- Több mint 1,8 milliárd euró - 582 milliárd forint - kártérítés megfizetésére kötelezte csütörtöki döntésével az orosz államot a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága a Yukos (Jukosz) olajvállalat által indított perben. A bíróság már 2011-ben megállapította, hogy Oroszország megsértette a cég magántulajdonhoz és jogorvoslathoz való jogát. Eredeti beadványában a Yukos ezért 81 milliárd euró kártérítést követelt, ám a bírák a vállalat több panaszát elutasították.
Az eddig meghirdetett 1,9 millió euró mellé több mint még egyszer ennyi, kétmillió euró támogatás odaítéléséről döntött szerdán az Európai Bizottság az afrikai Ebola-járvány megfékezésére.
A pénzzel az EU a járvány terjedésének megfékezését szeretné elősegíteni, valamint a közvetlenül érintettek azonnali egészségügyi ellátását akarja javítani.
"A szabad és sokszínű média a szabad társadalom alapja, a demokratikus hagyomány biztosítéka. A magyarországi "reklámadó" azt mutatja, hogy továbbra is nagy veszélyben van" - olvasható a liberális holland politikus internetes naplójában.
Németországban panaszt nyújtott be nyújtott be az alkotmánybírósághoz egy csoport közgazdászprofesszor a bankunió ellen. A Welt am Sonntag című vasárnapi lap beszámolója szerint az öt professzor a bankunió egyik fő eleme, az euróövezet 120 vezető bankjának tevékenységét az idén novembertől kezdve ellenőrző Egységes Felügyeleti Mechanizmus (SSM) miatt nyújtott be alkotmányjogi panaszt
Egyre több európai gondolja úgy, hogy a válság nehezén már túl van - idézte az Európai Bizottság pénteki közleménye a 2014-es tavaszi Eurobarométert.Az Európai Unió által félévente elvégzett közvélemény-kutatás legújabb eredményei azt mutatják, hogy az európai lakosság 24 százaléka szerint a gazdasági helyzet a következő 12 hónapban javulni fog, közel háromnegyedük pedig nem számít negatív tendenciára.
Megválasztotta kedden Strasbourgban az Európai Parlament (EP) Jean-Claude Juncker néppárti politikust, volt luxemburgi miniszterelnököt az elkövetkező öt évre az Európai Bizottság elnökének.
Kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a múlt héten az Európai Bizottság az e-útdíjrendszer kialakításának módja valamint több irányelv nem megfelelő átültetése miatt, emellett pedig a környezetvédelmi termékdíjról szóló törvényt is összeegyeztethetetlennek tartja a bizottság az uniós joggal - derül ki az Európai Bizottság honlapjára kedden feltöltött adatokból.
- Az európai növekedés és munkahelyteremtés előmozdítása érdekében háromszáz milliárd eurós befektetési programot szorgalmazott Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnökjelölt kedden Strasbourgban az Európai Parlament (EP) ülésén.
Elfogadta hétfőn az Európai Unió szakminisztereit tömörítő tanács az egységes bankszanálási mechanizmusról szóló rendeletet.
A közös szanálási eljárás, a központosított döntéshozatal és az egységes bankszanálási alap lehetővé teszi majd, hogy az abban részt vevő országokban összehangolt és hatékony bankszanálási döntések szülessenek, a minimálisra szorítva a pénzügyi stabilitásra gyakorolt káros hatásokat, és csökkentve a bankok függőségét a tagállamok hitelbesorolásától
Az Európai Bizottság felszólította csütörtökön Magyarországot, hogy tartsa be a mobilfizetésre vonatkozó uniós jogszabályokat. A tagországgal szembeni kötelezettségszegési eljárások júliusi csomagjában a brüsszeli végrehajtó testület ezen túlmenően - 17 másik tagállammal együtt - Magyarországot is sürgette, hogy tegyen lépéseket a közös légtérgazdálkodás megvalósítására.
- A lehető legszélesebb, EU-párti összefogás támogatását szeretné megnyerni a jövő keddi plenáris szavazáson az Európai Parlamentben Jean-Claude Juncker - közölte az európai zöldek képviselőcsoportja által szervezett szerdai meghallgatáson az egykori luxemburgi kormányfő a frakció Twitter-csatornájának tanúsága szerint.
Az Európai Parlament (EP) strasbourgi plenáris ülésén csütörtökön megszavazták a 2014 és 2019 közötti jogalkotási ciklus szakbizottságainak a listáját, és döntöttek a bizottsági helyeknek a képviselők közötti elosztásáról.
- A május végi választásokat követően megalakult kedd délelőtt a közvetlen választások bevezetése óta a nyolcadik Európai Parlament (EP). Az eddigi 766-tal szemben az EP-nek immár 15-tel kevesebb, 751 tagja van. A legutóbbi választások óta életbe lépett Lisszaboni Szerződés ennyiben maximálja a képviselők számát. Egyik ország sem küldhet 96 képviselőnél többet a strasbourgi uniós parlamentbe, ezért Németország az új EP-be hárommal kevesebb képviselőt delegálhat, emellett pedig 12 ország mondott le egy-egy mandátumról, a többi között Magyarország.
Fokozatosan talpra áll az európai munkaerőpiac, 2011 óta most először nő egyszerre a GDP, a foglalkoztatási ráta és a háztatások jövedelme - állapította meg hétfőn közzétett negyedéves jelentésében az Európai Bizottság.
Az összképet árnyalja, hogy továbbra is növekszik a hosszú ideje munkanélküliek száma és nem javul a alacsony jövedelmű háztartások helyzete sem.
A hatályos uniós roaming rendeletnek megfelelően július 1-jétől tovább csökkennek az Európai Unió, valamint Izland, Norvégia és Lichtenstein területén a mobiltelefonálás és adatküldés roamingdíjai, amelyeket a magyarországi mobilszolgáltatóknak is alkalmazniuk kell. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) korábbi közleménye szerint a hatóság ellenőrzi a mobilszolgáltatókat, hogy a gyakorlatban is érvényesítik-e az uniós rendelet miatt csökkent roaming díjakat.
A külföldi munkavállalás lehetőség, ne kényszer legyen az európai fiatalok számára - hangoztatta Sandro Gozi, az olasz kormány európai uniós államtitkára a július elsején kezdődő soros olasz uniós elnökség alkalmából.
Az olasz elnökség hat hónapos programját július másodikán Brüsszelben mutatják be. Azt viszont már tudni, hogy Róma a munkanélküliség és az illegális bevándorlás elleni fellépésre kíván összpontosítani.
Az európai uniós (EU-) csatlakozás óta eltelt tíz évben húszezerrel nőtt a Magyarországra is vonatkozó EU-s jogszabályok száma - közölte a Wolters Kluwer Kft. az általa üzemeltetett Jogtár Plusz adataira hivatkozva hétfőn. Az összeállításból kiderül, hogy 2004. május elsején, amikor Magyarország csatlakozott az EU-hoz, 8614 volt az olyan uniós jogszabály, amely Magyarországot is érinti.