Kormányának gazdasági sikereit méltatta és a minimálbér megemelését sürgette a munkáltatóktól Barack Obama elnök hétfőn, az amerikai Munka napján Milwaukeeban megrendezett szakszervezeti fesztiválon. Az elnök hangsúlyozta, hogy az ő kormányzása alatt a munkások és a gazdaság helyzete is javult és rámutatott, hogy az elmúlt 53 hónap alatt csaknem 10 millió új munkahely jött létre és hogy a munkanélküliségi ráta a 2009-es 10 százalékról mostanra 6,2 százalékra csökkent.
- A brit repülőterekre közlekedő légitársaságokat a jövőben törvény kötelezi majd arra, hogy ismertessék utaslistáikat a brit hatóságokkal - mondta hétfőn a brit miniszterelnök. David Cameron, aki a kormány terrorellenes szigorító intézkedési terveit ismertette az alsóházi képviselőkkel, kijelentette: London a polgári repülés biztonságát szolgáló, világszerte már jó ideje alkalmazott intézkedéseket emeli törvényerőre.
- Ukrajna, Európa és Oroszország érdeke, hogy a válságra politikai és ne katonai megoldás szülessen - hangoztatta Federica Mogherini olasz külügyminiszter - akit szombaton az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének választottak meg - a Corriere della Sera olasz napilap hétfői számában. Az olasz diplomácia vezetője szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök megszegi ígéreteit.
Az 53 esztendős Rona Fairhead 2006 és 2013 között állt a Financial Times Group élén. A Pearson kiadóvállalat portfolióján belül működő cég gondozza a londoni gazdasági napilap nyomtatott és online médiaváltozatát.
Ha az elkövetkező napokban nem javul a helyzet Ukrajnában, akkor újabb uniós szankciókat fognak elrendelni Oroszországgal szemben - közölte Angela Merkel német kancellár az éjszakába nyúló szombati brüsszeli EU-csúcstalálkozó után tartott sajtótájékoztatóján.
Az Azovi-tenger partján fekvő ukrajnai Mariupol közelében vannak már az orosz harckocsik - jelentette péntek reggel az ukrán média.
A TSZN ukrán televízió híradása szerint az orosz csapatok a csütörtökön elfoglalt Novoazovszk városából Mariupolba indultak, és már 60 orosz harckocsi érkezett a városhoz, ahol
- A Die Welt című jobboldali német lap Orbán Viktor tusnádfürdői beszédéről közölt vezércikket csütörtöki számában.
Az Orbán forradalma című írás szerzője, Jacques Schuster kiemelte, hogy az ukrán válság "viharában alig néhány megfigyelő vette észre, hogy Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor nemcsak az EU-nak küldött hadüzenetet, hanem a nyugati értékrendnek is".
További jelentős szankciók mellett széles körű technikai és katonai segítségnyújtást követel az Európai Uniótól Ukrajna uniós nagykövete a külképviselet által az egyik internetes közösségi oldalon csütörtökön megosztott üzenet tanúsága szerint.
Magyarország útja vissza a múltba címmel közölt olvasói levelet csütörtökön a Financial Times európai kiadása Vidar Helgesentől, Norvégia európai ügyekkel foglalkozó miniszterétől.
A politikus úgy véli: a magyar kormány hátat fordít a Nyugatnak 25 évvel azután, hogy Magyarország megnyitotta határait Nyugat felé, és mozgásba lendítette Európa újraegyesítését.
- A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) konzervatív német lap Orbán Viktor tusnádfürdői beszédét elemezte szerdai számában.Az Orbán harci üzemmódban című írás szerzője, Stephan Löwenstein kiemelte, hogy a beszéd angol és német fordításának figyelmes tanulmányozásával megállapítható, hogy a miniszterelnök "nem a demokráciától búcsúzik el retorikailag, hanem egy liberális gazdasági rendszertől, amelyre leginkább a +neoliberális+ címke illik".
- Egyetlen centért - 2,4 forintért - cserélt gazdát egy repülőgép-hordozó az Egyesült Államokban, ám még ez az összeg sem az eladót gazdagította, hanem a vevőt: az amerikai haditengerészet fizette ki azért, hogy megszabaduljon a kiselejtezett vasmonstrumtól.
- Minden posztjáról lemondott kedden Michael Spindelegger osztrák alkancellár és pénzügyminiszter, a konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) elnöke, lépését azzal indokolva, hogy saját pártja sem támogatta őt az adóügyi reform körül kialakult koalíciós vitában.
Magyarország elkötelezett a pluralizmus és a szabadság mellett - ezzel a címmel közölt olvasói levelet a The Washington Post című amerikai lap honlapja. Kovács Zoltán, a kormány szóvivője levelében az újságban augusztus 17-én közölt szerkesztőségi állásfoglalásra reagált, azt hangsúlyozva, hogy a magyar kormányfő tusnádfürdői beszédében nem utasította el az alapvető európai értékeket.
Törvényileg szabályozná Mugur Isărescu, a Román Nemzeti Bank (BNR) kormányzója, hogy Románia 2019. január elsejétől bevezeti az eurót – írja a kitekintő.hu.
A jegybankelnök szerint a parlamentnek a novemberi államelnöki választások után kellene elfogadnia az erre vonatkozó jogszabályt, amelyre azért van szükség, hogy az euró bevezetéséhez szükséges reformokat ne befolyásolja a kormány összetételének módosulása.
Izland vörös riasztást adott ki a légi közlekedési ágazat számára a Bardarbunga vulkán várható kitörése miatt, ami jelentős vulkáni hamukibocsátással járhat - írja a bbc.com. Szerdán, a helyi hatóságok már kiürítették a vulkán közelében lévő területeket. A vörös jelzés a legmagasabb figyelmeztetés az ötfokú skálán. A vulkán már aktív, ám a kitörést lefojtja a a hegyen levő jégsapka.
- Németország támogatja Ukrajna területi egységének megmaradását - jelentette ki Angela Merkel kancellár szombaton Kijevben, Petro Porosenko ukrán elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Az ukrán államfővel folytatott megbeszélés után Merkel azt mondta: Németország levonta a tanulságokat a történelemből, és nem engedi meg, hogy újabb szakadás következzen be Európában.
Nagy-Britannia kelet-európai fegyvereket szállít az Iszlám Állam nevű szélsőséges milíciával harcoló iraki kurdoknak - közölte a The Sunday Timesnak írt cikkében Philip Hammond brit külügyminiszter.
A tekintélyes konzervatív vasárnapi brit lap hírszerzési forrásokat idézve megírta azt is, hogy az Iszlám Állam által minap lefejezett amerikai újságíró meggyilkolásának első számú gyanúsítottja egy londoni illetőségű brit állampolgár.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című konzervatív német lap a reklámadóval kapcsolatban közölt kommentárt pénteki számában.
A televízió mint az állam ellensége című írásban a szerző, Johannes Ritter kiemelte, hogy német cégeket nem csak Kínában veszélyezteti az "állami önkény", és "Európa közepén is történnek olyan dolgok, amelyeknek semmi közük a jól működő gazdasági rendhez".
- A Hamász péntek hajnalban kivégzett Gázában tizenegy olyan palesztint, akit Izraellel való együttműködéssel vádolt - közölte az izraeli közszolgálati rádió.
A Hamász rendőrségének gázai központjában hajtották végre az ítéleteket, amelyeknek hátterében a rádió szerint a Hamász katonai vezetőinek Izrael általi likvidálása áll.