Archívum

Eredmények megjelenítése 25121-től 25140-ig 67630 találatból.

Férfi kosárlabda MK - Debrecenben lesz a nyolcas döntő

Sport - 2017-12-20

A debreceni Főnix Csarnokban rendezik a férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjét februárban.A magyar szövetség szerdai tájékoztatása szerint a február 16. és 18. között sorra kerülő tornán azok a csapatok vehetnek részt, amelyek a bajnokság alapszakaszának első körében a legjobb nyolc között végeznek.

Oscar-díj - Több mint háromszáz produkció jelölhető a legjobb film díjára

Kultúra - 2017-12-20

Az amerikai filmakadémia több mint hétezer tagja 341 film közül választhatja ki a márciusi gálán a legjobb film Oscar-díját elnyerő produkciót - közölte a Variety.com.

A több mint 300 film közül a legesélyesebbek között emlegetik a Szólíts a neveden!, a Három óriásplakát Ebbing határában, A Pentagon titkai, a Lady Bird, a Tűnj el!, a Dunkirk, A víz érintése, A legsötétebb óra, a Floridai álom, a Rögtönzött szerelem, a Mudbound és a Wonder Woman című produkciókat.

Fél tonna, egymilliárd forintot érő kábítószert foglaltak le Röszkénél

Kékhírek - 2017-12-20

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei mintegy fél tonna marihuánagyanús, valamint több mint egy kilogramm hasisgyanús anyagot találtak egy tehergépjárműben, Röszkén, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) egy 36 éves albán állampolgárral szemben folytat nyomozást.

A NAV munkatársai december 18-án reggel egy albán, üresnek bejelentett kamiont röntgenvizsgálatra irányítottak, s ennek során kiderült, hogy a pótkocsi teteje dupla, ezért azt megbontották - közölte szerdán a NAV.

MSZP-DK: egyéniben van, listában nincs megállapodás

Belföld - 2017-12-20

Az MSZP és a Demokratikus Koalíció (DK) megállapodott arról, hogy a 106 egyéni választókerületben nem indul egymással szemben a 2018-as országgyűlési választásokon - jelentette be a két párt elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

Molnár Gyula, az MSZP elnöke közölte, hatvan körzetben az MSZP jelöltje, 46 körzetben a DK jelöltje indul a választáson. Jelezte azt is, hogy az MSZP elnöksége megerősítette, hogy Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke a szocialisták miniszterelnök-jelöltje is.

Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke azt mondta, a DK az elmúlt hónapokban kiszámítható, megbízható, világos politikai irányt követett. Megerősítette, hogy pártja önálló listát állít, amelyet ő vezet és a DK nem támogat olyan miniszterelnök-jelöltet, aki más párt listáján rajta van.

Emlékeztetetett arra, hogy a DK listájának első harminc helyéről már döntött a párt elnöksége.

A pártelnökök elmondták, az a céljuk, hogy az összes választókörzetben egyetlen jelöltet indítson a demokratikus ellenzék. Molnár Gyula azt mondta, nyitottak arra, hogyha további együttműködő partnerek jelentkeznek, velük is tárgyaljanak, például a közös indulásról is.

A debreceni jobbik vizsgálatot indít Ágoston Tibor kijelentései miatt

A debreceni négytagú Jobbik-frakcióból egyedül Ágoston Tibor szavazott nemmel a tehetséggondozó programról és az ahhoz kapcsolódó támogatásról szóló előterjesztésre. Ágoston Tibornak - állítása szerint - nem volt tudomása a két támogatandó gyermek származásáról, és mivel hátrányos helyzetű, jól tanuló, tehetséges gyerekek továbbtanulását támogató programról volt szó, véleménye szerint az egyik gyermek nem felelt meg a három kritériumból kettőnek, ezért szavazott nemmel a napirendi pontra.

Heti ötre növeli járatszámát a Lufthansa München és Debrecen között

Ingatlan - 2017-12-19

A 2018-as nyári menetrendtől immár csütörtökön és vasárnap is közlekedik a München – Debrecen járat, kétharmadával nő a járatszám az útvonalon

A második Magyarországot érintő bővítését jelentette be a Deutsche Lufthansa AG a 2018-as nyári menetrend életbe lépésétől: a korábbi tájékoztatás értelmében jövőre ötről hatra emelkedik a Budapest és Frankfurt közötti napi járatok száma, most pedig a Debrecenben és környékén élők számára szolgál jó hírrel a német légitársaság. A 2016. április 11-étől München és Debrecen között hétfőn, szerdán és pénteken közlekedő járat a jövő évi nyári menetrend 2018. március 25-i életbe lépésétől hetente ötször, hétfőn, szerdán, csütörtökön, pénteken és vasárnap is repülni fog a két város között.

Mérgezés Szerepen - Tizenkilencre nőtt az érintettek száma

Helyi - 2017-12-19

- Tizenkilencre nőtt a Hajdú-Bihar megyei Szerepről mérgezés gyanújával kórházba került emberek száma kedd estére. Az érintettek között gyerekek is vannak. A megyei rendőr-főkapitányságtól délután kapott információkat kiegészítve Tóthné Verő Tünde (független) elmondta: a mérgezéssel érintett 19 embernél szédülés, hányinger, hányás, látászavar jelentkezett, a tüneteket valószínűsíthetően metil-alkohol okozta.

A jövőben talán "kiszagolható" lesz a Parkinson-kór

Tudomány - 2017-12-19

A Parkinson-kór kiszűrésének lehetőségével kecsegtet a Manchesteri Egyetem és az Edinburghi Egyetem kutatóinak közös munkája: a szakemberek annak a jellegzetes szagnak az okát keresik, amelyre egy skóciai asszony hívta fel a figyelmüket, aki először a saját férjénél "szagolta ki" a betegséget - írta a BBC News.

Jobbik: gazdasági és demográfiai katasztrófával fenyeget az elvándorlás

Vélemény - 2017-12-19

A Jobbik szerint gazdasági és demográfiai katasztrófával fenyeget az elvándorlás Magyarországról, a kormány viszont még a probléma létezését is vitatja - mondta Dúró Dóra, a Jobbik országgyűlési képviselője keddi sajtótájékoztatóján.

Az eddig véltnél jóval korábban alakulhatott ki az élet a Földön

Tudomány - 2017-12-19

- A földi élet kezdete 3,5 milliárd évnél korábbra nyúlik vissza - állítják amerikai kutatók, akik a valaha talált legrégebbi megkövesedett maradványokként azonosították azokat a mikrofosszíliákat, amelyeket egy csaknem 3,5 milliárd éves kőzetben fedeztek fel Nyugat-Ausztráliában.

Brexit - Brit belügyminiszter: nem emelkednek bürokratikus akadályok a tartózkodási engedély megszerzése elé

EU - 2017-12-19

A brit belügyminiszter szerint a Nagy-Britanniában élő több mint 3 millió külföldi EU-állampolgár bürokratikus akadályok nélkül juthat majd hozzá állandó tartózkodási engedélyéhez a brit EU-tagság megszűnése után.

Amber Rudd személyes levelet írt annak a 120 ezer uniós munkavállalónak, aki feliratkozott a belügyi tárca levelezési listájára, de a minisztérium kedden mindegyik külföldi EU-állampolgár számára hozzáférhetővé tette Rudd levelét

Nyugdíjasokat segítő minimumprogramban állapodtak meg ellenzéki pártok

Olvastuk - 2017-12-19

) - Tizenegy ellenzéki párt képviselője írta alá kedden Budapesten a nyugdíjasokat segítő minimumprogramot, amelynek végrehajtását kormányra kerülve ezek a pártok vállalnák.

Karácsony Mihály, a dokumentum elfogadását kezdeményező Nyugdíjas Parlament Országos Egyesülete elnöke az aláírását megelőzően az idősek méltósága megőrzésével és kiszolgáltatottságuk csökkentésének fontosságával indokolta a minimumprogramot. Elmondta, a programról szeptemberben kezdődtek az egyeztetések és végül 11 párt vállalta, hogy megpróbálja összehangolni az idősek érdekében fontosnak tartott intézkedéseit.

A dokumentumban szerepel a többi között a nyugdíjak értékállóságának garantálása, valamint a differenciált nyugdíjemelés.

Mintegy ötvenezer cipősdoboznyi ajándékot gyűjtött össze a Baptista Szeretetszolgálat

Ajánljuk - 2017-12-19

Mintegy ötvenezer cipősdoboznyi ajándékot sikerült idén összegyűjtenie a Baptista Szeretetszolgálat munkatársainak és önkénteseinek, akik még mindig aktívan dolgoznak, hogy karácsonyig a legrászorulóbbaknak eljutassák a csomagokat.

Kedden a Magyar Nemzeti Múzeumban látott vendégül csaknem kétszáz iskolást a szeretetszolgálat, akiknek műsorral és ajándékokkal is készültek. A helyszínen Szilágyi Attila, a szeretetszolgálat kommunikációs igazgatója jelentette be a hivatalosan szerdán záruló gyűjtés eredményeit

Kultúra-kiállítás-évforduló Arany-emlékév - Kiállítás nyílt Debrecenben

Helyi - 2017-12-19

De lelkem Isten megnyitá - A köztünk élő Arany János címmel nyílt meg kedden a Déri Múzeum emlékkiállítása a debreceni Kölcsey Központ Bényi Árpád termében.

Komolay Szabolcs, Debrecen alpolgármestere szerint a 21. században is fontos kérdés, hogy a mai fiatalok olvassák-e még egyáltalán Arany János legjelentősebb műveit, például azokat a balladákat, amelyek halhatatlanná tették a nevét.

WWF: 115 új növény- és állatfajt fedeztek fel a Mekong-folyó vízgyűjtő területén 2016-ban

Tudomány - 2017-12-19

Száztizenöt új növény- és állatfajt, köztük egy thaiföldi élelmiszerpiacra keveredett csigaevő teknőst, és egy Star Wars-filmekbe illő patkósdenevért fedeztek fel a kutatók 2016-ban a délkelet-ázsiai Mekong-folyó mentén - derült ki a Természetvédelmi Világalap (WWF) Stranger Species (Különös fajok) című új jelentéséből.

A világ legnagyobb civil természetvédelmi szervezete szerint a Kambodzsát, Laoszt, Mianmart, Thaiföldet és Vietnamot magába foglaló régióban 88 növény-, 11 kétéltű-, 11 hüllő-, 3 emlős- és 2 halfajt azonosítottak újként a tudósok - olvasható a WWF honlapján.

A lenyűgöző és eddig ismeretlen élőlények listáján szerepel egy hegyi patkósdenevér (Rhinolophus monticolus), amelyet Laosz és Thaiföld hegyes vidékeinek örökzöld erdőségeiben fedeztek fel és tíz év alatt sikerült új fajként azonosítani. A patkósdenevérek az orrukon lévő, lebenyes, patkóalakú bőrfüggelékről kapták a nevüket.

Teljes egyetértésben fogadta el a debreceni közgyűlés az Európa Kulturális Fővárosa 2023 pályázatot

Helyi - 2017-12-19

Rendkívüli közgyűlésen tárgyalta a debreceni képviselő-testület 2017. december 19-i ülésén az elkészült Európa Kulturális Fővárosa 2023 pályázatot. Papp László polgármester a közgyűlésen kiemelte: már 2017. február 23-án, a szándék bejelentésekor a pályázat mögé állt a közgyűlésben jelen lévő összes politikai szervezet. Támogatásukról akkor közös nyilatkozatot írtak alá.

Az elmúlt időszakban az egyöntetű támogatás nem változott meg, sőt, mögé a debreceni polgárok is beálltak: találkozókon, programokon mondhatták véleményüket, ötleteiket a debreceni pályázatról. A csaknem 80 oldalas dokumentum elkészült és azt a közgyűlés egyhangúlag fogadta el.

Brexit - Theresa May: Nagy-Britannia törvénybe foglalja az EU-állampolgárok jogosultságait

EU - 2017-12-18

A brit miniszterelnök szerint a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságait törvény rögzíti majd, és e törvénynek brit bíróságok szereznek érvényt.Theresa May hétfő délután számolt be a londoni alsóház képviselőinek a múlt heti brüsszeli EU-csúcsról. A találkozón az unióban maradó tagállamok állam- és kormányfői úgy döntöttek, hogy el lehet kezdeni a brit EU-tagság megszűnéséről folyó tárgyalássorozat második szakaszát, amely a Brexit utáni kapcsolatrendszerről - elsősorban a kereskedelemi kapcsolatokról - szól majd.

Az Európai Bizottság adócsalás vádjával vizsgálatot indított az IKEA ellen

Jogtudor - 2017-12-18

Az Európai Bizottság vizsgálatot indított az IKEA bútorgyártó vállalat ellen, mert a gyanú szerint a svéd óriáscég egy hollandiai leányvállalatát használta a világ más országaiban keletkezett adóterheinek csökkentésére - közölte az uniós bizottság hétfőn.


Kósa: A Fidesz nem engedi, hogy beteljesüljön a Soros-terv

Ingatlan - 2017-12-18

Amíg a Fidesz vezeti Magyarországot, nem engedi, hogy beteljesüljön a Soros-terv - mondta a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter hétfőn Debrecenben sajtótájékoztatón.

Több orosz turistára számítanak Debrecenben a Debrecen-Moszkva repülőjárat hatására

Ingatlan - 2017-12-18

Debrecenben az orosz turisták számának jelentős emelkedésére számítanak a Wizz Air légitársaság Debrecen-Moszkva közötti járatának hatására - mondta Széles Diána (Fidesz-KDNP) alpolgármester az első gép ünnepélyes fogadásán, hétfőn a Debreceni Nemzetközi Repülőtéren.