Archívum

Eredmények megjelenítése 23861-től 23880-ig 67615 találatból.

Megkezdődött az új bevándorlási törvénytervezet vitája a francia nemzetgyűlésben

Megkezdődött hétfő este a francia nemzetgyűlésben a "szabályozottabb bevándorlást és hatékonyabb menekültügyet" előíró törvénytervezet várhatóan heves vitája, amely Emmanuel Macron államfő Köztársaság lendületben (LREM) nevű pártján belül is törésvonalakat okoz, miközben a baloldali ellenzék büntetőjellegűnek, a jobboldal pedig nem elég szigorúnak tartja.

Pulitzer-díjat kaptak a The New York Times és a The New Yorker újságírói a Weinstein-sztoriért

Fontos - 2018-04-17

Pulitzer-díjat kaptak a The New York Times és a The New Yorker lapok újságírói a Weinstein-sztoriért, amelyben leleplezték Harvey Weinstein, hollywoodi producer szexuális visszaéléseit, és ezzel mozgalmat indítottak el.

A The New York Times című napilap két munkatársa, Jodi Kantor és Megan Twohey a The New Yorker magazin munkatársával, Ronan Farrow-val megosztva kapta a díjat az indoklás szerint a közjó szolgálatáért. Oknyomozó riportjaikban feltárták a Hollywood egyik legbefolyásosabb producerét érintő vádakat, amelyeket Weinstein eleinte tagadott, később azonban részben elismert. A riportsorozat nyomán egymás után derült fény korábban elhallgatott szexuális zaklatási botrányokra, és nemcsak Hollywoodban, hanem például a Szilícium-völgyben, az amerikai gazdasági és művészeti élet sok területén, és politikusok körében.

Szíria - Lavrov: nem volt komoly kockázata az orosz-amerikai fegyveres összetűzésnek, de fogytán a bizalom

Vélemény - 2018-04-17

Az orosz külügyminiszter szerint a folyamatos kétoldalú katonai kapcsolattartás miatt nem volt nagy a kockázata annak, hogy az orosz és az amerikai fegyveres erők közvetlen összetűzésbe keveredjenek a Szíriában szombaton végrehajtott nyugati légitámadás során, de a bizalom Oroszország és a Nyugat között most már végképp fogytán van.

Brüsszeli szóvivő a Soros-látogatásról: az Európai Bizottság ajtaja a civil szervezetek képviselői előtt is nyitva áll

EU - 2018-04-16

Az Európai Bizottság ajtaja mindenki előtt nyitva áll, ez vonatkozik a civil szervezetek képviselőinek látogatására is - jelentette ki Alexander Winterstein, az Európai Bizottság helyettes szóvivője brüsszeli sajtótájékoztatóján hétfőn.

A szóvivő a milliárdos Soros György hétfői, az uniós bizottság alelnökével folytatott megbeszélésének részleteit firtató újságírói kérdésre válaszolva elmondta, a biztosokkal tartott találkozók ténye minden esetben nyilvános, hozzáférhetőek az interneten is elérhető bizottsági naptárban is. A bizottság a legnagyobb átláthatóság pártján áll, nincs takargatnivalója - tette hozzá.

Az állóképesség javult, a túlsúly továbbra is nagy probléma a diákok körében

Oktatás - 2018-04-16

Több mutatóban is javult a magyar diákok fittségi állapota, ám továbbra is komoly gondot jelent az elhízás a fiatalok körében - olvasható ki a Magyar Diáksport Szövetség által kezdeményezett felmérés eredményéből.

Az MDSZ hétfői tájékoztatása szerint harmadik alkalommal mérték fel a hazai tanulókat a szövetség által kidolgozott Nemzeti Egységes Tanulói Fittségi Teszt (NETFIT) keretében

Több romániai kórházban tüntettek a bérükkel elégedetlen dolgozók

Spontán tüntetések kezdődtek több romániai kórházban hétfőn, az alkalmazottak amiatt elégedetlenek, hogy a kiegészítő személyzet nettó bére csökkent, jóllehet márciustól jelentős fizetésemelés volt a román egészségügyben.

A bukaresti kormány márciustól emelte jelentős mértékben az egészségügyben a béreket, miután a tavaly elfogadott új közalkalmazotti bértörvény szerint ekkortól lépett hatályba egy korábban beígért emelés.

Cannes - Elsőfilmes magyar rendező a Kritikusok Hete válogatásban

Kultúra - 2018-04-16

Szilágyi Zsófia első játékfilmje meghívást kapott a 71. cannes-i filmfesztiválra. Az Egy nap című alkotás a Kritikusok Hete elnevezésű párhuzamos szekcióban versenyez, ahova mindössze hét ígéretes tehetség játékfilmje kapott meghívást - jelentették be hétfőn a szervezők Párizsban.

A Filmalap Inkubátor Programjában Szamosi Zsófia főszereplésével készített film egy háromgyerekes nő percekre beosztott idejéről szól.

Lengyel újság a választásról, brit lap a Közép-európai Egyetemről,

Olvastuk - 2018-04-16

A múlt heti országgyűlési választásokat kommentálta legfrissebb számában a Do Rzeczy című lengyel konzervatív hetilap, a The Times című konzervatív brit napilap pedig a Közép-európai Egyetem (CEU) ügyével foglalkozott.

A Do Rzeczyben Olivier Bault francia újságíró Orbán hengere címmel írt kommentárt, amelyben úgy vélte: a választók megmutatták, hogy "határozottan nem akarnak olyan Európát, amelyről (Frans) Timmermans (európai bizottsági alelnök) és társai álmodoznak".

Bault szerint meglepő volt a Fidesz-KDNP ilyen mértékű győzelme, a választásokat megelőző hetekben ugyanis az általa megkérdezett Magyarország-szakértők mindegyike úgy vélte: a kormánykoalíció az abszolút többséget biztosan megszerzi, a kétharmados többséget viszont már nem.

A The Times úgy vélekedett online kiadásán hétfőn megjelent írásában, hogy "az újabb választási sikerben fürdő" Orbán Viktor miniszterelnök ismét kísérletet tehet a Közép-európai Egyetem (CEU) bezárására.

Uniós külügyminiszterek: az EU támogatja a vegyi fegyverek teljes tilalmát

EU - 2018-04-16

- Az Európai Unió (EU) egyetért és támogatja a vegyi fegyverek teljes tilalmát és a készleteinek felszámolását világszerte, határozottan kiáll azon álláspontja mellett, hogy az ilyen fegyverek használata, beleértve bármely mérgező vegyi anyag fegyverként történő használatát is, mindenhol és minden körülmények között tilos és szigorúan elítélendő - áll az uniós tagországok külügyminisztereinek hétfőn elfogadott állásfoglalásában.

Holokauszt-emléknap - Miniszterelnökség: kegyelettel emlékezünk a csaknem hatszázezer magyarra

Belföld - 2018-04-16

A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapján a Miniszterelnökség kegyelettel emlékezik a csaknem hatszázezer magyar, többségében zsidósága miatt üldözött és meggyilkolt áldozatra.

A Miniszterelnökség közleménye szerint erkölcsi kötelesség az emlékezés, a mártírok és az embermentő hősök szellemének ébren tartása, példaként állítása a jövő nemzedéke elé.

Egész Európa közös felelősséggel tartozik azért, hogy az utánunk jövő nemzedékek tanuljanak a múlt bűneiből, megértsék a hátterét és elgondolkozzanak a következményein. Fontos szerepet játszik ebben az oktatás, amelyhez jelentős forrásanyagot nyújt a Nemzetközi Holokauszt Emlékezési Szövetség által kidolgozott oktatási irányelv - írták.

Szíria - Mogherini: újra kell indítani az ENSZ közvetítésével zajló béketárgyalásokat

Vélemény - 2018-04-16

Mielőbb újra kellene indítani az ENSZ égisze alatt zajló szíriai béketárgyalásokat, Oroszországnak és Iránnak nyomást kell gyakorolnia a damaszkuszi rezsimre ennek érdekében - emelte ki az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője hétfőn a tagországok külügyminisztereinek luxembourgi tanácskozását megelőzően.

Elfogták a nagykanizsai gyermekgázolás cserbenhagyó sofőrjét

Fontos - 2018-04-16

Éjszaka elfogták, majd napközben őrizetbe vették a rendőrök azt a nőt, aki vasárnap este Nagykanizsán a zebrán autójával elgázolt egy nőt és a négyéves gyermekét; a sofőr a helyszínről segítségnyújtás nélkül elhajtott - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.

A baleset vasárnap 20 órakor, a nagykanizsai Balatoni úton, kijelölt gyalogátkelőhelyen történt. A négyéves gyerek életveszélyes, édesanyja súlyos sérülést szenvedett.

Volt FBI-igazgató: Trump "morálisan alkalmatlan" az elnöki posztra

Ajánljuk - 2018-04-16

A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) tavaly menesztett igazgatója szerint Donald Trump "morálisan alkalmatlan" az elnökségre. James Comey, az ABC televízióban vasárnap este sugárzott egyórás interjúja végén felelt így arra a kérdésre, hogy Donald Trump alkalmatlan-e az elnöki posztra. A riporter, George Stephanopoulos - aki korábban Bill Clinton kommunikációs igazgatója volt -, ötórás interjút készített és ebből volt látható egyórányi rész.

Jogerősen öt év letöltendő börtönre ítélték Balmazújváros polgármesterét

Helyi - 2018-04-16

Hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt öt év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Veres Margit (független) balmazújvárosi polgármestert hétfőn a Debreceni Ítélőtábla. Az Elek Balázs vezette tanács megváltoztatta az elsőfokú ítéletet: az elsőrendű vádlott szabadságvesztését a próbaidő mellőzésével 5 évre súlyosította a korábbi 2 év helyett, 5 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától és szintén 5 évre a jogi egyetemi végzettséghez kötődő foglalkozástól. K. Sándor vállalkozó, másodrendű vádlott 1 év 6 hónap szabadságvesztés büntetéséből is mellőzte a próbaidőt és 2 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Egyebekben helybenhagyták az első fokon eljáró Debreceni Törvényszék ítéletét.

Az elsőfokú bíróság megalapozott tényállást állapított meg és törvényesen minősítette a vádlottak által elkövetett bűncselekményt. Az ítélőtáblának azt kellett vizsgálnia, hogy a kiszabott büntetés alkalmas-e a büntetési célok elérésére. Kiemelte az ítélőtábla, hogy pusztán a vádlottak vallomásából is lehetett következtetni a bűnösségükre.

A hét második felében visszatér a napsütéses, tavaszias idő

Belföld - 2018-04-15

Kedden is többnyire erősen felhős lesz az ég. Nyugaton több helyen, másutt elszórtan várható eső, zápor, egy-egy zivatar. Többfelé megélénkül, néhol megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 10-15, a maximumhőmérséklet 17-23 fok között valószínű.


Férfi kézilabda MK - Bronzérmes a Balatonfüred

Sport - 2018-04-15

- A Balatonfüred szerezte meg a férfi kézilabda Magyar Kupa bronzérmét, miután 31-25-re legyőzte a Csurgó csapatát a debreceni Főnix Csarnokban rendezett vasárnapi helyosztón.

A fürediek 2010 és 2016 után harmadszor végeztek a kupasorozat harmadik helyén.


Le Soir: veszélyben van a jogállamiság

Külföld - 2018-04-15

A Le Soir című belga napilap véleménycikke szerint Magyarországon, ahol Orbán Viktor választási kampányát a bevándorlók elutasítására összpontosította, veszélyben van a jogállamiság. A cikk szerzője, Vincent Engel szerint Orbán győzelme aggodalomra ad okot azok számára, akik egyre nehezebben tudják csak megvédeni a jogállamiságot és azokat az értékeket, amelyekre az európai kultúra és társadalmak épültek.

Orbán szinte kizárólag a bevándorlás elutasításával és a hagyományos társadalmi értékekre való visszatéréssel kampányolt. Azokkal az értékekkel, ahol a család központi helyet tölt be, ahol a nők feladata a gyermekek nevelésének ősi szerepére korlátozódik.

Külföldi sajtó Magyarországról - Német lap a választásról

Külföld - 2018-04-15

A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) című konzervatív vasárnapi német lap Feudális Magyarország címmel közölt kommentárt, amelyben kiemelték, hogy Orbán Viktor "egyértelmű demokratikus felhatalmazást kapott a kormányzás folytatására".

Az ellenzéket ugyan hátrányos helyzetbe hozta a kormánypárt "túlhatalma" a sajtó és a pénzügyek területén, a kétharmados többség pedig a választási rendszer sajátosságaiból adódik, "de a választás szabad volt, és a választók 49 százaléka Orbánra szavazott".

Katalán válság - Százezrek tüntettek Barcelonában a függetlenségi politikusok szabadon engedéséért

Nagyszabású tüntetésen százezrek vonultak utcára Barcelonában vasárnap, hogy követeljék az előzetes letartóztatásban lévő katalán függetlenségi politikusok szabadon engedését.

A barcelonai rendőrség hivatalos tájékoztatása szerint 315 ezren gyűltek össze a belvárosban.

Kínai Nagydíj - Ricciardo győzött, Hamilton csak ötödik, Vettel nyolcadik

Sport - 2018-04-15

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, amelyen a négyszeres világbajnok és címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes) ötödik, a szintén négyszeres vb-győztes, az összetett pontversenyben élen álló német Sebastian Vettel (Ferrari) csak nyolcadik lett.