Sokan szeretnék ösztöndíjukat más kereseti forrással kiegészíteni, a felsőbbévesek között olyanok is akadnak szép számmal, akik teljes munkaidős állást tudnának vállalni. Ilyenkor azonban felmerül a kérdés, hogy a nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal rendelkezőkre milyen jogszabályok vonatkoznak. A felvi.hu oldalon elérhető Hallgató Ügyvédje szolgáltatás esetgyűjteményének egyik legújabb témája ezekben a kérdésekben is egyszerűen és gyorsan segít az eligazodásban.
Az Európai Uniós átlaghoz képest Magyarországon kevesebb a diák munkavállaló, mégis sokan próbálnak gyakorlati tapasztalatszerzés, illetve pénzkereset céljából munkát vállalni a tanulmányok mellett. Ebben egyrészt a diákmunka szövetkezetek, közvetítő cégek, az ismerősök vagy a felsőoktatási intézmény lehetnek a hallgatók segítségére, utolsó évesek esetén viszont gyakran már közvetlen a kapcsolat a munkaerőpiac és a hallgatók között.
Sok olyan gyakornok is van, aki jól bevált munkaerőként gyakornoki helyén marad teljes munkaidőben, miközben hallgatói jogviszonya él. Ez több kérdést (adózás, társadalombiztosítás, stb.) vet fel a fiatalok körében, abban is sokszor bizonytalanok a hallgatók, hogy nappali tagozatosként vállalhatnak-e egyáltalán bejelentett teljes állást.
A jó pár éve működő Hallgató Ügyvédje szolgáltatás esetgyűjteménye, amely a leggyakrabban feltett kérdéseket és az arra jogász által adott válaszokat tartalmazza, újabb témákkal bővült. A munkavégzés a tanulmányok mellett pont alatt tehát megtalálhatók azok a kérdések és válaszok, melyek a legtöbb dolgozó egyetemistában felmerülhetnek, illetve már felmerültek. Amennyiben valaki mégsem találja meg problémájára a megoldást az esetgyűjteményben, felteheti kérdését a Hallgató Ügyvédjének, amelyre három napon belül választ kap. Az esetgyűjtemény csak gyorsítani és egyszerűsíteni kívánja a hallgatók által feltett kérdések megválaszolását.
A kérvénytár elérhető a www.felvi.hu oldalon.