Egyesületünk megdöbbenéssel értesült a Kósa Lajos polgármester úr bejelentéséről, hogy Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata a gyógyfürdő fejlesztésére hivatkozva új nyomvonalra akarja helyezni az 1-es villamos nagyerdei szakaszát. Különösen felháborítónak találjuk, hogy mindezt kiemelt fejlesztésnek álcázva, a közösségi közlekedésre szánt európai forrásokból kívánják megvalósítani.
A februári kiugrás után a múlt hónapban valószínűleg lassult az éves összevetésben számolt magyarországi infláció, elsősorban a belépő erőteljes bázishatások miatt - jósolták a szerdai adatismertetés előtt londoni felzárkózó piaci elemzők.
Az MTI előzetes felmérése szerint a nagy citybeli házak térségi szakértői 5,4-5,6 százalékos, teljes kosárra számolt tizenkét havi inflációt valószínűsítenek márciusra.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung német konzervatív lap a romák európai helyzetéről közölt keddi cikkében elemezte a magyar kormánynak a romák felzárkózásáért végzett munkáját, a Deutschlandfunk német közszolgálati rádióadó a magyarországi változásokról sugárzott kétrészes műsort, a francia Le Figaro.
A nemzetközi gazdasági válság hatásainak ellenőrzését tartja egyik legfontosabb feladatának az Európa Tanács új emberi jogi biztosa, a lett Nils Muiznieks.
A La Libre Belgique című brüsszeli napilap keddi számában megjelent interjúban a tisztségre hat évre megválasztott szakértő elmondta: a válság még törékenyebbé teszi a külső hatásokra legérzékenyebb, legsérülékenyebb rétegek - köztük a romák és a bevándorlók - helyzetét, ezért kiemelt figyelmet kell fordítani az emberi jogok érvényesülésére.
A várakozásoknak megfelelően csökkentek a vezető tőzsdeindexek kedden nyitáskor a főbb európai értékpapír piacokon, a befektetők hangulatát változatlanul a múlt pénteken közzétett, a vártnál rosszabb amerikai foglalkoztatási adat befolyásolja.
A kereskedés kezdetén a londoni FTSE-100 index 0,93 százalék, a frankfurti Xetra DAX index 1,20 százalék, a párizsi CAC-40 index 1,39 százalék veszteséget mutatott.
A kínai filmpiacot látják a következő nagy lehetőségnek a visszaeső jegyeladásokkal küszködő amerikai stúdiók, köztük a DreamWorks és a Legendary.
A kínai piac méreteit és lehetőségeit kihasználni akaró stúdiók közt egyik legelsőként a Shreket, a Madagaszkárt és a Kung Fu Pandát is jegyző amerikai DreamWorks Animation többek között animációs filmeket, tévés programokat és internetes játékokat gyárt majd kínai partnereivel.
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke egykor baloldali szabadságharcos volt - kezdődik a Washington Postban megjelent interjú. 1994-ben azonban a jobboldal felé fordult, és nem is nézett vissza soha többé. A Fidesz elnökeként 2010 óta kétharmados többséggel a háta mögött kormányoz. A Washington Postnak adott interjújában azt próbálta elmagyarázni, hogy kritikusai miért vádolják azzal, hogy autokratikus, központosított rendszert hoz létre.
A krónikus betegségben szenvedők sokat tehetnek azért, hogy állapotuk ne romoljon, ritkán kerüljenek vissza a kórházba, azáltal, hogy igyekeznek minden orvosi tanácsot betartani. Amerikai klinikák a szívelégtelenség miatt kezelt páciensek segítésére klasszikus módszert választottak: a kórházból hazamenő betegek emlékeztető listát kapnak arról, hogy mire figyeljenek odahaza.
A húsvét vasárnapi ünnepi szentmisét követően XVI. Benedek a Szent Péter bazilika központi erkélyéről hatvanöt nyelven, közöttük magyarul is hírül adta Krisztus feltámadását, majd Urbi et Orbi áldását adta Róma városára és a világra.
- Ha hagyjuk, hogy az emberi kapcsolatok eltűnjenek, megmérgeződjenek, akkor a húsvétnak, Jézus feltámadásának nem lesz következménye - hangoztatta Bölcskei Gusztáv tiszántúli református püspök húsvétvasárnap a debreceni Nagytemplomban.
Átadták a 15 millió forintból kialakított villanyvilágítást a Debreceni Egyetem (DE) sporttelepének futballpályáján, ahol a DVSC-DEAC NB II-es, és az egyetemi klub, a DEAC NB III-as csapata játssza hazai mérkőzéseit.
A világítórendszer kiépítését a DE hallgatói önkormányzata finanszírozta.
Orbán nem nyitott, szabadságra és szolidaritásra épülő, befogadáson és együttműködésen alapuló modern társadalmat akar, hanem a politikai kereszténység legrosszabb hagyományait felélesztő, függőségre és kiszolgáltatottságra épülő Magyarországot épít.
- Minden évben világszerte április 8-án ünnepeljük a Roma Világnapot. 1971-ben ekkor ült össze az első nemzetközi Roma Világkongresszus, a fontos eseményt az ENSZ nyilvánította világnappá. Ilyenkor az ünneplés mellett évről-évre beszélnünk kell a magyarországi helyzetről és a jövőbeli teendőinkről. A romák társadalmi felzárkóztatása, a kirekesztés megszűntetése olyan beruházás, ami nélkül nincs versenyképes és élhető ország.
A Magyar Helsinki Bizottság szerint az idén nyárra tervezett Budapest Pride-on részt venni kívánóknak nem csak a gyülekezési jogát sérti, hanem súlyosan diszkriminálja is őket a rendőrség döntése, amely a közlekedés érdekére hivatkozva megtiltja a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és queer közösség felvonulásának megtartását a Budapest Városliget – Andrássy út – Alkotmány utca útvonalon.
Bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győr, mivel elődöntős párharcában az első mérkőzésen, Romániában összeszedett négygólos hátrányát szombati 31-23-as, veszprémi győzelmével magabiztosan ledolgozta a Valceával szemben.
A Győr 2009-ben is BL-döntős volt, akkor a dán Viborggal szemben - azt követően, hogy idegenben győzött - elbukta a párharcot.
Kijutott a londoni olimpiára a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután a göteborgi selejtezőtorna szombati játéknapján a svédek legyőzték a macedónokat.
Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese előzőleg már nyert a macedónok és a brazilok ellen, így a szintén két győzelemmel álló házigazda elleni, vasárnapi záráson két kvótás alakulat csaphat össze.
Interjút készített Orbán Viktorral a The Washington Post. Online kiadása pénteken közölt szemelvények belőle. A lap szerint ez az első interjú, amelyet a magyar kormányfő amerikai újságírónak adott.
Az interjút készítő Lally Weymouth bevezetője szerint Orbán Viktor valaha baloldali szabadságharcos volt a szovjetek ellen, de 1994-ben vett egy jobbkanyart és sohasem nézett vissza.
Továbbra is eredményesen futballozik a Siófok: a Balaton-parti együttes három győzelem után döntetlent ért el vendégként a listavezető, még mindig veretlen Debrecen ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának szombati játéknapján.
DVSC-TEVA - FGSZ Siófok 1-1 (0-0)
Hadat üzent a román ellenzék Traian Basescu államfőnek. Az ellenzéki szociálliberális szövetséget (USL) alkotó három párt kongresszusi határozatot hozott szombaton arról, hogy nem működik együtt az elnökkel és a bukaresti kormány fő erejét alkotó Demokrata Liberális Párttal (PDL) és összefog leváltásukra a 2012-es választási évben.