- Egyre indulatosabb szóváltássá fajul a brit kormány és az Európai Unió közötti vita a Brüsszel által követelt 2,13 milliárd eurós pótlólagos brit befizetés ügyében.A szombati brit sajtó egybehangzó értesülései szerint David Cameron miniszterelnök - aki előző nap egyértelművé tette, hogy London nem fogja kifizetni az összeget a december 1-jei határidőre - nem sok szövetségesre lelt a többi uniós társállam vezetői között.
Nőtt az euróövezet és az Európai Unió együttes GDP-arányos államadóssága a második negyedévben a megelőző három hónaphoz képest és éves szinten egyaránt - az EU statisztikai hivatalának előzetes adatai szerint.
A panaszosoknak adnak igazat két magyar ügyben is - az E.ON Földgáz Trade által az energiahivatal ellen, valamint a UPC Magyarország által a fogyasztóvédelmi hatóság ellen indított perben - a luxembourgi székhelyű Európai Bíróság főtanácsnokai csütörtökön ismertetett állásfoglalásuk szerint.
Három magyar ügyben mondott ítéletet kedden az Emberi Jogok Európai Bírósága Strasbourgban. Az egyiket Matúz Gábor, a Magyar Televízió egykori műsorvezetője, egy másikat pedig Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) egykori jogtanácsosa indította a magyar állam ellen.
David Cameron brit miniszterelnök "még karácsony előtt" intézkedéseket jelent be az európai uniós társállamokból Nagy-Britanniába érkező munkavállalók bevándorlásának korlátozására - közölték hétfőn brit kormányforrások a BBC-vel.
- Körvonalazódott az Európai Bizottság megválasztásához vezető folyamat menetrendje. Az EU központi javaslattevő-végrehajtó intézményéről jövő szerdán, déltájban szavazhat Strasbourgban az Európai Parlament (EP) - tájékoztattak parlamenti források.
- Szeptemberben éves alapon 0,4 százalékos infláció volt az Európai Unióban (EU) az augusztusi 0,5 százalék után - szerepel az EU statisztikai hivatalának, az Eurostatnak csütörtöki közleményében. Utoljára 2009 októberében volt ilyen alacsony az uniós infláció.
Visszalépett az EU-biztosi jelöltségtől a centrista liberális pártállású szlovén Alenka Bratusek - jelentette be csütörtökön Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság megválasztott elnöke. Bratuseket azzal akarta megbízni Juncker, hogy az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény egyik alelnökeként az energiaunió kialakítását felügyelje.
Csak Izland uniós felvételét támogatnák, Törökországot és a balkáni országokat nem látnák szívesen az Európai Unió (EU) tagállamai között az osztrákok - derül ki az Osztrák Európa-politikai Társaság (ÖGfE) legfrissebb jelentéséből.
Az Európai Parlament (EP) kulturális és oktatási bizottsága szerint Navracsics Tibor alkalmas ugyan EU-biztosnak, de a testület nem támogatja, hogy a kultúra, az oktatásügy, az ifjúságpolitika és az uniós polgárság portfólióját kapja meg a magyar jelölt - közölték a szakbizottság hétfői ülése után.
Több mint egymillió hamis terméket és 130 millió szál cigarettát foglaltak le az uniós tagállamok hatóságai a Replica elnevezésű művelet keretében, az unió csaláselleni hivatalának koordinációjával - közölte hétfőn az Európai Bizottság.
Az akció a tengeren érkező árukat vizsgálta, a tagállamok hatóságai több száz konténert vizsgáltak át.
Hat újabb kérdést kapott a szerdán meghallgatott Navracsics Tibor magyar EU-biztosjelölt az Európai Parlament (EP) oktatási és kulturális bizottságától, azon belül kettőt-kettőt-kettőt a jobbközép néppárti, a liberális, valamint az euroszkeptikus frakció tagjaitól - közölték pénteken EP-források.
Szinte kivétel nélkül beszámoltak a szlovákiai lapok Navracsics Tibor magyar EU-biztosjelölt brüsszeli meghallgatásáról pénteken.
"Navracsics Tibort megsorozták a baloldali EP-képviselők, ám a magyar jelölt állta a sarat" - írta pénteki számában az Új Szó szlovákiai magyar nyelvű lap, amely szerint Navracsicsot a "hétfői pótvizsgán várhatóan nem buktatják meg."
- Újabb kérdéseket tesznek fel Navracsics Tibornak az Európai Parlament (EP) kulturális bizottságának képviselői, s egyelőre nem döntöttek arról, támogatják-e a biztosjelöltet - közölte csütörtökön egy neve elhallgatását kérő forrás.
- Hat, a munkája során követendő kiemelt célt nevezett meg szerdán az Európai Parlament kulturális bizottságában tartott biztosi meghallgatásán Navracsics Tibor, akit az oktatási, kulturális, ifjúsági és állampolgársági ügyekkel foglalkozó tárca élére jelölt Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság megválasztott elnöke.
Az Európai Bizottság (EB) változatlanul úgy ítéli meg, hogy Magyarországnak további strukturális lépéseket kell tennie a túlzottdeficit-eljárás újraindítása biztos elkerülésének érdekében, de az uniós szakértők szeptember 30-i keltezésű részletes elemzésükben azt is kiemelik, hogy a kormány júliusban elfogadott intézkedései csökkenthetik a kockázatokat.
Az Európai Unió szakminisztereit tömörítő tanács elfogadta hétfőn az úgynevezett idegenhonos özönfajok, vagyis az EU-n kívülről származó, agresszíven terjedő, a helyi élővilágra fenyegetést jelentő állat- és növényfajok kizárását és visszaszorítását szolgálni hivatott uniós rendeletet.
- A magyar, a brit és a spanyol biztosjelölt cseréjét követeli Jean-Claude Junckertől, az Európai Bizottság megválasztott elnökétől az Európai Parlement (EP) zöldpárti frakciója.
A brit feldolgozószektor vállalatainak elsöprő többsége szerint Nagy-Britanniának az Európai Unióban kell maradnia. A brit gyáripar cégeinek szövetsége (EEF) által elvégzett, hétfőn ismertetett ágazati felmérés szerint a feldolgozószektor vállalkozásainak 85 százaléka kívánja a brit EU-tagság fennmaradását, és mindössze 7 százalékuk szeretné, ha Nagy-Britannia távozna az unióból. Nyolc százalék nem tudott választ adni a kérdésre.