Az LMP frakcióvezető-helyettese szerint kevés a kormány által a jövő évi költségvetés ismertetésekor bejelentett adóváltoztatás ahhoz, hogy ne gyorsuljon tovább a társadalom szétszakadása 2017-ben. Schmuck Erzsébet vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: durva túlzásnak tartják, hogy a kormány több képviselője is az adócsökkentés költségvetésének nevezte a 2017-es javaslatot, mivel a változások 75-100 milliárd forintot tesznek ki, ami a költségvetés fő összegének mindössze fél százaléka.
- Azért gyűjt aláírásokat a vasárnapi boltzárról kezdeményezett népszavazáshoz az MSZP, mert nem hisz a Fidesznek - mondta Tóbiás József, a párt elnöke az egyik aláírásgyűjtő ponton, a Nyugati téri aluljáróban tartott szerdai sajtótájékoztatóján.
A Kúria kedden kihirdetett határozatában megállapította, hogy érvénytelen a magyar állam és a Mező Vidék Bt. közötti termőföld-haszonbérleti szerződés, ezzel helyben hagyta a másodfokú bíróság tavalyi döntését. A felperes, a földterület korábbi bérlője a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ Nonprofit Közhasznú Kft. volt.
Az MSZP elkezdi az aláírások gyűjtését a vasárnapi boltzár elleni népszavazáshoz, mert szerintük a kormány nem tett le arról, hogy ismét bevezesse az intézkedést - közölte az ellenzéki párt elnök-frakcióvezetője kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Egyre több társasházban okoz problémát a lakáshotelek szabályozatlan működése, a tulajdonosok eszköztelenek a garázda vendégekkel szemben - közölte a Magyar Közös Képviselők Egyesülete.
Az egyesület kifejtette: miközben az elmúlt években robbanásszerűen emelkedett Budapesten és a turisztikai szempontból kiemelt térségek nagyobb városaiban a szobaszállodák, más néven a lakáshotelek aránya, a vendégszám emelkedése egyre több társasházban átlépte a tulajdonosi közösségek tűrőképességének határát.
- Súlyos alapjogsértéseket és komoly hiányosságokat tárt fel az alapvető jogok biztosa hivatalból lefolytatott vizsgálata során egy a budapesti Szent Imre kórház pszichiátriai osztályán szülő nő ügyében.
Az ombudsman hivatalának hétfői közleményében az áll: Székely László alapjogi biztos a tavaly márciusi sajtóhírek megjelenése után azonnal elindította vizsgálatát.
- Kis győzelemként és a választók számára nagy sikerként értékelte a vasárnapi boltzár ügyében népszavazást kezdeményező szocialista Nyakó István hétfőn a vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló törvény visszavonásáról szóló kormánydöntést.
Az ellenzéki politikus az MTI-nek nyilatkozva azt mondta, az internetadó miatti tiltakozások után másodjára sikerült a nemzeti együttműködés rendszerét meghátrálásra kényszeríteni.
A kormány azt javasolja, hogy a parlament vonja vissza a vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló törvényi szabályozást - jelentette be Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter hétfőn, a kormányülés szünetében.
A tárcavezető sajtótájékoztatóján a döntést egyebek mellett azzal magyarázta, hogy a vasárnapi munkavégzés tilalma megosztó kérdésnek bizonyult az elmúlt egy évben.
Demonstrációs bizottságot hoz létre a Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége és a Kézbesítők Szakszervezete (KÉSZ), mert a munkáltató megsértette a tavaly decemberben kötött 2016-ra szóló bérmegállapodást - jelentették be hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten. Ha a Budapestre tervezett demonstráció nem vezet eredményre, akkor sztrájkbizottságot alakítanak.
Ma Magyarországon az emberek nem csak a migrációtól és a terrorizmustól félnek, hanem a pártállami idők visszatérésétől is, ezért a Jobbik csak olyan alaptörvény-módosító javaslatot tud támogatni, amiben kizárják a politikai túlhatalom szerzésének lehetőségét - mondta Vona Gábor, a Jobbik elnöke a Kossuth rádió 180 perc című műsorában hétfő reggel.
A Magyar Liberális Párt (Liberálisok) keresi a fideszes budapesti városvezetés felelősségre vonásának lehetőségét, mivel szerintük Tarlós István főpolgármester és Kocsis Máté tanácsnok az agglomerácós közlekedés állami átvételével kapcsolatban félrevezette a Fővárosi Közgyűlést az idei költségvetés elfogadásakor.
- Az LMP szerint a kormány "felelőtlen, rövid távú érdekeket szolgáló" politikájával feléli az ország gazdasági, társadalmi és környezeti tőkéjét, ahelyett, hogy a hosszú távú jövedelemtermelés érdekében fejlesztené.
- A Magyar Orvosi Kamara (MOK) amellett érvel, hogy önálló intézmény maradjon az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP). A MOK közleményében azt írta, a köztestület támogatja a kormányzat azon törekvését, amely az olcsóbb állam létrehozását, a bürokrácia csökkentését célozza, azonban ezen célok elérése érdekében csak kellő körültekintéssel, felelős szakpolitikai támogatással szabad döntéseket hozni.
- Az LMP közlése szerint lekerült a tárgyalóasztalról a kormány eredeti tervezete a terrorveszélyhelyzetről, mivel az ellenzék kijelentette, nem lesz partner abban, hogy a miniszterelnök és a kormány "bemondásra azt csináljon, amit akar". Schiffer András, az ellenzéki párt frakcióvezetője a Honvédelmi Minisztériumban, pénteken folytatott többpárti egyeztetés után azt mondta, a kormányoldal szándékot mutatott a megegyezésre úgy, hogy "mindenféle biankó csekkek nélkül" módosítsák az alaptörvényt.
A Jobbik nem ellenzi az alkotmány terrorveszély-helyzettel kapcsolatos módosítását, ugyanakkor nem enged a kormány azon "túlhatalmi törekvéseinek", amelyek nem a magyar emberek biztonságát, hanem pártpolitikai célokat szolgálnak. Mirkóczki Ádám, az ellenzéki párt parlamenti képviselője, szóvivője bizakodásra okot adónak nevezte a terrorveszély-helyzet bevezetéséről a Honvédelmi Minisztériumban pénteken folytatott többpárti egyeztetést.
A Jobbik csütörtökön arra szólította fel Orbán Viktor miniszterelnököt és a Fidesz prominenseit, hogy ne a saját üzleti haszonszerzésükre használják fel kormányzati pozíciójukat, és hagyjanak fel az ország rokonoknak, barátoknak történő "kiárusításával".
- Az LMP felszólítja a kormányt, hogy azonnal függessze fel a hulladékgazdálkodás rendszerének átalakítását, és tárgyaljon arról az érintettekkel, a változtatás ugyanis a párt szerint akár közegészségügyi veszélyeket is felvet.
Gerstmár Ferenc, az ellenzéki párt önkormányzati szakszóvivője szerdai budapesti sajtótájékoztatóján kijelentette: jogi, szakmai és társadalmi szempontból is aggályos a szemétszállítás központosítása.
Az adminisztrációs terhek, a bejelentési kötelezettségek csökkentése a célja a közigazgatási bürokráciacsökkentés folytatásáról szóló, a Miniszterelnökséget vezető miniszter jegyezte törvényjavaslatnak.
A parlamentnek benyújtott előterjesztésében Lázár János javaslatot tesz a bejelentési kötelezettségek csökkentésére, hogy az ügyfelek a mostaninál kevesebbszer legyenek kötelesek hatósághoz fordulni.
- Megváltoztatta a Nemzeti Választási Bizottság döntését és hitelesítette Nyakó István MSZP-s politikus vasárnapi boltzárral kapcsolatban benyújtott népszavazási kérdésének aláírásgyűjtő ívét szerdai ülésén a Kúria.
A kérdés úgy hangzik: "Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés semmisítse meg a kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló 2014. évi CII. törvényt?"
- Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) nem tud Magyarországra vonatkozó konkrét terrorfenyegetésről - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában arra a lengyel sajtóhírre, amely szerint a CIA egy Budapest elleni esetleges akcióra figyelmeztetett.