszterelnöknek nem maradt több lehetősége a folytatásra.

Az egészséges táplálkozást népszerűsítő kampány indul Kínában

Az egészséges táplálkozást népszerűsítő kampány indul Kínában az elhízás és a cukorbetegség "járványszerű" terjedésének csökkentése érdekében.

 

    A 2014 és 2020 közötti évekre szóló országos táplálkozási irányvonalakat lefektető, új kormányzati tanulmány szerint a kínai lakosok kevés zöldséget, gyümölcsöt és tejet fogyasztanak, kalória-bevitelük nagy részét továbbra is az alapvető élelmiszerekből - például rizsből, búzából - szerzik be.

Haladékot kaptak az amerikai munkáltatók az egészségügyi reform végrehajtására

Az amerikai kormány hétfőn közölte, hogy haladékot ad a munkáltatóknak az egészségügyi törvény rendelkezéseinek végrehajtására. Az 50-99 főt foglalkozató középvállatok esetében a jövő év helyett csak 2016-tól kell majd bevezetni munkáltató által szavatolt kötelező egészségbiztosítást. A nagyobb vállalatok esetében a korábbi 95 százalék helyett csak a teljes állású alkalmazottak 70 százalékát kell biztosítani 2015-től. Az arány 2016-tól tovább emelkedik majd.

Rekordszintű munkanélküliség Csehországban

Rekordszintre, 8,6 százalékra emelkedett a munkanélküliség januárban Csehországban. Decemberben 8,2 százalékos volt a munkanélküliségi ráta - közölte a cseh munkaügyi hivatal hétfőn.

 

    A hivatal kimutatása szerint január végén 629 274 volt munkanélküliek száma, 32 441-gyel több, mint decemberben.

Ismét százezreket sújtott az áramszünet az Egyesült Államokban

  Ismét több százezer lakásban volt áramszünet helyi idő szerint csütörtökön az Egyesült Államok északkeleti vidékén, amelyet erős hó- és jégvihar ért el a hét közepén.

  Egy láb - 30 centiméter - hó hullott le szerdán és csütörtökön a Marylandtől Maine államig húzódó térségben, ahol mintegy 100 millió ember, az Egyesült államok lakosságának a harmada él.

Kínában növekszik a heroinfogyasztás

Az életszínvonal emelkedésének, a nyugati kultúra hatásának és az ellátás biztosítottságának következtében egyre nő a heroinfogyasztás Kínában. A heroinfogyasztók számának alakulásáról a kínai kormány nem tesz közzé statisztikákat, mint ahogyan hivatalos becslések sem léteznek. A pekingi droghivatal adatai szerint ugyanakkor a regisztrált heroinhasználók aránya növekvő trendet mutat: míg létszámuk 2007-ben egymillió körül alakult, 2012-ben már az 1,4 milliót közelítette. A kábítószerezők valós száma ennek akár többszörösére is rúghat.

Hatalmas üzlet a terhesturizmus Kínában

- Évente több tízezer szülő fizet hatalmas összegeket azért Kínában, hogy csemetéje a határokon túl lásson világot, fellendítve ezzel a terhesturizmus iparágát a kelet-ázsiai országban.

    A témáról beszámoló kínai sajtó nem hivatalos amerikai becsléseket idéz, amelyek szerint csak az Egyesült Államokba több mint 20 ezer terhes nő érkezett azzal a céllal, hogy gyermekének Amerikában adjon életet.

Már az ivóvízellátást fenyegeti a szárazság Kaliforniában

Helyenként már az ivóvízellátást is veszélyezteti a Kaliforniát sújtó történelmi aszály - közölte vasárnapi számában a The New York Times.

 A legnépesebb amerikai állam hatóságai szerint 17 agrártelepülésen 40 ezer ember ivóvízellátása kerül veszélybe, ha 60-120 napon belül nem lesz jelentősebb esőzés.