Sport

Eredmények megjelenítése 41-től 60-ig 1653 találatból.

Vizes vb - Letudta a kötelezőt, százszázalékosan zárta a csoportkört a férfi vízilabda-válogatott

Sport - 2023-07-21

- A már biztosan negyeddöntős magyar férfi vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően magabiztos, 21-13-as győzelmet aratott az argentin csapat felett a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság harmadik fordulójában, így százszázalékos teljesítménnyel zárta a csoportküzdelmeket.

Fucsovics a 66., Marozsán a 91. a teniszezők legfrissebb világranglistáján

Sport - 2023-06-19

Fucsovics Márton a 66., Marozsán Fábián pedig karrierje során először a top 100-ba kerülve a 91. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. Mindkét magyar játékos hatalmasat lépett előre, a múlt héten Stuttgartban elődöntős Fucsovics 20 helyet javított legutóbbi pozícióján, míg a Perugiában rendezett challenger-besorolású viadalon diadalmaskodó Fábián 22 helyet ugrott előre.

Nikolics Nemanja bejelentette visszavonulását

Sport - 2023-06-11

Bejelentette visszavonulását Nikolics Nemanja 43-szoros magyar válogatott labdarúgó. A zentai születésű 35 éves játékos vasárnap közösségi oldalán közölte, hogy felhagy a profi játékkal. "Amióta elindult a futballpályafutásom, attól rettegtem, hogy egyszer ki kell mondanom: vége! Azért volt mindig is rémisztő ez a gondolat, mert tudtam, ha befejezem, azt kell elengednem, attól kell elbúcsúznom, amit mindennél jobban szerettem csinálni" - írta Nikolics

Debreceni siker a triatlon vegyesváltó ob-n

Sport - 2023-06-04

A Debreceni Sportcentrum csapata nyerte vasárnap a triatlonosok Lengyeltótiban rendezett vegyesváltó országos bajnokságát.

Kajak-kenu vk - Két arany és egy bronz a magyar mérleg az 500-as döntőkben

Sport - 2023-05-14

- A vasárnapi 500 méteres döntőkben két arany- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupán.

A két olimpiai számban, férfi K-2 és C-2 500 méteren egyformán magyar diadalnak tapsolhatott a közönség, a vegyes kenus számban pedig bronzérmet gyűjtött a hazai csapat.

Elhunyt Csányi Béla, minden idők legeredményesebb tekézője

- Hosszan tartó, súlyos betegség után, 73 éves korában elhunyt Csányi Béla, minden idők legeredményesebb tekézője, a magyar férfi válogatott szövetségi kapitánya.

Futsal MK - Ismét megvédte címét a Debrecen a nőknél

Sport - 2023-05-07

A nőknél a házigazda Debrecen nyerte a futsal Magyar Kupa vasárnapi döntőjét. A DEAC a Főnix Arénában rendezett fináléban 2-0-ra győzte le a Tolna-Mözs csapatát. Az első félidőben Horváth Viktória, a másodikban Nagy Anikó talált a hálóba.

Férfi vízilabda ob I - Visszajutott a Debrecen

A Debrecen csapata megnyerte a férfi vízilabda ob I/B-t, így egy év után visszajutott az élvonalba.

A magyar szövetség honlapja szerint a DVSE-Master Good az utolsó fordulóban 12-8-ra nyert a bronzérmes Angyalföldi Sportiskola ellen, így 26 mérkőzéséből 25-öt megnyerve jutott vissza az ob I-be.

Hetényi Zoltán szerződést hosszabbított Debrecenben

Sport - 2023-05-02

További egy évvel meghosszabbította szerződését Hetényi Zoltán, a jégkorong Erste Ligában szereplő DEAC kapusa.Erről a debreceni klub hivatalos honlapja számolt be kedden.

Labdarúgó NB I - Mérsékelték Dzsudzsák eltiltását, játszhat a Ferérvár ellen

Sport - 2023-04-28

- A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fellebbviteli bizottsága pénteken kettőről egy mérkőzésre mérsékelte Dzsudzsák Balázs eltiltását.

Labdarúgó NB I - Debreceni győzelem Zalaegerszegen

Sport - 2023-04-23

A bronzéremért harcoló Debrecen 2-0-ra győzött a kiesés elkerüléséért küzdő ZTE vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén.

A DVSC maradt a negyedik, a Zalaegerszeg pedig a kilencedik helyen.

OTP Bank Liga, 28. forduló:

ZTE FC-Debreceni VSC 0-2 (0-1)

Zalaegerszeg, v.: Zierkelbach

gólszerzők: Szécsi (35.), Bárány (85.)

sárga lap: Ikoba (56.)

Három alapembere, az eltiltott Dzsudzsák Balázs, Ferenczi János és Christian Manrique nélkül állt ki a Debrecen, amely igyekezett labdaszerzésekből támadásokat vezetni, de sokáig nem tudott veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. Bő fél óra helyzet nélkül telt el, majd az első gólszerzési alkalmat a vendégcsapat kihasználta: hazai labdavesztést követően Mance indította pontosan Szécsit, aki a 16-os vonaláról átemelte a labdát a kifutó Demjénen. Egy perccel később a túloldalon Tajti lőtt távolról szépen, Megyeri azonban védett. A rövid felélénkülés után a szünetig hátra lévő időben ismét a mezőnyben folyt a küzdelem. A statisztikai mutatók alapján a ZTE volt némi fölényben, de ez a játékban nem érződött, gólhelyzetekben egyáltalán nem látszott meg.

Női kézilabda MK - A Debrecen nyerte a bronzérmet

A Debrecen 32-26-ra legyőzte az MTK-t a női kézilabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén, a tatabányai négyes döntő vasárnapi játéknapján.

Eredmény, a 3. helyért:

DVSC Schaeffler-MTK Budapest 32-26 (13-8)

A fővárosiak csupán tíz mezőnyjátékost tudtak nevezni a találkozóra, mert Anna Kekézovity, Koronczai Petra, Marija Rnic, Simon Petra, Szücs Réka, Román Dorina és Mészáros-Mihálffy Adrienn is hiányzott a keretükből. A túloldalon Hornyák Dóra, Jovana Jovovic és Mariana Costa nem játszhatott.

Vágó Attila, az MTK vezetőedzője már a nyolcadik percben időt kért, mert együttese az elődöntőhöz hasonlóan ezúttal is rosszul kezdett (5-1). Bár a folytatásban sikerült 7-6-ra felzárkózniuk a fővárosiaknak, az első félidő végén több mint nyolc és fél percig nem találtak be. A második felvonás elején már nyolc gól volt a visszafogott lendülettel, mégis magabiztosan játszó DVSC előnye, ezt Dakos Noémi és Pál Tamara találataival némileg csökkentette az MTK, így a debreceniek végül hattal győztek.

A sakkszövetség elnöke szerint Lékó játéka erkölcsi támogatást is jelentene

Sport - 2023-04-19

- Polyánszky Zoltán, a Magyar Sakk Szövetség új elnöke szerint "erkölcsi tartásban is jelentős többletet adna" a válogatottnak, ha Lékó Péter asztalhoz ülne a hazai sakkolimpián.

Jégkorong Erste Liga - Vaszjunyin Artyom lett a Debrecen vezetőedzője

Sport - 2023-04-05

A Debreceni Egyetem klubja honlapjának szerdai híradása szerint a 39 éves magyar tréner segítője Berta Ákos lesz.

Vaszjunyin játékosként az Alba Volán, a Ferencváros, a Dunaújváros és a Debrecen csapatát erősítette, a magyar bajnokságot hétszer nyerte meg, a válogatottban közel nyolcvan alkalommal szerepelt. Szapporóban is tagja volt a keretnek, ahol 2008-ban a nemzeti csapat feljutott az elitmezőnybe.

Ausztrál Nagydíj - Verstappen első győzelme Melbourne-ben

Sport - 2023-04-02

- A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a háromszor is félbeszakított vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat Melbourne-ben, ahol pályafutása során először diadalmaskodott.

Férfi kosárlabda NB I - Vereséggel zárt a címvédő, lemaradt a negyeddöntőről az ASE

A címvédő és alapszakaszgyőztes Szombathely kikapott Székesfehérváron a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati zárásán.

Az már az utolsó forduló előtt eldőlt, hogy a Falco nyeri meg alapszakaszt, a Szolnok a második, a Fehérvár pedig a harmadik lesz. Utóbbit pontszámban még beérhette a ZTE, de az egymás elleni eredmények az Albának kedveztek, így biztos volt, hogy a zalai csapat a negyedik helyen végez.

A nemzeti olimpiai bizottságok támogatják a NOB-ot az oroszok feltételes visszaengedésében

A Nemzeti Olimpiai Bizottságok Szövetségének (ANOC) végrehajtó tanácsa bírálta az ukrán kormányt, miután bejelentette, hogy az ország sportolói bojkottálják a jövő nyári párizsi olimpiára selejtező versenyeket, amelyeken oroszok és fehéroroszok is részt vesznek.

Labdarúgó NB I - A Kecskemét nyerte a debreceni rangadót

Sport - 2023-03-19

A Kecskemét tovább folytatta eredményes sorozatát, 2-1-re nyert Debrecenben a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának szombati rangadóján.

A vendégcsapat már tíz forduló óta veretlen és újabb sikerével megerősítette második helyét a tabellán.

A DVSC egyelőre maradt a harmadik pozícióban, de vasárnap hátrébb csúszhat.

Labdarúgó NB I - Kisvárdai győzelmével már dobogós a Debrecen

Sport - 2023-03-11

A Debreceni VSC egygólos győzelmet aratott a Kisvárda vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának szombati nyitómérkőzésén, sikerével pedig - éppen ellenfelét megelőzve - feljött a harmadik helyre.

A hajdúsági együttes története során először gyűjtötte be a három pontot Kisvárdán.

Lendületesen kezdett a hazai csapat, de vezetést nem tudott szerezni, negyedóra elteltével pedig kiegyenlítetté vált a játék. Noha egyik fél sem volt képes ráerőltetni akaratát az ellenfélre, a Debrecen mégis közelebb járt a gólhoz, mert akciói veszélyesebbek voltak, egy ízben például Petkovic tolta kapufára Babunski közeli lövését. A szünet előtti hajrában aztán a Kisvárdának is akadt ziccere, de Camaj hét méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a debreceni rangadót

Sport - 2023-02-26

A Debrecen kikapott otthon a címvédő és nagy előnnyel éllovas Ferencvárostól a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A hazai csapat először szenvedett vereséget idén a bajnokságban. Az Európa-liga nyolcaddöntőre készülő FTC két döntetlen után gyűjtötte be a három pontot.
Dzsudzsák Balázs, a debreceniek csapatkapitánya a századik NB I-es mérkőzését játszotta.

A Ferencváros lépett fel támadólag a két leggólerősebb csapat mérkőzésén. Ryan Mmaee-től az első tíz percben két lövés érkezett a debreceni kapura, ezek közül a másodiknál nagy bravúrral hárított Megyeri. Letámadott a fővárosi együttes, hamarosan újabb helyzete is akadt Mmaee-nak.