Szeretethíd – önkéntes nap a válságban

...kontra - 2009-10-02
„Az önkéntesség látszólag új fogalom a modern társadalmakban, de ősrégi az egyház életében, hiszen önkéntesség az egyházi élet minden területén a kezdet kezdetétől meghatározta a keresztyén életformát” – mondta dr. Bölcskei Gusztáv, a Zsinat lelkészi elnöke a rendezvény sajtótájékoztatóján.

A Szeretethíd programot egy olyan hídhoz hasonlította a Tiszántúli püspök, ami összeköti az egyházat a társadalommal, a generációkat egymással és a rászorulókat a segítőkkel. Hangsúlyozta: fontos, hogy a válságban az egyház megmutassa, mi nem csak siránkozni tudunk, hanem szeretnénk tenni azért, hogy másoknak jobb legyen.

Pál Sándor a református szeretetszolgálat kuratóriumának elnöke kiemelte, hogy a „mozdulj, segíts, szeress!” jelmondat takar mindent, amit október harmadikán szeretnének kifejezésre juttatni. A szeretetszolgálat képviselője szeretné, ha erről a sikeres kezdeményezésről, jó ötletről nem csak beszélni tudnánk, nem csak megmagyaráznánk, hogy kinek és miért jó ez az önkéntes nap, hanem példát mutatnánk másoknak. A példamutatásban élen jár a kuratóriumi elnök, hiszen október 3-án családjával együtt összesen 23-an fognak dolgozni egy projekten, kilencévestől egészen a hetvenévesig.

Eddig több mint nyolcszázan jelentkeztek az önkéntes napra – mondta Vad Lilla a program országos koordinátora – de ez a szám, még meg is duplázódhat a rendezvényig, hiszen ismerve a fiatalokat és a magyar szokásokat, az utolsó hétre várhatjuk a legnagyobb regisztrációt. Még nem késő, lehet hozzánk csatlakozni! Nem csak reformátusokat várunk, hanem mindenkit, aki szeretné megmutatni, nem kell leírni a magyarokat, mert tudunk mi még összefogni és egymáson segíteni.

 

Támogatói gondolatok:

Dr. Kovács Árpád fővédnök, az Állami Számvevőszék elnöke

 

A válsággal küzdő, pesszimista és bezárkózó világban különösen szükség van minden olyan kezdeményezésre, amely szolidaritást fejez ki, kimozdít önmagunkból, és elindít mások felé. A közösség tud felmutatni és elénk állítani olyan értékeket, amelyek a nyugodt emberi élet számára nélkülözhetetlen erkölcsi alapokat nyújtanak. Különösen igaz ez akkor, ha ezek az értékek nem csupán emberi mértékek, hanem örök elveket közvetítenek. Egy közösség akkor tölti be valódi szerepét, ha nem csak tagjait építi, formálja teljesebb emberré, hanem szólni tud, van mondanivalója környezete, a társadalom számára. Meggyőződésem, a Szeretethíd összefogása ilyen lehetőség. Üzenetet hordoz az egyes ember és a tágabb közösség, a társadalom számára. A programon résztvevők, miközben kilépnek a mindennapok nehézségeiből, megtapasztalhatják a közösségben végzett munka örömét. A különböző korosztályok közös cél érdekében való összefogása erősítheti a generációk egymáshoz való közeledését, egymás jobb megértését. Megmutatja az idősebbek számára, hogy jelenlétük fontos. A fiatalok számára új ötleteket adhat az élet értelmesebb kitöltésére. Őszintén ajánlom e programot mindazok számára, akik keresik egy békésebb és élhetőbb, s talán boldogabb világhoz vezető utat.

 

Gundel Takács Gábor, televíziós személyiség

 

Egyedül nem megy - szólt a filmsláger. Valóban, egyedül nem megy. Egyedül nem lehet örülni a sikereknek, nem lehet kibeszélni a bánatunkat, nem lehet többet megtudni a világról, nem lehet adni, nem lehet kapni, egyedül nem lehet szeretni. Együtt, közösségben lehet csak ÉLNI. Együtt, egymást segítve, meghallgatva, egymás örömében és gondjaiban osztozva lehet csak előre lépni, erősödni, erősebben hinni. A híd pedig, ami összeköti az embereket, a szeretet.

Minden nap. Október 3-án verjünk együtt újabb hidakat!