Sport

Eredmények megjelenítése 981-től 1000-ig 1654 találatból.

Kajak-kenu Eb - Egy arany és két bronz 200 méteren

Sport - 2013-06-16

A magyar válogatott tagjai egy arany- és két bronzérmet szereztek a vasárnapi 200 méteres döntők során a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kajakos duó hatalmas csata után első lett, a két harmadik hely pedig Douchev-Janics és a kenus Takács Kincső nevéhez fűződött egyesben.

Kajak-kenu Eb - Parádés magyar rajt, minden hajó egyenes ágon döntős

Sport - 2013-06-14

) - Remekül kezdték a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságot a magyar versenyzők, ugyanis csakúgy, mint délelőtt, délután, az 500 és férfi K-4 1000 méteres előfutamokból is minden hajó egyből továbbjutott a vasárnapi döntőkbe.

MMA: ellátásban részesülhetnek az elhunyt tagok hozzátartozói

Sport - 2013-06-12

A Magyar Művészeti Akadémia (MMA) elhunyt rendes és levelező tagjainak hozzátartozói is havi ellátást kaphatnak, miután a kormány elfogadta a köztestület kultúrstratégiai szerepének megerősítése érdekében született törvénymódosítást.

NBA - Egyenlített a döntőben a címvédő Miami

Sport - 2013-06-10

- A címvédő Miami Heat hazai pályán legyőzte a San Antonio Spurst az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) nagydöntőjének vasárnapi mérkőzésén, ezzel 1-1-re egyenlített a négy sikerig tartó párharcban.

Világbajnok irányítóval erősített az MKB Veszprém kézilabdacsapata

Sport - 2013-06-09

Világbajnok irányítót szerződtetett az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata: a spanyol Carlos Ruesgát vasárnap délután mutatta be a klub a Veszprém Arénában.

Az egyesület honlapjának beszámolója szerint a 28 éves, 184 centiméter magas játékos két évre szóló megállapodást írt alá.

Kajak-kenu válogató - A Kovács, Janics duó nyerte a párost

Sport - 2013-05-25

- A női kajak kettesek 500 méteres küzdelmét az ebben a számban kétszeres olimpiai bajnok, tavaly, Londonban ezüstérmes Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa duó nyerte szombat délelőtt a kajakosok és kenusok idei első válogatóversenyén, a szegedi Maty-éren.

Labdarúgó Magyar Kupa - Duplázás vagy címvédés

Sport - 2013-05-21

A bajnok Győri ETO FC duplázna, míg a DVSC-TEVA megvédené címét a labdarúgó Magyar Kupa szerdai döntőjében.  A találkozón ezúttal nem lesz tét az európai kupaindulás, mivel az OTP Bank Liga győzteseként a Győr a Bajnokok Ligájában indul, így a Debrecen esetleges vereségével is biztos résztvevője az Európa Liga következő kiírásának.

Férfi tenisz-világranglista - Nadal feljött a negyedik helyre

Sport - 2013-05-20

A vasárnap zárult római tornát megnyerő spanyol Rafael Nadal egy helyet előrelépve a negyedik a férfi teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján.

Az élen továbbra is az olasz fővárosban már a negyeddöntőben búcsúzó  szerb Novak Djokovic áll, míg a legjobb magyar - a versenyeket szervező ATP honlapja alapján - a 252. helyet elfoglaló Fucsovics Márton.

Túraautó-vb - Michelisz második a Hungaroringen

Sport - 2013-05-05

- Michelisz Norbert a második helyen ért célba a túraautó-világbajnokság (WTCC) magyarországi fordulójának vasárnapi első futamán a Hungaroringen.

A Zengő Motorsport Honda Civicjét vezető 28 esztendős pilóta a második pozícióból startolt, és a gördülő rajtnál majdnem el tudott menni az élről indult francia Yvan Muller (Chevrolet Cruze) mellett, az első kanyarnál azonban mégis kénytelen volt besorolni a háromszoros vb-győztes mögé.

Fucsovics első felnőtt tornagyőzelmét ünnepelhette

- Fucsovics Márton megnyerte élete első felnőtt tornáját, a 21 éves magyar teniszező a kínai An-Ningben rendezett 50 ezer dollár összdíjazású salakpályás viadalon diadalmaskodott.A Magyar Tenisz Szövetség honlapjának vasárnapi beszámolója szerint Fucsovics a 32-es főtáblán először egy japán, majd egy litván játékost győzött le, a negyeddöntőben a hazai közönség előtt szereplő Csang Ce felett diadalmaskodott, majd a legjobb négy között a horvát Dino Marcan sem tudta megállítani.

Átadták a Debreceni Labdarúgó Akadémia edzőközpontját

Sport - 2013-04-27

- Debrecen-Pallagon szombaton átadták a Debreceni Labdarúgó Akadémia edzőközpontját, amelynek avató ünnepségén Orbán Viktor miniszterelnök szorgalmazta, hogy az ország minden nagyvárosában létesüljenek hasonló, korszerű létesítmények a fiatal sportolóknak.

Ahhoz, hogy a fiatalok naggyá tudják tenni Magyarországot, iskolák és sportlétesítmények, ezekben pedig jó pedagógusok és edzők kellenek, valamint az, hogy a szülők neveljék, iskoláztassák és sportoltassák a gyerekeket - mondta a kormányfő.

Bahreini Nagydíj - Vettel nyert és növelte előnyét összetettben

Sport - 2013-04-21

Sebastian Vettel, a Red Bull világbajnoki címvédő német pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Bahreini Nagydíjat, így növelte előnyét a pontversenyben az ezúttal második finn Kimi Räikkönennel (Lotus) szemben.

A sorozatban háromszor vb-győztes Vettel már az első körökben az élre tört, majd a folytatásban a csapat taktikai utasításait tökéletesen betartva, hiba nélkül, végig vezetve diadalmaskodott.

Ausztrál Nagydíj - Räikkönen nyerte az idénynyitót

Sport - 2013-03-17

A 2007-ben világbajnok Kimi Räikkönen, a Lotus finn versenyzője nyerte vasárnap az Ausztrál Nagydíjért kiírt Forma-1-es szezonnyitó versenyt Melbourne-ben.  A 33 esztendős pilóta pályafutása jubileumi, 20. futamgyőzelmét aratta, s immár 811 világbajnoki pontot gyűjtött karrierje során.

Räikkönen mögött az élete 199. F1-es GP-jét teljesítő Fernando Alonso, a Ferrari kétszeres vb-győztes spanyol versenyzője végzett a második, a vb-címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája pedig a harmadik helyen.

Janics Magyarországon folytatná pályafutását

Sport - 2013-03-11

- Mégsem külföldön, hanem Magyarországon folytatná pályafutását Douchev-Janics Natasa háromszoros olimpiai bajnok kajakos - közölte a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) hétfőn az MTI-vel.

A versenyző szándékáról levélben tájékoztatta Baráth Etelét, az MKKSZ elnökét és az elnökséget.

Rövidpályás gyorskorcsolya-vb - Európa legnézettebb vb-je a debreceni

Sport - 2013-03-10

Európában még nem volt annyira nézett rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság, mint a hétvégén Debrecenben rendezett sportesemény - mondta Kósa Lajos, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) elnöke

A hajdúsági megyeszékhely polgármestere a vasárnapi program előtt megtartott sajtótájékoztatón - az eseményt értékelve - úgy fogalmazott, még a nemzetközi szövetség (ISU) vezetői is meglepődtek azon, hogy a pénteki és a szombati napon átlagosan 2000-2500 néző volt a Főnix Csarnokban.

Rövidpályás gyorskorcsolya-vb - Szűkítették a magyar keretet

Sport - 2013-03-04

A magyar csapat szakvezetői szűkítették az eredeti nevezési listán szereplő versenyzők körét a péntektől vasárnapig sorra kerülő, debreceni rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságra.A viadal honlapján olvasható hétfői hír szerint a férfiaknál a januári, malmői Európa-bajnokságon bronzérmes férfi váltó tagjai (Béres Bence, Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor) mellett ötödikként a debreceni Nagy Konrád indulhat. Oláh Bence és Lóth Dávid Manó maradt ki.

Nemzeti Sport - Bundabotrány - Horváth Gábor: ez a vírus engem is megfertőzött

Sport - 2013-02-26

Egyik csapatánál sem tudta "elkerülni", hogy fogadási csalásba keveredjen - többek között erről beszélt a Nemzeti Sportnak adott interjújában a nemzetközi bundabotrány egyik gyanúsítottja, Horváth Gábor.

"Nem én fogadtam. Én kaptam egy marék ötszázast (eurót) és követtem az utasításokat" - nyilatkozta a sportlapnak a Siófok, a REAC, illetve a Diósgyőr korábbi futballistája, aki jelenleg Dubajban dolgozik.

Rövidpályás gyorskorcsolya-vb - Már készül a jég Debrecenben

Sport - 2013-02-14

Elkezdődött a jég készítése a debreceni Főnix Csarnokban, amely március 8. és 10. között a rövidpályás gyorskorcsolyázók világbajnokságának ad otthont.  A szervezők csütörtöki közleménye szerint a szakemberek bekapcsolták a hűtőrendszereket és hozzáláttak a végleges vastagságában öt centiméteres jégfelület elkészítéséhez. A jégkészítéshez egy további szivattyút is beépítettek, kitisztították a hűtőrendszert és kicserélték a csövekben keringő hűtőközeget, a glikolt.

Bocskai István emlékverseny - Hat magyar jutott döntőbe

Sport - 2013-02-08

Hat magyar jutott be a szombati finálékba az 57. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny pénteki elődöntőiből, melyekben a válogatott alapemberei kifejezetten jó teljesítményt nyújtottak.

A nap meccsét a londoni olimpián ötödik Harcsa Zoltán (75 kg) vívta, aki a torna egyik legjobb bokszolóját, a 2010-es Eb-győztes orosz Artyom Csebotarjevet győzte le óriási csatában.