Hazánk egyik legszebb barokk épületegyüttesét uniós források segítségével kiemelt EU-elnökségi rendezvényhelyszínné is alkalmassá teszik. Augusztus 30-án (hétfőn) megkezdődtek a munkálatok Gödöllőn az egykori királyi kastély felújításának második ütemében. Az erről szóló kivitelezői szerződést pénteken írta alá Révész T. Mihály, a Gödöllői Királyi Kastély Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója és a kivitelezést végző Reneszánsz Kőfaragó Zrt.
A 2010 harmincnegyedik hetére - a sebességtúllépések ellenőrzésére - tervezett TISPOL (Európai Közlekedési Rendőrségek Együttműködése) akció az alábbi mérleggel zárult.
A közúti közlekedésben nagyon gyakori szabályszegés a sebesség nem megfelelő alkalmazása, ezt bizonyítja az is, hogy a rendőri ellenőrzések helyszínén három nap alatt 11.227 sebességtúllépést regisztráltak a mobil és a telepített sebességellenőrző berendezések.
Egymást érik a német gazdasági klímáról szóló rendkívül optimista híradások. A meghatározónak tartott Ifo-index és a fogyasztói bizalom is javult augusztusban, a második negyedéves GDP-növekedés a kelet-ázsiai feltörekvőkével vetekedik. Ezen örömteli események mögött elsősorban a Kínába irányuló német export robbanásszerű idei bővülése áll.
Az elmúlt kilenc év leggyorsabb ütemű növekedését érte el a brit gazdaság az idei második negyedben. A brit statisztikai hivatal közlése szerint a GDP 1,2 százalékkal magasabb az első negyedévesnél, és több elemző is úgy véli, az adatgyűjtés óta eltelt időszak szintén visszafogott optimizmusra ad okot. A gazdaság ettől függetlenül a többség szerint változatlanul sérülékeny.
Tölgyessy Péter szerint Orbán Viktor sikerrel indította el az új politikai szerkezet eszmei és hatalmi kereteinek felállítását, a Fidesz támogatottsága magasabb, mint tavasszal volt, hatásos ellenzéke továbbra sincs, a módszeresen térfoglaló új hatalom korlátja sokáig csak a külföld és a gazdasági realitás lehet.
A GKI Gazdaságkutató Zrt.-nek az Erste Bank együttműködésével készült előrejelzése szerint idén a magyar gazdaság növekedése az export dinamikus emelkedése és a belföldi kereslet legfeljebb év végén remélhető javulása következtében 1% körül lesz. A választások óta a magyar gazdaság pénzpiaci megítélése romlott: a forint tartósan gyengült, a piaci kamat és az országkockázat emelkedett, ezért az alapkamat nem volt tovább csökkenthető.
A német kormány újabb lépést tett a sajtószabadság erősítése terén: olyan törvénytervezetet hagyott jóvá, amely fokozottabb védelmet nyújt újságíróknak az ügyészségekkel szemben.
A képzés alcíme: Olyan intelligenssé válni, mint egy nő.
Cél: Aktiválni a férfiak agyának idevágó részét, amelynek létezéséről sejtésük sincs.
A tanfolyam árát a tényleges szükségletek felmérése után állapítjuk meg, kedvezményt adunk azoknak a jelentkezőknek, akik mindegyik kurzuson részt vesznek!!!
Ben Bernanke, a Fed elnöke augusztus 27-én Wyomingban, a Jackson Hole-ban tartandó gazdasági szimpóziumon elmondta: bár a tavalyi évhez képest jelentősen javult a gazdaság állapota, messze nem beszélhetünk a válság végéről.
Ben Bernanke aláhúzta: számos fontos lépést tettek a kilábalás meggyorsítására, ennek ellenére a gazdaság helyreállítása még korántsem ért véget.Mintegy 1200 pedagógus-álláshely szűnik meg az új tanévben - derül ki az oktatásért felelős államtitkárság háttéranyagából, amelyet a Magyar Nemzet ismertet.
A pedagógus-elbocsátásokat az iskolabezárások és az intézmény-összevonások eredményezték. Összesen 37 közoktatási intézmény szűnt meg, ebből hét végleg bezárt - olvasható a napilapban.
10.00 Egész napos juh- kecske szakember találkozó,
szaktanácsadás
Helyszín: Juh-kecske pavilon
Az OTP Magánnyugdíjpénztár szerint a nyugdíjreformmal kapcsolatos elszámolási szabályok felülvizsgálata eredményeképpen nemzetközileg összehasonlíthatóbbá válhatnak az államháztartási mérlegadatok - mondta Nagy Csaba, a piacvezető pénztár igazgatótanácsának elnöke.
Az MSZP felháborodva tapasztalta, hogy Orbán Viktor miniszterelnök korábbi testőrének először terrorelhárítói posztot, majd 10 milliárd forint közpénzt adományozott hűségéért cserébe. Más indokot nehéz lenne találni, hiszen az ország terrorfenyegetettsége nem változott.