Archívum

Eredmények megjelenítése 21261-től 21280-ig 67556 találatból.

Guller Zoltán: újabb 40 milliárd forint értékben indulnak turisztikai fejlesztések országszerte

Befektetés - 2018-12-19

Újabb 40 milliárd forint értékben valósulnak meg turisztikai programok Magyarország négy kiemelt turisztikai térségében - jelentette be a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója szerdán Veszprémben.

Sikkasztás miatt indult eljárás egy szegedi ügyvéd ellen

Jogtudor - 2018-12-19

- Sikkasztás miatt indult eljárás egy szegedi ügyvéd ellen, mert a gyanú szerint saját céljaira használta fel az ügyfelei által rábízott csaknem 70 millió forintot, az ügyészség indítványozta előzetes letartóztatását.

Új eljárást rendel el a kormány a Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztésére

Fontos - 2018-12-19

Új eljárást rendel el a kormány a Budapest-Belgrád vasútvonal magyar szakaszának fejlesztésére, miután az építkezés becsült költsége mintegy 10 százalékkal megemelkedett.

Ombudsman: az azonos fejlettségű országokéhoz hasonlóak a magyarországi panaszok

Vélemény - 2018-12-19

Az ombudsmani hivatalhoz érkező panaszok száma és összetétele nagyjából olyan, mint az a Magyarországhoz hasonló fejlettségű országokban tapasztalható - mondta az alapvető jogok biztosa a Népszava szerdai számában megjelent interjújában.

Az amerikai szenátus megszavazta a büntető igazságszolgáltatási reform tervezetét

...kontra - 2018-12-19

Az amerikai szenátus kedden éjjel kétpárti egyetértéssel megszavazta a büntető igazságszolgáltatás átalakításáról szóló törvénytervezetet.

Donald Trump rendeletet írt alá a tervezett űrhadosztály főparancsnokságának felállításáról

Pro... - 2018-12-19

- Donald Trump amerikai elnök helyi idő szerint kedden aláírta azt a rendeletet, amely utasítja a védelmi minisztériumot a tervezett űrhadosztály főparancsnokságának felállítására.

Korniss Dezső-kiállítás nyílik a Magyar Nemzeti Galériában

Kultúra - 2018-12-18

- Hogyan kapcsolta össze munkásságában a népművészetet és a modernizmust Korniss Dezső? - ezt a kérdést kutatja a Magyar Nemzeti Galéria (MNG) Csak tiszta forrásból címmel szerdától látható kiállítása.

Korniss Dezső száztíz éve született, ezért az MNG nagyszabású, csaknem kétszáz művet felvonultató tárlattal tiszteleg a 20. századi magyar képzőművészet egyik nagy alakja előtt - mondta el a kiállítás keddi sajtóbejárásán az intézmény főigazgatója.

A Szlovéniába bevándorlók fele rendelkezik szlovén állampolgársággal

Külföld - 2018-12-18

A kétmilliós Szlovéniában 170 országból csaknem negyedmillió bevándorló él, ezek fele rendelkezik szlovén állampolgársággal - derült ki a statisztikai hivatal által a nemzetközi migránsnap alkalmából közzétett adatokból kedden.

Az EU bankja 50 millió euró hitelt adott a román Transgaznak a fekete-tengeri földgáz szállítására alkalmas új gázvezeték megépítésére

EU - 2018-12-18

A Románia gázhálózatát üzemeltető Transgaz állami vállalat 50 millió euró hitelt kapott az Európai Beruházási Banktól (EIB) saját gázvezeték-hálózatának bővítésére, ennek köszönhetően egy olyan új vezeték épül, amely a Fekete-tengerben kitermelni tervezett földgázt eljuttatja az úgynevezett BRUA gázvezetékbe

OGY - Határozatképtelen volt a nemzetbiztonsági bizottság ülése

Belföld - 2018-12-18

- A kormánypárti képviselők távolmaradása miatt határozatképtelen lett a nemzetbiztonsági bizottság keddi ülése, amelyen az MTVA-székháznál történtekről is tárgyalt volna a parlamenti testület ellenzéki kezdeményezésre.

Elsőként az MTA elnöke kapta az európai tudományos akadémiák új díját

Tudomány - 2018-12-18

Lovász László matematikusnak, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnökének ítélték elsőként oda az Academia Europaea (AE) barcelonai tudásközpontja által alapított Barcelona Hypatia Európai Tudományos Díjat.

Az elismerést olyan kiváló kutatóknak adományozzák, akik kimagasló eredményeikkel hozzájárulnak tudásunk gazdagításához és társadalmi fejlődésünkhöz - olvasható az MTA keddi közleményében.

A Barcelona Hypatia Európai Tudományos Díjat, amelyet évente ítélnek majd oda, de hároméves ciklusokban, a természet- és társadalomtudósokat összefogó, nem kormányközi független szervezet, az Academia Europaea barcelonai tudásközpontja alapította.

Nincs uniós szabályozás az élelmiszerek kettős minőségének felszámolásáért

EU - 2018-12-18

Elégedetlenségüket fejezték ki az élelmiszerek kettős minőségének gyakorlatát megszüntető szabályozás hiánya miatt a V4-országok agrárminiszterei a Mezőgazdasági és Halászati Tanács hétfői ülésén, Brüsszelben - közölte az agrártárca kedden.

MNB: a jövő nyártól, akár hétvégén is utalhatják a fizetést a cégek

Pénzügyek - 2018-12-18

A jövő nyáron induló gyorsutalási banki rendszernek köszönhetően akár hétvégén is lehetőség lesz például a fizetések kiküldésére; az utalt összeg öt másodpercen belül megérkezik az egyik számláról a másikra - mondta a Magyar Nemzeti Bank pénzügyi infrastruktúrákért és bankműveletekért felelős ügyvezető igazgatója kedden az M1 aktuális csatorna és a Kossuth Rádió közös reggeli műsorában.

Raktárnak álcázott "luxusüzletet" számolt fel a NAV Baranyában

Olvastuk - 2018-12-18

- Raktárnak álcázott, hamis divatruházati termékekkel kereskedő "luxusüzletet" számolt fel Baranyában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Uniós szóvivő: a szólásszabadsághoz és a tüntetéshez való jogot csakis békésen lehet gyakorolni

Vélemény - 2018-12-18

Mindenkinek jogában áll gyakorolni a szólásszabadsághoz és a tüntetéshez való jogát - jelentette ki az Európai Bizottság egyik szóvivője kedden Brüsszelben, hozzátéve, hogy a testület általános álláspontja szerint ezt csakis békésen lehet megtenni.

Mina Andreeva a napokban zajló budapesti tüntetésekkel kapcsolatos újságírói kérdésre válaszolva megjegyezte, hogy az Európai Bizottság nem kommentálja az egyes tagországokban zajló aktuális politikai eseményeket, megismételte viszont a testület általános álláspontját, hogy az erőszak sosem lehet megoldás vagy eszköz az ilyen esetekben.

A tengervíz sótalanításából nyert ivóvíz magnéziumos dúsításáról vitatkoznak Izraelben

- Az izraeli ivóvíz mintegy háromnegyedét jelentő sótalanított tengervíz magnéziumos dúsításán vitatkoznak Izraelben a legújabb egészségügyi kutatások alapján - jelentette a The Times of Israel című angol nyelvű honlap kedden.

Az autóipar irreálisnak tartja a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére kitűzött célt

Túlzott és irreális célkitűzésnek tartják az autóipari vállalatok a hétfőn este Brüsszelben született megállapodást a járművek szén-dioxid-kibocsátásának 37,5 százalékos csökkentéséről 2030-ig.

Az uniós tagállamok és az Európai Parlament megbízott tárgyalói hétfőn este megállapodtak, hogy 2025-től csak a 2021-eshez képest átlagosan 15,0 százalékkal, 2030-tól pedig 37,5 százalékkal kevesebb szén-dioxidot kibocsátó új járművek kerülhetnek forgalomba az Európai Unióban. A jelenleg érvényes szabályok szerint 2021-től kilométerenként átlagosan 95 grammot meg nem haladó szén-dioxid-kibocsátású új járművek helyezhetők csak forgalomba az EU-ban.

Viorica Dancila miniszterelnök üdvözölte Iohannis "együttműködési készségét

...kontra - 2018-12-18

Viorica Dancila szociáldemokrata miniszterelnök kedden az államfőhöz intézett nyílt levélben üdvözölte Iohannis "együttműködési készségét". Felhívta a figyelmét arra, hogy a kormányülések napirendje elérhető az interneten, ugyanakkor megígérte, hogy külön szólni is fog Iohannisnak, ha majd olyan jogszabály kerül napirendre, amelynek megvitatásán az alkotmány szerint az államfő is részt vehet.

Iohannis bejelentette, hogy ezentúl ő is részt vesz a román kormány ülésein

Pro... - 2018-12-18

- Klaus Iohannis jobboldali román államfő bejelentette kedden, hogy részt fog venni a bukaresti szociálliberális kormány ülésein.

Az elnök a Bécsben megszervezett EU-Afrika Fórumon nyilatkozott a román sajtónak. Arra hivatkozott, hogy január elsejétől Románia veszi át az EU tanácsának soros elnökségét, és ez szerinte nem lesz egyszerű, akkor sem, ha Románia felkészült rá.

Vádat emeltek egy földárveréseket vesztegetéssel befolyásoló társaság ellen

Jogtudor - 2018-12-18

- Hatósági eljárásban elfogadott vesztegetés miatt vádat emeltek egy 48 éves orosházi férfi és 11 társa ellen, akik földárveréseket próbáltak befolyásolni - közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség kedden.