Kommentek

...kontra - 2010-05-21

paragrafus | 2010. május 21. | 18:59:04

Ahhoz, hogy azok érvényesüljenek leginkább, akik a legkevesebb vizet zavarják, akiknek nincsenek egyéni ötleteik, egyéni megoldásaik, pláne vitáik a felsőbb döntésekkel. És akiket jobban érdekel a formális érvényesülés, mint a tényleges munka.

Meglehetős döbbenetet keltett jogász körökben, amikor Lomniczi (anno)előadta: ők az alkalmatlan bírók körül olyan légkört teremtenek, amelyben az illető előbb utóbb megérzi, hogy jobban jár, ha elmegy máshová.

 

Tapasztalataim szerint viszont ez nem így van. A posztjukra tökéletesen alkalmatlan bírókat ugyanis szinte soha nem késztetik távozásra. Maximum egyik helyről tologatják a másikra.

 

Persze már maga a jogszabály is harmatgyönge. A kinevezés után ugyanis csak három évvel leghamarabb kell értékelni először a bíró munkáját, később pedig még két alkalommal: hatévenként. Mire kezd elfásulni, tehát belefáradni a monoton, egyhangú ítélkezésbe, éppen eljut oda, hogy soha többé nem értékelik a tevékenységét.

 

Bírók ezt egymás között úgy emlegetik: aki egzaktan bolond, azt nem lehet eltávolítani, aki viszont csak simán hülye, az élete végéig simán bíráskodhat.

 

Hiába, ma Magyarországon kétféle felelősség létezik: egy mindenkire és egy, ami csak a bírókra vonatkozik.

 

 

 

paragrafus | 2010. május 21. | 18:52:58

A bíróságokon valójában nagyon komoly ranglétra létezik, azaz nagyon erős alá- és fölérendeltség uralkodik. A megyei (fővárosi) bírósági elnökök a saját hűbéres uradalmukon – a megyei bíróságokon és az összes alá tartozó helyi bíróságokon – szinte élet-halál urai. Egy személyben döntik el, hogy kiket vesznek fel fogalmazónak, titkárnak. Kinek és mikor kezdeményezik a bíróvá való kinevezését. Ki léphet előre, kerülhet feljebb vagy más területre, ki mennyi jutalmat kap. Ők végzik az értékeléseket, részint ők maguk szignálják ki az ügyeket, részint az általuk kiválasztott, saját helyetteseikkel végeztetik el. Ők döntenek egyszemélyben arról, hogy melyik bíró dolgozhat otthon a nem tárgyalási napjain és kinek kell olyankor is bejárnia. Ki mehet nyelvtanfolyamra, másoddiplomás képzésre, ösztöndíjra stb.

 

Ugyanakkor ők, a megyei elnökök ülnek ott az Országos Igazságszolgáltatási Tanácsban is, ahol az összes, a bíróságokat érintő igazgatási, személyi, pénzügyi, költségvetési kérdés eldől, azaz ők irányítják saját magukat. A megyei elnökök szocializmusban megkövesedett teljhatalma pedig él tovább moccanatlanul.

 

A bíróságokon ugyanolyan erős a hierarchia, mint más munkahelyeken. Csakhogy ez a hierarchia itt, ahol nem a piac törvényei uralkodnak, ahol nincs termelékenység, munkaminőségi és főleg profitkényszer, s ilyeténképp nincs megmérettetés sem, természetszerűleg kontraszelekcióhoz vezet. Ahhoz, hogy azok érvényesüljenek leginkább, akik a legkevesebb vizet zavarják.

 

 

wizesg | 2010. május 21. | 18:14:57

Netes bűncselekmények az külön sztori.

Bírók tudják: xar a tűrvény még sem tesznek semmit.

Jó a zavarosban halászni.

 

 

tahion | 2010. május 21. | 15:26:00

városi ügyésztől van papírom arról, hogy nem követett el bűncselekményt az, aki vérdíjat tűzött ki a fejemre az interneten, majd miután megtudta, ki vagyok, nevem, cimem, munkahelyem rendszeres megnevezésével 2 éven keresztül gyilkossággal fenyegetett, családtagjaimmal zsarolt.

 

paragrafus | 2010. május 21. | 14:59:41

Nemcsak a PKKB sért törvényt.

A bíróságok általi sorozatos, szándékos és tudatos törvénysértések immár tendenciózusan gyakoriak és rendszeresek.

Prakszisomban kimutatható, hogy szándékosan és tudatosan sért törvényt a Fővárosi Bíróság is, a Fővárosi Ítélőtábla is, a Legfelsőbb Bíróság is, a Komárom-Esztergom megyei Bíróság is, a Győr-Sopron-Moson megyei Bíreóság is, a Győri Ítélőtábla is, a Vas megyei Bíróság is, Veszprém megyei Bíróság is, a Zala megyei Bíróság is, a Somogy megyei Bíróság is, a Baranya megyei Bíróság is, a Pécsi Ítélőtábla is, a Pest megyei Bíróság is. De mondhatom akár az ország túlsó végéről a Hajdú-Bihar megyei Bíróságot és a Debreceni Ítélőtáblát is.

És még folytathatnám a sort.

 

A bíróságok - kimutathatóan - sorozatban tudatosan és szándékosan mennek szembe a törvényességgel. Annyira, hogy kijelentheten, a jelenlegi bírói kar döntő többsége szakmailag alkalmatlan arra, hogy bíró legyen. A jelenlegi bíró kar nagy részét el kellene zavarni az igazságszolgáltatásnak még a közeléből is, annyira nem valók a bírói székbe.

 

 

 vydio | 2010. május 21. | 14:30:41

Jól tette,hogy beperelte a bírót. Akinek nem kendő van a szemén mint Justitiának,hanem a fele meredten néz a neki kedves oldalra a meghozandó ítéletért. A többi feleslegesen meghurcoltnak is ezt kellene tennie.

A Hír Tv pedig, amelyiket eddig közel ötszázszor ítéltek el koholt riportok, megalapozatlan híradások miatt, jobb lenne ha magával foglalkozik. Münchausen nem hazudott annyit mint ez a gagyi médium.