Az Európai Parlament szerdai szavazása nem Magyarországról hozott bírósági ítélet volt és nincs összefüggésben Budapest migrációval kapcsolatos álláspontjával - vélekedett Jan Hamácek, cseh bel- és külügyminiszter, a Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) elnöke pénteken Prágában.
Magyarország világossá tette, hogy egyetlen illegális bevándorlót sem szabadna befogadnia Európának, de támogatni kell azokat az afrikai országokat, amelyek segítenek, hogy ne jöjjenek migránsok Európába, és ilyen ország Uganda - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
- Egy normális demokráciában a kormány ilyenkor önként távozik a hatalomból, és bocsánatot kér mindazért, amit Magyarország ellen tett - jelentette ki Ujhelyi István szocialista EP-képviselő sajtótájékoztatón Strasbourgban szerdán, miután az Európai Parlament (EP) plenáris ülésen megszavazta a Magyarországról szóló különjelentést.
Úgy vélte, történelmi lépésre szánta el magát az Európai Unió és az Európai Parlament (EP) meggyőző, pártcsaládok felett átívelő masszív többsége.
"Nem volt véletlen, hogy egy magyar zászlót kihelyezve szavaztam meg a jelentés elfogadását. Ma ugyanis az az igazi hazafi, aki országát, nemzetét és gyermekeinket meg akarja védeni az orbáni rezsim erőszakos károkozásától" - fogalmazott. Most elfogadott jelentésében - az európai nemzetek képviseletében - az Európai Parlament több mint kétharmados többsége erre tett kísérletet.
A Magyarország elleni uniós szankciók európai parlamenti megszavazásával az Öt Csillag Mozgalom (M5S) olasz kormánypárt szövetségesével, a Ligával akar leszámolni a La Repubblica című olasz balközép napilap elemzése szerint.
A napilap római és brüsszeli tudósítója közös értékelésében úgy látja, az M5S a Sargentini-jelentés európai parlamenti megszavazására készül csak azért, hogy ezzel "a lehető leglátványosabban" szembehelyezkedjen a Ligával, mivel ennek vezetője Matteo Salvini Orbán Viktor magyar kormányfő politikai szövetségese.
Az "Orbán Viktor ellenes szankciók" támogatásával az M5S "szabad utat ad a Ligával való végső leszámolásnak" - írta a La Repubblica. Hozzátette: az európai "szakítás" a két olasz kormánypárt közötti paktum végét jelentheti.
Az újság hangsúlyozta, hogy az M5S európai parlamenti küldöttsége kész Magyarország ellen szavazni, a végső döntést azonban a pártot vezető Luigi Di Maio hozza meg, és neki még kétségei vannak.
A magyar munkaerőpiacon leginkább a dolgozókért folytatott vállalkozói verseny befolyásolja a bérek alakulását - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.
- Minden nagy párt egyetért abban, hogy gyökeres változtatásokat kell elindítani Svédországban annak érdekében, hogy a jóléti államot továbbra is finanszírozni lehessen - mondta Flamm László Svédország-szakértő az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
A szakértő a vasárnapi svédországi választással kapcsolatban elmondta: a jóléti állam finanszírozásának problémája ütközik a bevándorlás és a migráció ügyével, és rendszerszintű átalakításra van szükség a kérdésben.Ebben valamennyi párt partner. A politikai pártok számára fontos, hogy hosszú távon kormányozható legyen az ország - mondta.
Megjegyezte: minden nagy párt egyetért az átalakítás szükségességében, és ennek bizonyítéka, hogy a jövő évi költségvetés tervezetében a migrációs és bevándorláspolitika területén majdnem 50 százalékos a költségcsökkentés.
- Boris Johnson volt brit külügyminiszter szerint "megalázó" a saját egykori kormánya által a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszerére nyáron kidolgozott javaslatcsomag.
Szoros szavazásra számít az Európai Parlamentben a Magyarországról szóló különjelentés összeállítója, Judith Sargentini.
A holland zöldpárti jelentéstevő csütörtöki brüsszeli sajtóreggelijén azt mondta, hogy képviselőtársainak túlnyomó többsége egyetért a jelentés megállapításaival, azonban a pártpolitika "közbeszólhat".
Kötőhártya-gyulladást is okozhat a parlagfű-allergia, gyakran az orr- és a hallójáratot is érinti - közölte a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.
A menekültek befogadása helyett vállaljanak más feladatokat a migrációval kapcsolatban azok az európai uniós (EU-) tagállamok, amelyek elzárkóznak a befogadástól - javasolja a német külügyminiszter.
Heiko Maas egy német lapinterjúban sürgette, hogy az EU a külpolitikában szakítson az egyhangú döntéshozatali eljárás kizárólagosságával. Mint mondta, nagyon fontos, hogy a jövőben bizonyos ügyekben ne a teljes egyetértésen, hanem a többségi döntéshozatal alapján határozzanak.
- Az emberek akaratának megfelelően meg kell szüntetni az évenként kétszeri óraátállítást, és át kell térni az állandó nyári időszámításra - jelentette ki Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke pénteken a ZDF német országos közszolgálati televíziónak. A politikus a belgiumi Genvalban, a brüsszeli bizottság kétnapos kihelyezett ülésének szünetében elmondta: az a meggyőződése, hogy az Európai Unióban megszűnik a téli és a nyári időszámítás kettőssége.
A jégtáblák olvadásával olyan régi kórokozók kerülnek elő, mint a pestis vagy a lépfene - mondta Rusvai Miklós virológus az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában. A vírusok és baktériumok a sarki jégtáblák mínusz 40 és 70 fok közötti hidegében korlátlan ideig megőrzik fertőzőképességüket, de ezek a kórokozók komoly problémát nem okozhatnak, mivel az orvostudomány ismeri, és így gyógyítani tudja az általuk okozott betegségeket - tette hozzá.
Elmondta: a jégtáblák magas lépfene tartalma valószínűleg a nagyszámú jégbe fagyott államtetemmel magyarázható. Ez a baktérium jelenleg is előfordul, gyakorta Magyarországon is megjelenik.
- Afrika gondjait nem lehet a kontinens lakóinak Európába vándorlásával megoldani - jelentette ki egy keddi interjúban a német szövetségi kormány nemzetközi fejlesztési együttműködésért felelős minisztere.
Gerd Müller a Deutschlandfunk német országos közszolgálati rádióban sugárzott interjúban kiemelte: "aki falakat és határokat akar építeni, és célja a bevándorlás korlátozása", annak sokkal nagyobb elkötelezettséggel kell küzdenie azért, hogy fejlődjenek a menekülteket kibocsátó országok.
Ebben az ügyben nemcsak Németország, hanem az egész Európai Unió túl keveset tett eddig - hangsúlyozta a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) politikusa.
- A Jobbik szerint más egyenruhás szervezetekhez hasonlóan a tűzoltóságnál is leszerelési hullámot indíthat, ha a kormány megvonja a túlórapénzeket. Pintér Tamás, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője kedden Budapesten, sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, a Fidesz ismét "rossz fát tett a tűzre", de most már nem lesz, aki eloltsa.
A Demokratikus Koalíció újra arra szólította fel a kormányt, hogy tegye munkaviszonnyá az otthoni ápolást.
Varju Lászlót, az ellenzéki párt alelnöke hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján kérdezték arról, hogy a menekülteket segítő Migration Aid nevű szervezet a bevándorlási különadó miatt párttá kíván alakulni Éjszakai Őrség néven.
A szövetkezeti formában megvalósuló együttműködés előnyeit, lehetőségeit méltatta Nagy István agrárminiszter a Méhészeti Szövetkezet alakuló ülésén vasárnap, Domonyvölgyben.
Magyarországon 1 200 000 méhcsalád van és 20 000 méhész tevékenykedik, akik a szövetkezeti együttműködéssel nagyobb mennyiséggel tudnak megjelenni a piacon, és magasabb árat alkudhatnak ki - mondta Nagy István.
Szavai szerint Magyarország a mostanihoz hasonló összefogással piacbefolyásoló tényező is lehet a mézpiacon, hiszen az itteni méhészek állítják elő a világ akácméztermelésének 80 százalékát
- Átalakíthatja a világgazdaságot, hogy Moszkva a dollár szerepének gyengítésére készül, ám a háttérben az amerikai-orosz gazdasági kapcsolatok egyelőre még igen élénkek - mondta Daunerné Bernek Ágnes Oroszország-szakértő az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.
Az elemző megjegyezte, hogy az Egyesült Államok sok terméket - többek között rakétahajtóműveket vagy a hadiipar számára nélkülözhetetlen fémeket - csak Oroszországtól tud megvásárolni, így bizonyos mértékig Washington is függ Moszkvától.
A Visegrádi Négyeket (V4) nevezte Olaszország "legádázabb ellenségeinek" a migrációt tekintve az Európai Parlament (EP) elnöke a SkyTg24 olasz hírtelevíziónak pénteken.
Antonio Tajani ezt azzal indokolta, hogy a V4-ek nem hajlandók egyetlen migránst sem befogadni. Hozzátette: annak ellenére, hogy a visegrádi országok mostanáig nem engedték a dublini szerződés módosítását, a római kormány tekintélyes tagjai őket tartják legjobb partnereiknek.
Az EP-elnöke úgy vélte, "ha a dublini reformot elfogadták volna, nem következett volna be, ami Cataniában történik".
- A Szkripal-ügyre hivatkozó új szankciókkal kapcsolatban az Egyesült Államok szándékosan teljesíthetetlen követelményeket fogalmazott meg Oroszországgal szemben, Moszkva azonban nem tesz engedményeket és nem kapitulál Washington előtt - jelentette ki Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes a Mezsdunarodnaja Zsizny című magazin honlapján csütörtökön közölt interjújában.
Michael Cohen ügyvéd vallomása valószínűleg az eddigi legrosszabb dolog, amivel Donald Trumpnak szembesülnie kell elnökként - jelentette ki Michael Caputo, Trump korábbi tanácsadója a Politico című lapnak nyilatkozva.