Sport

Eredmények megjelenítése 1121-től 1140-ig 1653 találatból.

Debreceni úszó Eb - Bernek Péter volt 4. helyével a kedd legjobb magyarja

Sport - 2012-05-22

- Bernek Péter közel járt a dobogóhoz, végül azonban nem léphetett fel rá: negyedik lett a 100 méter hát keddi döntőjében a debreceni úszó Európa-bajnokság második versenynapján.

A 200 méteres táv ifjúsági olimpiai bajnoka 54.77 másodperc alatt ért célba, míg a finálé másik magyar résztvevője, Bohus Richárd nyolcadikként végzett, kereken 55 másodperces teljesítménnyel.

Debreceni úszó Eb - Három magyar érmet, köztük egy aranyat hozott az első nap

Sport - 2012-05-21

Egy arany és két ezüst volt magyar szempontból az éremtermés a debreceni úszó Európa-bajnokság hétfői nyitónapján. A legjobb eredménnyel a 400 méteres női vegyesúszás világbajnoka, Hosszú Katinka rukkolt elő, aki 4:33.76 perces remek idővel diadalmaskodott, ami a londoni olimpia szemszögéből is biztató. Ráadásul a szám ezüstérmét Jakabos Zsuzsanna szerezte meg, egyéni rekordján két másodpercnyit javítva (4:35.68).

Labdarúgó NB I - A Honvéd sem tudta megállítani a Debrecent

Sport - 2012-05-20

A már bajnok és veretlen Debrecen háromgólos győzelmet aratott a Budapest Honvéd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

A kispestiek sikerükkel bebiztosíthatták volna az Európa Liga-indulást érő negyedik helyüket.

OTP Bank Liga, 29. forduló:

Budapest Honvéd - DVSC-TEVA 0-3 (0-1)

Kajak-kenu válogató - Douchev-Janics nyert 200 m-en

A szám többszörös világbajnoka, a tavalyi szülése után most visszatérő, szűk két év után újra versenyző Douchev-Janics Natasa nyerte a női K-1 200 m vasárnapi döntőjét a kajakosok és kenusok első ötkarikás válogatóján, Szegeden.

Másodikként a 2006-ban ebben a számban szintén vb-aranyérmes Paksy Tímea ért a célba, míg a harmadik Fazekas Krisztina lett.

Férfi kosárlabda NB I - A címvédő Szolnok nyerte a döntő nyitányát

Sport - 2012-05-19

A címvédő Szolnok legyőzte a hazai pályán játszó Szombathelyt pénteken a férfi kosárlabda NB I három sikerig tartó döntősorozatának első mérkőzésén.

Eredmény, döntő, 1. mérkőzés:

Falco-Szova KC Szombathely - Szolnoki Olaj 65-78 (24-24, 18-23, 14-11, 9-20)

Bajnokok Ligája - A Debrecen kiemelt lesz a második selejtezőkörben

Sport - 2012-05-14
A debreceni klub honlapja hétfőn azt írta, hogy az együttes ellenfele a norvég Molde FK, a bosnyák Zeljeznicar Szarajevo, az izlandi KR Reykjavík, a walesi The New Saints, az észt Flora Tallinn, az azeri Neftchi Baku, a kazah Sahtyor Karaganda, az albán Skenderbeu Korce, vagy az örmény Ulisses FC, illetve a majdani macedón és montenegrói bajnok, valamint a selejtező első fordulójából érkező csapatok közül kerül ki.

Labdarúgó NB I - Hatodszor bajnok a Debrecen

Sport - 2012-05-12

A Debrecen labdarúgócsapata megszerezte története hatodik bajnoki címét, miután az OTP Bank Liga 28. fordulójának szombati játéknapján 4-0-ra legyőzte a vendég Pécs együttesét, így 11 pontos előnye a második Videotonnal szemben behozhatatlanná vált.

Labdarúgó NB I - Nyert a Debrecen Győrben

Sport - 2012-05-06

Nagy lépést tett a bajnoki cím felé a Debrecen, amely a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójában Győrben nyert vasárnap.

A veretlen debreceniek így már a következő fordulóban megszerezhetik az aranyérmet.

Győri ETO FC - DVSC-TEVA 1-2 (1-1)

Ősszel kezdődhetnek az új debreceni stadion munkálatai

Sport - 2012-05-03

- Szakmai konferencián mutatták be csütörtökön Debrecenben az új Nagyerdei Stadion koncepciós terveit: az aréna építése és környezetének rekonstrukciója a tervek szerint ősszel kezdődhet és 2014 tavaszán fejeződhet be.Bordás Péter felelős tervező a látványtervek bemutatásakor elmondta: Magyarország első 4. generációs stadionja épül fel a cívisvárosban, vagyis a labdarúgó-mérkőzések rendezésén túl más események megtartására is folyamatosan alkalmas létesítmény születik.

MK-döntő: Nagyon nehezen, de a DVSC nyert

Sport - 2012-05-02
A DVSC-TEVA nyerte a futball Magyar Kupát a Puskás Ferenc Stadionban.A rendes játékidő 3-3-a és a hosszabbítás után büntetőkkel verte a másodosztályú MTK-t. A kilencedik párban Mészáros belőtte, Kálnoki Kis kihagyta, így lett 8-7

Eurochallenge döntő - Kikapott az elődöntőben, így a bronzért küzdhet a Szolnok

Sport - 2012-04-27

A Szolnok nagy csatában vereséget szenvedett a török Besiktastól a debreceni férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa pénteki elődöntőjében, így vasárnap a harmadik helyért küzdhet.

Eredmény, elődöntő:

Besiktas (török)-Szolnoki Olaj 64-60 (13-17, 20-13, 14-10, 17-20)

Debreceni úszó Eb - Minden eddiginél több ország indul

Sport - 2012-04-26

Minden korábbi kontinensviadalt túlszárnyalva összesen 45 ország versenyzői vesznek részt a május 21-27. között rendezendő 31. úszó Európa-bajnokságon Debrecenben - jelentette be Gyárfás Tamás, a szervezőbizottság elnöke csütörtökön sajtótájékoztatón a városban.

Sima siker a Kaposvár ellen: DVSC-Teva – Kaposvár 3-0 (3-0)

Sport - 2012-04-23
A kiesés ellen menekülő Kaposvárt fogadta a listavezető és veretlen DVSC-Teva az OTP Bank Liga 25. fordulójában.  A hazaiak már a 7. percben vezetést szereztek: Selim Bouadla passzát Korhut Mihály vágta a hálóba, a balhátvéd egyben pályafutása első gólját lőtte az élvonalban. Ezután is megmaradt a Loki-fölény, a vendégek próbáltak kontrázni.

UEFA negyedik kategóriás, 20 ezer férőhelyes stadion épül Debrecenben

Sport - 2012-04-12

Kósa Lajos szerint az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) előírásai alapján a 4. kategóriába sorolt, 20 ezer férőhelyes stadion épül Debrecenben.

A polgármester a csütörtöki sajtóbeszélgetésen elmondta: két-három héten belül bemutatják a látványterveket és ismertetik a Nagyerdei Stadion rekonstrukciójának pontos költségeit, nyárra pedig elkészülnek a tervek, illetve meglesznek a szükséges engedélyek is.

Debreceni úszó Eb - Harmincnégy fős lett a magyar csapat

A korábban tervezett harminc helyett 34 fős csapatot hagyott jóvá a május 21. és 27. közötti debreceni Európa-bajnokságra a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) elnöksége.

A testületi döntés értelmében 19 férfi és 15 nő alkotja a reményteljes fiatalokkal bővült hazai válogatottat a magyarországi kontinensviadalon.

Női kézilabda BL – Döntős a Győr

Sport - 2012-04-07

Bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győr, mivel elődöntős párharcában az első mérkőzésen, Romániában összeszedett négygólos hátrányát szombati 31-23-as, veszprémi győzelmével magabiztosan ledolgozta a Valceával szemben.

A Győr 2009-ben is BL-döntős volt, akkor a dán Viborggal szemben - azt követően, hogy idegenben győzött - elbukta a párharcot.

Kézilabda olimpiai selejtező - Londoni kvótás a magyar csapat

Kijutott a londoni olimpiára a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután a göteborgi selejtezőtorna szombati játéknapján a svédek legyőzték a macedónokat.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese előzőleg már nyert a macedónok és a brazilok ellen, így a szintén két győzelemmel álló házigazda elleni, vasárnapi záráson két kvótás alakulat csaphat össze.

Labdarúgó NB I - Két pontot hullajtott a Debrecen a Siófok ellen

Továbbra is eredményesen futballozik a Siófok: a Balaton-parti együttes három győzelem után döntetlent ért el vendégként a listavezető, még mindig veretlen Debrecen ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának szombati játéknapján.

DVSC-TEVA - FGSZ Siófok 1-1 (0-0)

Férfi kosárlabda NB I - A következő idényben már a Főnixben játszana a Debrecen

Sport - 2012-04-06

Sikeresnek ítélték az elmúlt szezont a férfi kosárlabda NB I-ben 10. helyen zárt Factum Sport Debrecen vezetői, a következő idényben pedig - a tervek szerint már a hazai mérkőzéseket a Főnix Csarnokban játszva - előrelépést várnak a csapattól.Takács Endre cégvezető a klub pénteki, szezonzáró sajtótájékoztatóján örvendetesnek nevezte, hogy az együttesben több saját nevelésű játékos is bemutatkozott, mint például Papp Tamás és Szabó Miklós.

Kézilabda olimpiai selejtező – Macedónveréssel nagy lépés London felé

– Az olimpiai indulási jog megszerzése szempontjából döntő jelentőségű mérkőzésen a magyar férfi kézilabda-válogatott 28-26-ra legyőzte a macedón csapatot a göteborgi selejtezőtorna nyitómérkőzésén, pénteken.

Az agresszív védekezés jellemezte összecsapáson az első hét perc a magyaroké, a következő tíz a macedónoké volt.