Idén a hazai civil szektor több, mint 130 eseménnyel készül arra, hogy felhívja a figyelmet az állampolgári részvétel fontosságára. Szeptember 20. és 26. között az ország különböző pontjain rendeznek olyan eseményeket, ahol a részvételt, és az ezzel járó felelősséget hangsúlyozzák.
A Roma Polgári Tömörülés Orbán Viktor miniszterelnök és kormánya elé terjesztette javaslatait az Új Széchenyi Tervvel kapcsolatban. Az RPT támogat minden olyan kezdeményezést és programot, amely a romák és a romákkal azonos élethelyzetben lévő lakosság munkára épülő polgárosodását segíti elő.
Közoktatási, felsőoktatási és felnőttképzési intézmények oktatói, képzői részére térítésmentes képzést indít a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány az esélyegyenlőség, az akadálymentesítés és a fogyatékosügy területén. A jelentkezési dokumentáció postai beérkezésének végső határideje 2010. szeptember 24.
Finisében jár a kampány, és sokan lejátszott meccsként tekintenek az őszi választásokra. De a Civil Mozgalom jelöltjei bíznak a választók józanságában, mérlegelő képességében - és a meglepetésben.
Megszorítások és leépítések helyett más megoldást kell találniuk az európai kormányoknak a válságból való kilábaláshoz. Mi, európai szociáldemokraták azt valljuk, hogy a szociális vívmányok megőrzése összeegyeztethető a költségvetési helyzet stabilizálásával – mondta dr. Gurmai Zita európai parlamenti képviselő, a Social Platform által rendezett budapesti konferencián.
Orbán Viktor miniszterelnök pénteken megkezdte a magyar EU-elnökségre való felkészülést szolgáló konzultációsorozatát az Európai parlamenti frakciók vezetőivel. Elsőként Joseph Daul néppárti frakcióvezetővel találkozott és tekintette át azokat a kérdéseket, amelyekben különösen fontos lesz a soros elnöki pozíciót betöltő ország és a parlamenti frakciók együttműködése.
Idén is a Harvard bizonyult a legjobb egyetemnek a Times Higher Education (THE) című brit felsőoktatási szakfolyóirat szerint. A szeptember 16-án publikált rangsorban az első tíz intézmény között csak az Egyesült Államok és Nagy-Britannia felsőoktatási intézményei szerepelnek, míg a legjobb húszba rajtuk kívül csak egy svájci és egy kanadai intézmény került be - áll a THE oldalán. A legjobb kétszázban idén sem szerepel magyar egyetem.
Letették szeptember 17-én az Iptech-Inno Ipari Technológiai Innovációs Központ alapkövét, melynek egyik legfontosabb feladata a helyi kis- és középvállalkozások megerősödésének elősegítése. Az Innovációs Központ célja továbbá, hogy elősegítse az egyetemi és főiskolai tudományos eredmények ipari alkalmazását. Az építkezés októberben kezdődik el, és 2011 májusában fejeződik be.
Érvénytelen lett a Science Building kivitelezésére kiírt eljárás, így újat kell kiírnia a Pécsi Tudományegyetemnek (PTE), vagyis a kutatóközpont kivitelezése csak jövő év tavaszán kezdődhet meg - olvasható a pecsistop.hu-n. A Közbeszerzések Tanácsa döntésével párhuzamosan 2-3 milliós büntetésre is számíthat az egyetem, miután az egyik pályázó jogorvoslati kérelmének helyet adva részbeni jogsértést állapított meg.
Nem volt szerencséje azoknak a férfiaknak az elmúlt napokban, akik gépkocsi lopással próbálkoztak Debrecenben. A gyanúsítottak már előzetes letartóztatásban vannak.
Az elmúlt napokban Debrecenben a Diószegi úton vonták ellenőrzés alá a járőrök egy Volkswagen Jetta típusú személygépkocsi vezetőjét és utasait, valamint az általa vontatott rendszám nélküli Opel Vectrát.A Vértesi Erőmű bezárásáról ír a New York Times nemzetközi kiadása, kiemelve: rengeteg ember veszítheti el a munkáját az EU szabályozása miatt.
Amikor bejelentették, hogy Magyarországon bezár az utolsó széntüzelésű erőmű az év végén, a hír sokkolta a magyar várost, Oroszlányt, ahol a téren három bányász szobra áll – írja a New York Times.
A teljes egészségügyi kiadások negyedét zsebből fizetik a magyarok, amely mind az ellátás, mind a rendszer szintjén számos kockázatot rejt – többek között ezt állapítja meg a Stabilitás Pénztárszövetség és a KPMG közös tanulmánya. Mindemellett a pénztárak legális többletszolgáltatás megvásárlására irányuló tevékenysége hosszútávon elősegítheti a kormányzat azon célját, hogy a hálapénz rendszere visszaszoruljon.
Korlátozások. A fedezetlen shortolást, valamint néhány derivatív eszköz tőzsdén kívüli kereskedését is egységesen korlátozná az Európai Unió.
Az Európai Bizottság javaslata szerint a vállalatoknak minden nagyobb shortpozícióról számot kellene adniuk, és bizonyos fajta OTC-derivatíváknál központi klíringházakon keresztül kellene lebonyolítani az ügyletet, amellyel csökkentenék a nemfizetés kockázatát.
„Egyszerűen minősíthetetlennek” nevezte a francia Európa-ügyi miniszter Viviane Reding uniós igazságügyi biztos keddi szemrehányásait az illegális romatelepek felszámolásával kapcsolatban.
Magyarországon a lakosság 75 százaléka nem beszél egy idegen nyelvet sem ezzel messze a legrosszabbak vagyunk az Európai Unióban. Pedig a munkaerőpiacon eladható tudásnak nálunk is egyre nagyobb jelentőséggel bíró részét képezi a nyelvismeet. A Központi Statisztikai Hivatal összeállítása a hazai nyelvtanulás helyzetét igyekszik feltárni - az adatok fényében.