A pedagógusképzés a második legnépszerűbb terület a felsőoktatásban, ez derült ki a felsőoktatási felvételire beadott nyilatkozatokból - mondta Balatoni Katalin, a Belügyminisztérium köznevelési helyettes államtitkára szerdán a győri Kossuth Lajos Általános Iskola fennállásának 150. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen.
Balatoni Katalin - az iskolával szomszédos, kulturális rendezvényeknek is helyet adó zsinagógában - kiemelte, a januári béremelés olyan új hátteret adott a pedagógusoknak, amire már rég szükség volt.
Olyan intézkedés volt ez a kormány részéről, amely elősegíti, hogy a pedagógus pálya vonzó legyen - mondta, hozzátéve, látják, mennyi pedagógus szeretne visszatérni a pályára hétről hétre. Közös munkával tovább tudunk építkezni - fűzte hozzá.
A helyettes államtitkár a Kossuth Lajos Általános Iskola évfordulójára utalva úgy fogalmazott: az ünnep lehetőséget ad arra, hogy megálljunk és gondolkozzunk arról, honnan jöttünk és merre tartunk.
Meglátása szerint a pedagógusok eredményességének kulcsa, hogy olyan közösséget építsenek a gyerekeknek, ami identitást, gyökereket ad a számukra.
Hozzátette: látják az eredményeket az intézményben a tehetséggondozás és a felzárkóztatás területén.
Balatoni Katalin az iskola fennállásának 150. évfordulója alkalmából emléklapot adott át Papp Gyöngyinek, az intézmény vezetőjének.
Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke azt emelte ki, hogy az országban sok a tehetséges pedagógus, akik a gyermekek nevelésében komoly alapokat tudnak adni.
Az oktató-nevelő munkában fontosnak nevezte az iskolák infrastruktúráját és a felszereltségét, de szerinte az "alap" a pedagógus személyisége és a közösség.
Hajnal Gabriella hangsúlyozta, a pedagógus személyiségét az online oktatás nem tudja pótolni, ezért nem lehet áttérni erre az oktatásra.
Beszélt arról is, hogy az iskolában több gyermek sajátos nevelési igényű vagy hátrányos helyzetű. Az a siker, ha számukra sikerül megadni azt a tudást, amivel az életben boldogulni tudnak - fűzte hozzá.
Simon Róbert Balázs, a térség fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy az iskolának helyet adó újvárosi városrészben nemcsak a történelmi egyházak férnek