Archívum

Eredmények megjelenítése 3021-től 3040-ig 69317 találatból.

Ukrajnai háború - Szergej Lavrov: Oroszország továbbra is nyitott a tárgyalásokra a háború lezárásáról

Pro... - 2025-09-28

Oroszország továbbra is nyitott a tárgyalásokra az ukrajnai háború lezárásáról - jelentette ki az orosz külügyminiszter az ENSZ-közgyűlés 80. ülésszakának általános vitáján tartott felszólalásában New Yorkban.

Szergej Lavrov hangsúlyozta, hogy "Oroszország - ahogy eddig - továbbra is nyitott az egyeztetésekre a konfliktust kiváltó okok megszüntetéséről".

Iráni atomprogram - Brit külügy: újból érvénybe léptek a szankciók Irán ellen a nukleáris program miatt

A brit külügyminisztérium vasárnapi bejelentése szerint ismét érvénybe léptek az Iránnal szembeni szankciók, mivel Teherán jelentős mértékben megsérti az iráni nukleáris fejlesztési program korlátozásáról és ellenőrzéséről tíz éve kötött többhatalmi megállapodást (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPoA).

Izraeli-palesztin - Terroristák halálbüntetéséről vitáznak az izraeli parlamentben

Külföld - 2025-09-28

Terroristákra szabható halálbüntetésről vitáznak vasárnap az izraeli parlamentben, a kneszetben, Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök halasztási kérése ellenére, Itamár Bengvír nemzetbiztonsági miniszter követelésére.

A kneszet nemzetbiztonsági bizottsága napirendre tűzte vasárnap reggel a Bengvír vezette Zsidó Erő nevű párt javaslatát a halálbüntetés bevezetéséről a terroristák esetében, noha Netanjahu a vita elnapolását kérte.

EM-államtitkár: vidéken is mindenhová elvisszük a nagy sebességű internetet

Technika - 2025-09-28

A 85 milliárd forintos Gigabit Magyarország Programmal minden lakott területen hozzáférhetővé teszik a gigabitképes internetet és az 5G mobilkapcsolatot - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára Facebook-bejegyzésében szombaton.

A brit kormány 1,5 milliárd font hitelgaranciával segíti a kibertámadás miatt hetek óta nem termelő Jaguar Land Rover beszállítóit

Befektetés - 2025-09-28

A brit kormány 1,5 milliárd font (670 milliárd forint) hitelgaranciával segíti a kibertámadás miatt csaknem egy hónapja nem termelő Jaguar Land Rover (JLR) nehéz helyzetbe került beszállítóit.

Az indiai Tata Motors ipari konglomerátum tulajdonában lévő brit járműipari csoport szeptember 2-án jelentette be, hogy kibertámadás érte, és ennek elhárítása érdekében leállította gyártásirányító informatikai rendszereit, így azóta a cég teljes termelése is szünetel.

Európai Bizottság: Leuven lesz Európa egyik kulturális fővárosa 2030-ban

Fontos - 2025-09-28

Egy ciprusi, valamint egy uniós tagjelölt ország városa mellett a belgiumi Leuven lesz Európa egyik kulturális fővárosa 2030-ban - tájékoztatott az Európai Bizottság pénteken.

A brüsszeli közlemény szerint a belga fővárostól mintegy harminc kilométerre fekvő Leuven további négy településsel - Brugge, Gent, Kortrijk, Molenbeek és Namur - városokkal versengett Belgiumban a cím elnyerésért.

Cseh választások - Felmérés: az ANO vezet, hét párt jutna be a képviselőházba

Vélemény - 2025-09-28

Egy héttel a képviselőházi választások előtt továbbra is az Andrej Babis volt kormányfő vezette ellenzéki Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) mozgalom támogatottsága a legmagasabb Csehországban - derült ki a legutóbbi országos felmérésből, amelyet a STEM akadémiai közvélemény-kutató intézet készített a CNN Prima News kereskedelmi hírtelevízió számára,

Az Európai Bizottság több mint félmilliárd euróval támogatja a megújuló energiaforrásokkal kapcsolatos projekteket Afrikában

Az Európai Unió 545 millió eurós támogatási csomagot indít Afrika támogatására a tiszta energiára való átállás felgyorsításában - jelentette be Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke vasárnap, az ENSZ-közgyűlés New Yorkban zajló ülésszakához kapcsolódva.

Felhős, az átlagosnál hidegebb idő várható erős széllel a héten

Ajánljuk - 2025-09-28

Jellemzően felhős és az átlagosnál hidegebb idő várható a héten, a szél is élénk, olykor erős lesz, és eső, záporeső is előfordulhat. A hőmérséklet visszaesik: a hét második felében már csak 11-16 fok várható a legmelegebb órákban, hajnalban pedig a fagyzugos helyeken akár 0 fok alá is csökkenhet a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.

Nemcsák Károly marad a József Attila Színház igazgatója

Színházak - 2025-09-28

Nemcsák Károly marad a József Attila Színház igazgatója a következő ötéves ciklusban is. Kinevezési oklevelét Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter vasárnap adta át a Shrek, a Musical című előadás megtekintése előtt a színpadon.

A Szépművészeti Múzeum William Blake-kiállítása az idei év kiemelkedő kulturális vállalása

Kultúra - 2025-09-26

A Szépművészeti Múzeum Menny és Pokol házassága - William Blake és kortársai című kiállítása az idei év kiemelkedő kulturális vállalása, amelynek jelentőségét tovább emeli a példaértékű nemzetközi intézményi együttműködés - mondta a kultúráért felelős államtitkár a kiállítás megnyitóján.

Ügyészségi hatáskörben folytatódik tovább a nyomozás a Szőlő utcai javítóintézet ügyében

Belföld - 2025-09-26

A Legfőbb Ügyészség a Szőlő utcai javítóintézet ügyében a nyomozást ügyészi hatáskörbe vonta. A további nyomozást a Központi Nyomozó Főügyészség soron kívül, nyomozó csoportban folytatja le.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda emberkereskedelem és kényszermunka bűntette és más bűncselekmény miatt folytat nyomozást a Szőlő utcai javítóintézetet érintő ügyben. A Legfőbb Ügyészség - a büntetőéljárási törvény által biztosított lehetőségével élve - a mai napon úgy határozott, hogy a nyomozást ügyészségi hatáskörbe vonja, és az ügyben a továbbiakban a Központi Nyomozó Főügyészség jár el.

Dobrev Klára bemutatta a DK választási programját

Belföld - 2025-09-26

A Demokratikus Koalíció program alapú országjárásának újpesti rendezvényén Dobrev Klára a gyermekvédelem összeomlását nevezte a legnagyobb bizonyítékának annak, hogy az Orbán-rendszer megbukott. Kiemelte: a gyerekek biztonságát az állam feladata garantálni, amely azonban kiszolgáltatta őket. A DK elnöke részletesen ismertette a baloldal programját a gyermekvédelem, a nyugdíjrendszer, a családtámogatások és az igazságos adórendszer létrehozására.

Az izraeli hadsereg hangszórókon közvetíti a gázaiaknak a Netanjahu-beszédet

Külföld - 2025-09-26

Az izraeli hadsereg a miniszterelnöki hivatal utasítására hangszórokon fogja sugározni Gázában a palesztinoknak Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnöknek az ENSZ-közgyűlésen elhangzó pénteki beszédét.

Az izraeli hadsereg (IDF) déli parancsnoksága utasításba adta, hogy a beszédet hangosító rendszerekkel közvetítsék, amelyeket teherautókra szerelnek, és a határkerítés mellé telepítenek. A lépés célja a "pszichológiai hadviselés".

Egyre több vállalat készül arra Németországban, hogy kevesebb munkavállalót foglalkoztasson a jövőben

Külföld - 2025-09-26

Németországban csökkent a vállalatok foglalkoztatási hajlandósága szeptemberben a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének felmérése szerint.

Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak

Pro... - 2025-09-26

A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Debrecenben.

Paks II- Roszatom: ütemterv szerint valósítják meg a beruházást

Olvastuk - 2025-09-26

A Roszatom ütemterv szerint valósítja meg a Paks II projektet, jelenleg is folynak aktív munkálatok az építési területen - mondta Kirill Komarov, a Roszatom vezérigazgatójának első helyettese, nemzetközi üzletfejlesztési igazgató magyar újságíróknak nyilatkozva pénteken az Atomenergetikai Világhét (World Atomic Week) rendezvényen.

GÉMOSZ: az autósok döntésére kell bízni a technológia kiválasztását a márkakereskedők szerint

A nemzetközi autókereskedői szövetségek szerint a vásárlók döntésére kell bízni, hogy milyen technológiát választanak, a megfizethető, minőségi járművek gyártására kell összpontosítani, a piaci folyamatokba pedig nem mesterségesen, hanem pozitív motivációval lehet beavatkozni.

Ezt mondta a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének (GÉMOSZ) elnöke pénteken, az európai autókereskedők szövetségének (CECRA) budapesti közgyűlése során tartott nemzetközi kerekasztal-beszélgetés megállapításait összegezve.

Átadták a BMW debreceni autógyárát

...kontra - 2025-09-26

Hivatalosan is átadták BMW Group új autógyárát pénteken Debrecenben, ahol megkezdődött a cég legújabb modellje, a Neue Klasse iX3 sorozatgyártása.

Hans-Peter Kemser, a BMW Manufacturing Hungary Kft. elnök-vezérigazgatója felidézte, hogy amikor eldöntötték, új gyárat építenek Európában, tökéletes helyszínt találtak Debrecenben: erős, elkötelezett partnereket, megbízható beszállítókat, korszerű infrastruktúrát.

Hozzátette: a BMW történetében először a virtuális térben terveztek meg mindent, majd felépítették úgy, ahogyan ma a valóságban kinéz.

Ami innováció és high-tech, az Debrecenben készül - tette hozzá, kiemelve például, hogy a gyárnak nincs összeköttetése a közüzemi áramhálózattal, az energiaellátásra az ország legnagyobb napelemparkját építették meg. "Ez nem csak egy gyár, hanem a sarokköve a haladásnak" - hangoztatta Hans-Peter Kemser, kiemelve, hogy több mint kétezer embernek biztosítanak megélhetést, de további ezer is kapcsolódik hozzájuk.

Augusztusban újabb rekordot döntött a hazai turizmus, közel 2,8 millió vendég 7,3 millió vendégéjszakát töltött el a magyarországi szálláshelyeken

Fontos - 2025-09-26

2025 augusztusában közel 2,8 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, 5,2 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. A vendégéjszakák száma elérte a 7,3 milliót, ami új csúcsnak számít az év ezen hónapjában.

Augusztusban is a Balaton volt a legnépszerűbb turisztikai térség, ahol 2,3 millió vendégéjszakát regisztráltak a szálláshelyek, miközben a térség közel 12 százalékkal több külföldi turistát vonzott idén, mint tavaly ilyenkor.