Árrögzítés és piacfelosztás miatt 2,79 milliárd forint bírságot szabott ki nyolc budapesti transzportbeton gyártóra és a Magyar Betonszövetségre a Gazdasági Versenyhivatal.
A bizonyítékok alapján a GVH megállapította, hogy 2005 és 2007 között az 1000 köbméter feletti Budapest környéki transzportbeton megrendeléseket a cégek előre meghatározott kvóta mentén felosztották egymás közt és meghatározták a transzportbeton árszintjét is.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy az OTP Bank a hitelkártyákkal kapcsolatos kamatmentes fizetésről szóló tájékoztatásával megtévesztette a fogyasztókat, és ezért 38 millió forint bírságot szabott ki a bankra.
Egyúttal kötelezte a GVH az OTP-t, hogy az érintett ügyfeleinek, a tőlük 2012. január 1. és 2013. december 18. között jogtalanul felszámított kamatokat - jelenértéken - fizesse vissza.
- Négy füstöltheringkonzerv forgalmazását tiltotta meg a határérték feletti benzolszármazék (PAH) tartalom miatt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság laboratóriumában 36 tételt vizsgáltak a szakemberek. Közülük négy halkonzerv kereskedelmi forgalmazását azonnali hatállyal megtiltotta a hatóság és elrendelte a fogyasztókhoz eljutott termékek visszahívását.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2,5 millió forint felügyeleti- és 3,5 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki a GRAWE Életbiztosító Zrt.-re - a határozat hétfőn jelent meg az MNB honlapján.
A két bírságot a határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül kell megfizetnie a biztosítónak.
- A General Motors idén több autót kényszerült műszaki okokból visszahívni, mint amennyit azóta eladott, hogy öt évvel ezelőtt csődeljárást kért maga ellen - közölte szerdán internetes oldalán a CNN amerikai hírtelevízió.
Megsértette az E.ON Energiaszolgáltató Kft. az üzletszabályzatában foglalt egyes rendelkezéseket, a jogsértés miatt a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) a társaságra 3 millió forint bírságot szabott ki.
A közlemény szerint a hivatalhoz több fogyasztói jelzés érkezett, amelyek szerint az E.ON Energiaszolgáltató Kft. által kibocsátott, 2013. júliust követő részszámlákban az elszámolt mennyiség indokolatlanul eltér az ezt megelőzően kiszámlázott mennyiségektől
Jogerősen pert nyert a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) a Magyar Telekom ellen indított sárgacsekk-perben, visszajár tehát a fogyasztóknak a jogtalanul kiszámlázott díjtétel - közölte a FEOSZ csütörtökön.
Célzottan ellenőrzi a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az online pénztárgépek megrendelését, üzembe helyezését és szabályos működtetését - közölte az adóhivatal kedden. Jelenleg mintegy 73 ezer online adatkapcsolatra képes pénztárgép üzemel a vállalkozásoknál.
Egerben hét helyszínen tartottak szoftverellenőrzést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Főigazgatósága járőrei, ahol összesen négy számítógépet foglaltak le, mert azokon nem jogtiszta szoftver működött. A bűncselekmények elkövetési értéke meghaladja a 2,5 millió forintot - közölte a NAV a Facebook-oldalán hétfőn.
Cégnyilvántartást ígérő levél ügyében, csalás vétségének gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen a rendőrség - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata pénteken az MTI-vel.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - vállalkozóktól kapott jelzések alapján - csütörtökön tett feljelentést az V. kerületi rendőrkapitányságon - mondta Dunai Péter, az MKIK főtitkára az MTI-nek.
Módosultak a kötelező jótállás szabályai, az új előírások egyebek mellett vonatkoznak a jótállási jegyekre, amelyeket ezentúl nem lehet elhalványuló szöveggel átadni a vásárlónak, és differenciáltabbá válik az épületszerkezeteknél az egységes, 3 éves jótállás is.
Jogsértő reklámozás miatt bírságolt meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) két gyógyszeripari céget, a Laboratoires Boiron SA-ra 10,2 millió, a Boiron Hungária Kft.-re 12,6 millió forint bírságot szabtak ki.
Nem az alkalmazási előírás szerint, hanem annak tartalmát meghaladva reklámozta hosszabb ideig a Laboratoires Boiron SA és a Boiron Hungária Kft. az Oscillococcinum elnevezésű terméket.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 16 millió forintra bírságolta a Vitaminkosár Gyógyszer Forgalmazó és Szolgáltató Kft.-t, mert a cég tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott a Protexin Florea IBS elnevezésű speciális, gyógyászati célra szánt tápszer népszerűsítése során.
Elfogtak egy észak-alföldi és két Pest megyei mosószer-hamisító csoportot, amelyek a gyanú szerint több mint százmillió forint kárt okoztak a védjegytulajdonosoknak.A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteki közleményében azt írták: az észak-alföldi esetben egy tisztítószerek nagykereskedelmével foglalkozó kft. nagy tételben, ezerliteres tartályokban importált gyengébb minőségű, de legálisan forgalomban lévő folyékony mosószert Szlovákiából.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Hajdú-Bihar Megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatósága, valamint a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Hatósága (Nehiti) közös ellenőrzése illegális ékszerkereskedőt buktatott le, aki a Vaterán árusított nemesfémből készült ékszereket.