Sport

Eredmények megjelenítése 1101-től 1120-ig 1653 találatból.

Atlétikai Eb - Pars Krisztián aranyérmes kalapácsvetésben

Sport - 2012-07-01

Pars Krisztián aranyérmet szerzett kalapácsvetésben a Helsinkiben zajló atlétikai Európa-bajnokságon, szombaton.A kalapácsvetés döntőjének kezdete előtt ismét jókora zápor zúdult a pályára, de mire az első versenyző a dobókörbe lépett, elállt az eső. A világbajnoki második Pars az utolsó előtti dobó volt, és 78,57 méterrel jelezte, hogy világranglista-másodikként - az első fehérorosz Ivan Tyihon nem indult - éremre tart igényt.

EURO-2012 - Balotelli duplájával döntőben az olaszok

Sport - 2012-06-29

Olaszország válogatottja vívhatja a döntőt a címvédő spanyol csapattal a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokságon, miután a csütörtök esti, varsói elődöntőben 2-1-re nyert Németország nemzeti együttesével szemben.

A Nationalelfnek a csütörtöki lehetett volna az 500. nyertes mérkőzése, egyszersmind történetében először győzhette volna le az olaszok legjobbjait Eb-n vagy vb-n.

Kajak-kenu Eb - Olimpiai szemüvegen keresztül nézve jó magyar szereplés

Sport - 2012-06-25

A vasárnap zárult zágrábi kajak-kenu Európa-bajnokságot értékelve Storcz Botond szövetségi kapitány azt mondta: kicsit csalóka, hogy magyar részről az érmek számát tekintve ezúttal elmaradt a kiemelkedő teljesítmény, ugyanis most már mindent olimpiai szemüvegen keresztül kell elemezni.

Hanga Ádám tíz napra a San Antonio Spurshöz utazott

Sport - 2012-06-19

Tíz napra az észak-amerikai profiligában (NBA) szereplő San Antonio Spurshöz utazott Hanga Ádám, a magyar válogatott kosarasa. A spanyol Manresában légióskodó játékos kedden reggel indult útnak, és Londonon, valamint Dallason keresztül érkezik majd a májusban az NBA Nyugati főcsoportdöntőjéig jutott klubhoz, amely a tavalyi amatőrbörzén foglalta le a játékjogát.

Férfi kézilabda vb-selejtező - Magyar továbbjutást ér az oslói vereség

Sport - 2012-06-17

Kijutott a jövő januári, spanyolországi világbajnokságra a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután a selejtező oslói visszavágóján - a múlt heti, veszprémi hatgólos siker után - 31-27-re kikapott a norvég csapattól.

EURO-2012 - Cseh és görög továbbjutás

A cseh és a görög válogatott jutott a negyeddöntőbe az A csoportból a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon, mivel előbbi a társházigazda lengyeleket, utóbbi az orosz együttest győzte le 1-0-ra a szombati zárófordulóban.

NBA - Idegenben egyenlített a Miami a döntőben

Sport - 2012-06-15

Nyert a Miami Heat az Oklahoma City Thunder vendégeként csütörtökön az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) négy sikerig tartó nagydöntőjének második mérkőzésén, ezzel egyenlített a párharcban.

Eredmény, 2. mérkőzés:

Oklahoma City Thunder-Miami Heat 96-100 (15-27, 28-28, 24-23, 29-22)

NBA - Az Oklahoma nyerte a döntő nyitányát

Sport - 2012-06-13

Az Oklahoma City Thunder nyerte meg az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének nyitányát, miután hazai pályán 105-94-re legyőzte a Miami Heatet.

Oklahoma City Thunder-Miami Heat 105-94 (22-29, 25-25, 27-19, 31-21)

legjobb dobók: Durant 36, Westbrook 27, Ibaka 10, illetve James 30, Wade 19, Battier 17, Chalmers 12

Roland Garros - Rafael Nadal nyerte a kétnapos döntőt

Sport - 2012-06-11

- A címvédő Rafael Nadal nyerte a férfi egyest a francia nyílt teniszbajnokságon Párizsban, miután a vasárnapról hétfőre átnyúló döntőben négy játszmában győzött a világelső Novak Djokovic ellen. Nadal hetedszer győzött a Roland Garroson és ezzel csúcstartó.

Roland Garros - Marija Sarapova a női győztes

Sport - 2012-06-09

Marija Sarapova nyerte a női egyest a francia nyílt teniszbajnokságon azzal, hogy a szombati döntőben két szettben, 6:3, 6:2-re győzött Sara Errani ellen.

A másodikként rangsorolt orosz sztárjátékos 1 óra 18 perc alatt múlta felül a 21. helyen kiemelt olasz riválisát.

EURO-2012 - Pénteken nyílik Kijevben a szurkolói zóna

Sport - 2012-06-07

- A lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság pénteki megnyitójával egyidejűleg kezdi meg működését Kijev központjában a szurkolói zóna; a mérkőzések napjain ingyenes lesz a belépés.A kijevi állami közigazgatási hivatal sajtószóvivői irodájának közlése szerint szerdán fejeződtek be Kijev főutcáján, a Hrescsatikon létesített szurkolói zóna kialakításával kapcsolatos munkálatok.

Debreceni úszó Eb – Kiss László 25-30 fős úszócsapattal számol az olimpián

Sport - 2012-05-28

Kiss László szövetségi kapitány szerint a teljes magyar olimpiai csapat legnagyobb létszámú egységeként 25-30 fős lehet az úszókülönítmény Londonban, a nyári ötkarikás játékokon. Debrecenben véget ért a 31. sportági Európa-bajnokság, amely kiemelkedő magyar sikereket hozott. A válogatott nyerte a csapatok éremversenyét a 9 arany, 10 ezüst és 7 bronz alkotta, összesen 26 medálos gyűjteménnyel, amellyel sportághistóriai rekordot állított fel a darabszámot tekintve, s az első helyek mennyiségét illetően egyaránt.

Szakály Pétert választották a labdarúgó NB I legjobbjának

Szakály Pétert, a veretlenül bajnok DVSC-TEVA középpályását választotta a Hivatásos Labdarúgók Szervezete (HLSZ) a 2011/12-es idényben az OTP Bank Liga legjobbjának.

Debreceni úszó Eb - Cseh László: Phelps és Lochte nem legyőzhetetlen

Michael Phelps és Ryan Lochte nem legyőzhetetlenek - nyilatkozott két nagy amerikai sztárúszó ellenfeléről az MTI-nek a tizenegyszeres nagymedencés Európa-bajnok Cseh László, hozzátéve, reményei szerint neki ez sikerülhet.

Debreceni úszó Eb - Risztov Éva ezüstérmes 1500 m gyorson, Cseh László ezüstérmes 100 m pillangón

Sport - 2012-05-26

Risztov Éva saját országos csúcsát megjavítva 16:10.04 perces idővel ezüstérmet nyert 1500 m gyorson a debreceni úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. A 26 éves Risztov - aki csütörtökön 800 m gyorson bronzérmet gyűjtött be - egy ötös bolyban úszva haladt az élen, majd a spanyol Mireia Belmonte Garciával külön csatába kezdett. Ezt a párharcot a spanyol nyerte, így Risztov végül ezüstéremmel zárt, de így is jelentősen faragott idén május 1-jén úszott 16:12.95 perces országos rekordjából.

Debreceni úszó Eb - LEN-kitüntetés a szervezésért

A szervezésért kiosztható legmagasabb kitüntetést adta át Nory Kruchten, az Európai Úszószövetség (LEN) elnöke a debreceni úszó Eb szervezőinek szombaton.A Kölcsey Központban rendezett gálaebéden az elnök "fantasztikusnak" nevezte az Európa-bajnokság szervezését, egyben emlékeztetett arra is, hogy mindössze 96 nap állt a házigazdák rendelkezésére, hogy tető alá hozzák a viadalt.     Az elismerést Gyárfás Tamás, a Magyar Úszószövetség elnöke, Kósa Lajos polgármester és Czene Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportért felelős államtitkára vehette át.

Debreceni úszó Eb - Kis Gergőé a hetedik magyar arany

A péntek délutáni-esti program nyitószámában, 800 m gyorson, azon a távon csapott elsőként célba, amelyen 2008-ban Eindhovenben már kontinensbajnok volt. Ezúttal sem hagyott esélyt riválisainak, sokáig az élbolyban haladt, majd 600-nál "robbantott", fokozatosan gyorsult és nagy fölénnyel győzött.

Labdarúgó NB I - A Debrecen veretlensége és a negyedik hely a tét

Sport - 2012-05-25

Történelmi tettre készül a már bajnok Debrecen a labdarúgó OTP Bank Liga hétvégi zárófordulójában, ugyanis ha hazai pályán nem kap ki a Haladástól, akkor 46 év után az első olyan csapat lesz Magyarországon, amely veretlenül zárja a pontvadászatot.

Ez a bravúr legutóbb 1966-ban, a Vasas legendás gárdájának sikerült, az angyalföldiek 17 győzelemmel és 9 döntetlennel végeztek az első helyen.

Debreceni úszó Eb - Aranynapot tartottak a magyarok

Sport - 2012-05-24

Összesen kilenc érmet, köztük nem kevesebb, mint négy aranyat gyűjtöttek a magyar úszók a debreceni Európa-bajnokság negyedik versenynapján: nyert Kapás Boglárka 800 m gyorson, Hosszú Katinka 200 m vegyesen, Gyurta Dániel 200 m mellen, Cseh László pedig 200 m pillangón.

Debreceni úszó Eb - Cseh László aranyérmes 200 m vegyesen

Sport - 2012-05-23

- Cseh László aranyérmet nyert 200 m vegyesen a debreceni úszó Európa-bajnokság szerdai versenynapján. A szám másik magyarja, Verrasztó Dávid hatodik lett.