Sport

Eredmények megjelenítése 61-től 80-ig 1653 találatból.

NBA - Gyémántgyűrűt adott Abdul-Jabbarnak a Lakers

Sport - 2023-02-12

) - Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) patinás klubja, a Los Angeles Lakers gyémántgyűrűvel jutalmazta meg a liga korábbi pontrekorderét, Kareem Abdul-Jabbart, akinek csúcsát kedden döntötte meg a Lakers, egyben az egész NBA jelenlegi legnagyobb ásza, LeBron James.

Labdarúgó NB I - Drámai végjáték után debreceni siker

Sport - 2023-02-11

Az első félidő kevés helyzetet, jellemzően leginkább mezőnyjátékot hozott. A debreceniek birtokolták többet a labdát, de alig-alig tudták átjátszani a paksi védelmet. Izgalmat csupán a hazai védelem egy-egy megingása tartogatott, a 18. percben például Hahn kilépett az elalvó védők között, kapura lőtt, de mivel Megyeri még bele tudott kapni a labdába, a kapufa megmentette a Debrecent a góltól.

A szünet után veszélyesebbé vált a Paks, így nem volt váratlan, hogy a góllövőlistát vezető Varga Barnabás idénybeli 12. találatával sikerült előnybe kerülnie. A folytatásban sok volt a szabálytalanság, a hazai futballisták pedig kezdtek egyre feszültebbé válni. A DVSC támadójátékából sokáig hiányzott az átütőerő, ritka pillanat volt, amikor Dzsudzsák a 73. percben nagy helyzetbe került, de Nagy Gergely bravúrral hárította a lövését.

Női kézilabda Európa-liga - Súlyos debreceni vereség Dániában

A Debrecen 34-22-re kikapott a dán Nyköbing Falster otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában, szombaton.

A vendégek egyszer sem vezettek az egész mérkőzésen.

A világbajnok Carlsennek elege lett a klasszikus sakkból

Sport - 2023-01-30

- Ráunt a klasszikus sakkra és versenyszünetet akar tartani Magnus Carlsen, a norvégok regnáló világbajnoka.

A játékos az után beszélt erről, hogy másodikként végzett a hagyományos hollandiai nemzetközi tornán, Wijk aan Zee-ben. A viadalt követő hétfői nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy most pihenni szándékozik.

Férfi kézilabda-vb - Újabb magyar vereség, ezúttal Norvégiától

Sport - 2023-01-27

A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-25-re kikapott Norvégiától az olimpiai kvalifikációs világbajnokság 5-8. helyéért rendezett pénteki mérkőzésén Stockholmban.

Labdarúgó NB I - Montenegrói válogatott középpályást igazolt a Debrecen

Sport - 2023-01-10

Stefan Loncar személyében montenegrói válogatott középpályással erősítette meg keretét a labdarúgó OTP Bank Ligában szereplő Debreceni VSC.

Babosék diadala Dubajban

Sport - 2022-12-11

- A csaknem másfél éves szünet után a héten visszatért Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó nyerte meg párosban a dubaji keménypályás tenisztornát.

Európa-liga - Barcelona-Manchester United párharc a nyolcaddöntőért

Sport - 2022-11-07

A Barcelona-Manchester United párharc a slágerpárosítás a labdarúgó Európa-liga egyenes kieséses szakaszának első körében, amelynek nyolc továbbjutója közül kerül majd ki a Ferencváros nyolcaddöntős ellenfele.

Labdarúgó NB I - Debreceni győzelem Angyalföldön

Sport - 2022-11-06

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést és bő negyedóra alatt két gólt is szereztek: előbb Dzsudzsák szabadrúgásból szépen tekert a bal felső sarokba, majd Szécsi fejelt az ötösről a hálóba. Utóbbi akciónál négy hazai védő jutott a két támadóra. Fél óra kellett, hogy magára találjon a Vasas, amit két helyzet is jelzett, de gólt újra a DVSC lőtt, Dorian Babunski volt szemfüles és talált közelről a kapuba.

Kondás Elemér, a Vasas vezetőedzője, aki a Debrecennel bajnokságot és kupát is nyert, a félidőben kettős cserével próbálta felrázni a piros-kékeket. Többet támadott az angyalföldi együttes, de a vendégek biztosan őrizték előnyüket. lap: Bódi (67.), Manrique (75.), Sós (92.)

Gyurta Gergely bejelentette visszavonulását

Sport - 2022-10-26

Bejelentette visszavonulását Gyurta Gergely Európa-bajnok, világbajnoki bronzérmes úszó.A 31 éves sportoló szerdán reggel, a Sportrádió műsorában beszélt döntéséről.

Férfi kosárlabda NB I - A Szombathely két másodperccel a vége előtt fordított Debrecenben

Sport - 2022-10-22

A Szombathely 71-69-re nyert Debrecenben a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Labdarúgó NB I - Kikapott az Újpest Debrecenben

Sport - 2022-10-16

- A Debrecen hazai pályán 4-1-re legyőzte az Újpest együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén.

Nagy lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe a csapatok, de az iram az első negyedórához érve valamelyest lassulni kezdett. A meccset Dzsudzsák szólógólja pörgette fel, hamarosan válaszolt viszont az Újpest, amely aztán még lesgólig és további helyzetekig jutott a szünetig. A döntetlen állás a hazaiakra nézve volt hízelgő, a fővárosiak ugyanis veszélyesebben futballoztak, a félidő hajrájában a DVSC által rendre eladott labdákból kerültek többször helyzetbe.

Fordulás után változatlanul a lila-fehérek tűntek jobbnak, mégis a Debrecen került ismét előnybe, majd valamelyest visszaállt, és megpróbálta már a támadásépítésben megakasztani az Újpestet. Ezzel meggyűlt a baja a vendégeknek, miközben a DVSC-ben nem volt meg a szükséges kreativitás akkor, amikor birtokolta a labdát.

3x3-as kosárlabda-vb - Kijutott a világbajnokságra a férfi válogatott

Sport - 2023-05-07

A magyar férfi 3x3-as kosárlabda-válogatott 21-19-re legyőzte Kínát vasárnap az izraeli Eilatban rendezett világbajnoki selejtezőtorna rájátszásában, így kijutott a bécsi vb-re.

US Open - Alcaraz a bajnok és az új világelső

Sport - 2022-09-12

- Carlos Alcaraz nyerte meg a New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyes versenyét, mivel a vasárnapi döntőben négy szettben legyőzte a norvég Casper Ruudot, és sikerével egyben ő lesz az új világelső is.

Labdarúgó NB I - Távozott a Debrecen vezetőedzője

Sport - 2022-08-31

Közös megegyezéssel távozott Joao Janeiro vezetőedző a labdarúgó OTP Bank Ligában szereplő Debrecentől.

Keddtől zajlik az U18-as 3x3-as kosárlabda-világbajnokság Debrecenben

Sport - 2022-08-22

Keddtől vasárnapig rendezik Debrecenben az U18-as 3x3-as kosárlabda-világbajnokságra, melyen a magyar férfi és női válogatott is részt vesz.

Labdarúgó NB I - Kétgólos debreceni vereség Pakson

Sport - 2023-09-27

A Paks 2-0-ra legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 2. fordulójából elhalasztott és szerdán pótolt mérkőzésén.

A Tolna vármegyei alakulat ezzel megőrizte hibátlan hazai mérlegét, háromból három meccset nyert otthon, míg a DVSC második idegenbeli összecsapását is elveszítette a mostani szezonban.

Labdarúgó NB I - Győzelemmel mutatkozott be a DVSC új edzője

Sport - 2022-10-01

A Debreceni VSC már 4-0-ra is vezetett, de végül csak 4-3-ra nyert a vendég Budapest Honvéd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójának második szombati mérkőzésén.

A hajdúságiak új vezetőedzője, Srdjan Blagojevic így győzelemmel mutatkozott be az NB I-ben.

A Debrecen lépett fel támadólag az első percekben, a hazaiak kifejezetten lendületesen futballoztak, melynek eredményeként negyedóra elteltével vezetést is szereztek. Előnyben sem vett vissza a tempóból a Loki, amely rendre a vendégvédelem mögé tudta játszani a labdát, egy ilyen akció révén Baráth is eredményes volt, majd nem sokkal később Bódi hajszálpontos lövésével eldőlni látszott a találkozó. A kispestiek támadásban semmit nem mutattak az első félidőben, első próbálkozásukra 45 percet kellett várni

Multisport Eb - Újabb három magyar arany a kajak-kenu pályán

Sport - 2022-08-21

-A magyar versenyzők három aranyérmet gyűjtöttek a müncheni multisport Eb keretében zajló kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi döntős programjának első részében.

A zárónap első felében olyan számok fináléit rendezték meg, amelyek nem szerepelnek az olimpia műsorán. A szombati vihar elvonultával ezúttal már napsütésben, 20-22 fokos hőmérsékletben és viszonylagos szélcsendben kezdődhettek meg a küzdelmek.

Az egy nappal korábban K-2 500-on Fojt Sárával negyedik Pupp Noémit most K-1 1000 méteren szólították a rajthoz. Az Atomerőmű SE 24 éves kajakosa a visszafogottabb rajt után fokozatosan zárkózott fel az élbolyba olyannyira, hogy 600 méternél a vezetést is átvette. A hajrában aztán hárman is szorongatták, de sikerült megőriznie előnyét, így magyar arannyal kezdődött a nap.

Vizes Eb - Milák Kristóf aranyérmes 100 méter pillangón

Sport - 2022-08-14

Milák Kristóf címét megvédve aranyérmet nyert 100 méter pillangón vasárnap a római úszó Európa-bajnokságon. A szám olimpiai ezüstérmese és világbajnoka 50.33 másodperces idővel csapott célba, a döntő másik magyarja, Kós Hubert 11 századdal maradt le a bronzról, 51.33 másodperces egyéni csúccsal a negyedik lett

A Honvéd sportolója annak ellenére "bérelte ki" legjobb idővel rendelkezőnek járó 4-es pályát szombaton, hogy csak negyed órája volt pihenni a 100 méter gyors fináléját követően, ahol országos csúccsal lett második a világrekorddal győztes román David Popovici mögött.

A 22 éves szupersztár kicsit mintha visszafogta volna magát a döntőben - még két száma lesz vasárnap -, csak az utolsó 10 méteren biztosította be elsőségét. Kós a hajrában maradt le a dobogóról, de egyéni legjobbját (51.52) így is megjavította. Kós a futam után a vegyes zónában rendkívül csalódottan értékelt: "Az első ötven méter úgy sikerült, ahogy terveztem, de a végén elrontottam a technikám. Sajnálom, remélem kétszáz vegyesen tudok majd javítani."