Nem történt csoda, kiesett a Loki

Sport - 2008-08-29

A svájci 4-1-es vereség után Debrecenben is kikapott a Loki az UEFA-kupában. A Young Boys ezúttal 3-2-re nyert.

Háromgólos hátránnyal vágtunk neki a Young Boys elleni UEFA-kupa meccsnek. Mint ismert, a második selejtezőforduló első mérkőzésén 4-1-re kikapott csapatunk, tehát rendesen fel volt adva a lecke.

Herczeg András szolgált némi meglepetéssel, hiszen kihagyta a kezdőből Czvitkovics Pétert, akinek helyén Varga Zoltán futballozott, a jobb oldalon pedig ezúttal Dombi Tibor kapott feladatot.

A méhecskemezbe öltözött vendégek már az elején ránk ijesztettek, Doumbi azonban kihagyta a helyzetet, utána pedig már nem nagyon erőltették meg magukat a svájciak. A Loki játékosai jól láthatóan idegesen futballoztak, kapkodtak, túl nagy volt rajtuk a nyomás. Herczeg András azt mondta a meccs előtt, hogy ha minden harmadban rúgunk egy gólt, és nem kapunk egyet sem, akkor továbbjutunk. Merthogy ez elképzelhetőnek tűnt, főleg az odavágón mutatott első félidei játékunk alapján. Csakhogy a vezetést nem a hajdúságiak szerezték meg, a berni meccsen duplázó Schneuwly szertefoszlatta minden álmunkat. De aki azt hiszi, hogy a DVSC feladta, téved, mert innentől már minden mindegy alapon kezdtünk el futballozni. A nyomás alól felszabadultunk, Oláh rövid időn belül kétszer is hatalmas helyzetbe került. Harmadik alkalommal azonban már nem hibázott, és a 42. percben kiegyenlített. A félidő hátralévő részben is megpróbáltunk újabb gólt szerezni, Leandro állt hozzá a legközelebb, de kimaradt a lehetőség.

Brazil származású középpályásunk a második félidőben majdnem javított, de lövése a felső lécen csattant. Érezte a közönség az elszántságot a csapaton, és azok, akik a meccs elején fütyültek, most hangosan bíztatták a játékosokat. Most bizonyosodott be, hogy ha egy kicsit bátrabban játszunk az első meccsen, akkor lett volna keresnivalónk a visszavágón. Sajnos hiába a mezőnyfölény, egy figyelmetlenséget kihasználtak a vendégek, és ismét náluk volt az előny. Ez már túl sok(k) volt a mieinknek, a lelkesedés azonnal alábbhagyott, már csak lézengtünk a pályán, a svájciak kedvükre futballozhattak. Yapi megszerezte a harmadik a Young Boys harmadik gólját. Amikor a csereként beállt nigériai támadó, Dudu szépített, ismét elkezdtünk egy kicsit játszani, volt egy-két ígéretes lehetőségünk, de az egyenlítés nem sikerült. A Young Boys kettős győzelemmel, 7-3-as összesítéssel jutott tovább.

UEFA-kupa, második selejtezőforduló, visszavágó

DVSC-TEVA – Young Boys 2-3 (1-1)

Debrecen, 6000 néző. Vezette: Paniasvili (Elikasvili, Mentesasvili)

DVSC: Polekszics – Bernáth, Mészáros, Bíró, Takács – Dombi, Kiss, Leandro, Varga Z. (Dudu 60.) – Oláh (Eterovic 84.), Kerekes (Czvitkovics 65.)

Young Boys: Wöfli – Portillo, Ghezal, Schneider – Lüscher, Yapi, Hochstrasserb (Baykal 63.), Raimondi (Bastians 70.) – Schneuwly (Varela 63.), Doumbia, Regazzoni

Gól: Schneuwly (33.), Oláh (42.), Regazzoni (56.), Yapi (67.), Dudu (73.)

Sárga lap: Baykal (87.), Varela (87.)

Események:

33. perc: Schneuwly kapott labdát a kaputól 15 méterre, majd két lépést tett kifelé, aztán hirtelen kapura fordult, és 17 méterről a bal felső sarokba lőtt. 0-1

42. perc: Oláh Lóránt egyenlített! Leandro pörgette a labdát Oláh elé, a csatár 14 méterről egy pattanás után rüszttel a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1–1

56. perc: Schneuwly sarkazta vissza a labdát Regazzoninak, a villámgyors szélső az ötös jobb sarkáról a kapu jobb oldalába tekert. 1–2

67. perc: Yapi szöktette Regazzonit a jobb oldalon, akinek beívelésére a támadást indító Yapi érkezett jó ütemben és a kapu jobb oldalába fejelt. 1-3

73. perc: Dudu-Oláh összjátékot követően, előbbi jobbal 11 méterről a kapu bal alsó sarkába helyezett. 2-3

(Forrás:dvsc.hu