Sport

Eredmények megjelenítése 1081-től 1100-ig 1653 találatból.

London 2012 - Ungvári Miklós ezüstérmes

Sport - 2012-07-29
A háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok magyar versenyző a fináléban a nála 11 évvel fiatalabb, junior Eb-első grúz Lasa Savdatuasvili ellen lépett tatamira, aki már a felnőttek között is letette névjegyét idén egy Eb-bronzzal. Ungvári afgán, belizei, szlovén, lengyel és spanyol, míg riválisa chilei, francia, brit és japán dzsúdóson keresztül jutott a döntőbe.

Magyar Nagydíj - Lewis Hamilton győzött

Lewis Hamilton, a McLaren brit pilótája nyerte vasárnap a 27. Forma-1-es Magyar Nagydíjat a Hungaroringen.A 2008-as világbajnok mögött a Lotus két versenyzője, a finn Kimi Räikkönen és a francia Romain Grosjean végzett a második, illetve a harmadik helyen. Lewis Hamilton - aki rajt-cél győzelmet aratott a mogyoródi pályán - idei második, pályafutása 19. futamgyőzelmét szerezte meg. A britet harmadszor intették le elsőként a Magyar GP-n.

A 48 kg-os Csernoviczki Éva bronzérmet nyert szombaton a londoni olimpia cselgáncstornáján.

Sport - 2012-07-28

A tavaly világbajnoki bronzérmes, a 2008-as pekingi olimpián pedig hetedik helyezett tatabányai versenyző a bronzmérkőzésen hosszabbításban, ipponnal verte a világ- és Ázsia-bajnok japán Fukumi Tomokót.

London 2012 - "Profi színésznőnek bizonyult a királynő"

Szakértők szombati értékelése szerint "profi színésznőként" debütált a 86 esztendős II. Erzsébet királynő, aki a londoni játékok pénteki nyitóünnepségének talán legnagyobb meglepetést kiváltó mozzanatként James Bond társaságában "ejtőernyőzött" be a kelet-londoni Stratford városrészben felépült Olimpiai Stadionba.

Dzsúdós doppingügy - CAS: marad Ungvári eltiltása, de más indokkal

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) helyben hagyta a cselgáncsozó Ungvári Attila kétéves eltiltását, ám azt nem doppingvétséggel, hanem gondatlansággal indokolta.

Magyar Nagydíj - Hamilton nyerte az első szabadedzést

Sport - 2012-07-27

Lewis Hamilton, a McLaren brit pilótája nyerte a Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki első szabadedzését a Hungaroringen.

A 2008-as világbajnok mögött csapat- és honfitársa, Jenson Button végzett a második, a pontversenyben jelenleg élen álló, kétszeres vb-győztes spanyol Fernando Alonso (Ferrari) pedig a harmadik helyen.

Sport - 2012-07-25

A Debreceni VSC megérdemelten jutott tovább kedden az albán Skenderbeu ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójából Kondás Elemér vezetőedző szerint.

BL-selejtező - Háromgólos győzelem és debreceni továbbjutás

- A Debreceni VSC 3-0-ra legyőzte Nyíregyházán az albán Skenderbeu együttesét a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójának keddi visszavágóján, így 3-1-es összesítéssel jobbnak bizonyult riválisánál. A DVSC a 3. fordulóban a fehérorosz BATE Boriszov és a macedón FK Vardar párharcának győztesével találkozik, melynek első felvonásán előbbi hazai pályán 3-2-re nyert, s a visszavágót szerdán rendezik.

Német Nagydíj - Fernando Alonso győzött

Sport - 2012-07-22

Fernando Alonso, a Ferrari pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es autós gyorsasági-világbajnokság idei tízedik futamát, a Német Nagydíjat.A pontversenyben éllovas spanyol autóversenyző mögött a világbajnoki címvédő, hazai közönség előtt szereplő Sebastian Vettel (Red Bull) lett a második, a brit Jenson Button (McLaren) pedig a harmadik.

BL-selejtező - Fehérorosz vagy macedón ellenfél jöhet a Debrecennek

Sport - 2012-07-20

- A fehérorosz BATE Boriszov és a macedón FK Vardar párharcának győztese vár a Debrecenre a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójában, amennyiben túljut az albán Skenderbeu együttesén.Az európai szövetség (UEFA) nyoni központjában pénteken megtartott sorsoláson az is eldőlt, hogy az első mérkőzésen a magyar bajnok idegenben lépne pályára, míg a visszavágó Nyíregyházán lenne

BL-selejtező - Kondás Elemér: fegyelmezett játékra van szükség

Sport - 2012-07-16

Kondás Elemér, a Debreceni VSC-TEVA vezetőedzője szerint játékosainak nagyon fegyelmezetten kell majd futballozniuk az albán bajnok Skenderbeu vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójának első, keddi mérkőzésén.

London 2012 - A műsor: július 25., 26., 27.

A XXX. nyári olimpia megnyitó ünnepségére július 27-én kerül sor, de a versenyek, pontosabban a labdarúgótorna mérkőzései már két nappal korábban elkezdődnek.

A londoni játékok műsora a magyarokkal:

július 25., szerda:

London 2012 - Átvette a légierő a londoni légtér ellenőrzését

Sport - 2012-07-14

Átvette szombaton London és egész Délkelet-Anglia légtérforgalmának ellenőrzését a brit királyi légierő (RAF), amelynek - miniszterelnöki parancs esetén - joga lesz megsemmisíteni olyan azonosítatlan repülőgépeket, amelyek a hadsereg és az elhárító szakszolgálatok megítélése szerint a két hét múlva kezdődő londoni olimpiai játékok biztonságát fenyegetik.

London-2012 - A sajtó is készül a londoni olimpiára

A világ 190 országából érkező tudósítók, riporterek, kommentátorok, műsorvezetők, műszaki szakemberek, fotósok és hangtechnikusok inváziójával a 2012-es londoni nyári olimpia a történelem eddigi legnagyobb médiaeseménye lehet.A játékok szervezői a média 28 ezer tagjának érkezését várják Londonba, ez majdnem háromszorosa a versenyzők számának. Az amerikai NBC televízió például 2700 embert küld.

Sport - 2012-07-08

Mark Webber nyerte vasárnap a Forma-1-es autós gyorsasági-világbajnokság idei kilencedik futamát, a Brit Nagydíjat.

A Red Bull ausztrál pilótája mögött a pontversenyben éllovas spanyol Fernando Alonso (Ferrari) lett a második, a világbajnoki címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) pedig a harmadik a silverstone-i pályán rendezett viadalon.

Bajnokok Ligája - Sidibe nem játszhat a Debrecen első két mérkőzésén

Sport - 2012-07-04

Eltiltás miatt kénytelen kihagyni az albán Skenderbeu elleni mindkét mérkőzést a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában Ibrahima Sidibe, a Debrecen támadója.  "Le kell adnunk azoknak a játékosoknak a névsorát, akikre a nemzetközi porondon számítunk. Sidibét is benevezzük, bár ő az első két BL-selejtezőn nem játszhat egy 2006-os kiállítás miatt, ami után két mérkőzésre eltiltotta az európai szövetség fegyelmi bizottsága" - mondta az együttes honlapjának Róka Géza klubigazgató.

Political Capital: keresztülhúzhatja a Fidesz számításait egy határon túliaknak Magyarországon bejegyzett párt

Sport - 2012-07-02

Ha a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) valóban egy Magyarországon bejegyzett, a külhoni magyarok érdekeit képviselő pártszövetség alapításába fogna, az "keresztülhúzhatja a Fidesz számításait", a szervezet jó eséllyel pályázna az ötszázalékos küszöb átlépésére - írta a Political Capital gyorselemzésében, amelyet hétfőn juttattak el az MTI-hez.

EURO-2012 - Iniesta az Európa-bajnokság legjobb játékosa

- A spanyol Andrés Iniestát, az FC Barcelona középpályását választották a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság legjobb játékosának.

Iniesta, aki az olaszok ellen 4-0-ra megnyert döntő legjobbja is lett egyben, csapattársát, Xavit "követte" ezzel, a négy évvel ezelőtti, osztrák-svájci rendezésű kontinensviadalon ugyanis klubtársa lett a torna legjobbja.