MSZP: a kormánypártok még nehezebbé teszik sokak helyzetét

Vélemény - 2020-12-21

Az MSZP szerint a kormánypártok nem a problémák megoldásával foglalkoznak, hanem azon fáradoznak, hogy "még nehezebbé tegyék nagyon sokak helyzetét".

Harangozó Tamás parlamenti frakcióvezető-helyettes hétfői, online sajtótájékoztatóján kiemelte: 2020 nagyon nehéz év mindenki számára, ugyanis egyszerre kell szembenézni egy világjárvánnyal és az amiatt kialakult gazdasági válsággal. A kormány azonban a járvány elleni védekezést érintő rendeletek kihirdetésénél fontosabbnak találta az alaptörvény és a választási törvény módosítását. A Fidesznek a rendkívüli felhatalmazás birtokában az volt az első lépése, hogy "hosszú távra bebiztosítsa a Fidesz-közeli alapítványok vagyonát" - hangoztatta.

Hozzátette, amikor naponta százak halnak meg a járvány miatt, az Orbán-kormánynak arra is jutott ideje, hogy "beleírja a Szájer József-féle posztkeresztény alaptörvénybe", hogy "az anya nő, az apa férfi", s hogy korlátozza az egyedülállók örökbefogadási lehetőségeit. Megszüntették az Egyenlő Bánásmód Hatóságot, és a kormánypárti képviselők elfogadták, hogy "100 milliárd forint fölé" nőjön a közmédia költségvetése.

Az ellenzéki politikus úgy fogalmazott: Orbán Viktor "gyáva módon" karácsony előtt "lepte meg az országot" az iparűzési adó "úgynevezett csökkentésével, lefelezésével"; "egyszerű útonálló módjára rabolja ki az önkormányzatokat". Példaként említette, hogy az osztrák kormány mindeközben 2,5 milliárd euró segítséget ad az önkormányzatoknak.

Szavai szerint a kormánynak "nem volt ideje, szándéka" az emberek megélhetésének biztosítására, "hallani sem akart" a családok terheit megkönnyítő MSZP-s javaslatokról, "a járvány elleni védekezés a lista végén kullog". A kormány nem tett semmit azért, hogy megakadályozza, hogy az emberek egymást fertőzzék a munkahelyükön - mondta, megjegyezve: sokan a 60 százalékos táppénztől való félelmükben "egyszerűen eltitkolják a tünetüket". Emlékeztetett: pártja javasolta a 100 százalékos táppénz biztosítását az igazoltan koronavírus-fertőzötteknek, vagy a karanténba kerülőknek.

Harangozó Tamás kitért arra: a kormány januártól büntetőadóval sújtja a katás vállalkozókat, ezért a kisvállalkozók büntetőadójának eltörléséről szóló javaslatot nyújtottak be.