Kedden hajnalban a rendőrök elfogták azt a férfit, aki 2010. január 14-én Debrecenben a Honvéd utcán megtámadott egy munkába tartó nőt. A 31 éves nőt berángatta egy kapualjba, megfenyegette, fajtalankodott vele. A Debreceni Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya szeméremelleni erőszak bűntett elkövetésnek megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen.
Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én fejezte be Hymnus, a’ Magyar nép zivataros századaiból’ című költeményét, amely Erkel Ferenc zenéjével Magyarország nemzeti himnusza lett. E napot 1989 óta a Magyar Kultúra Napjaként ünnepeljük. Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy ráirányítsuk a figyelmet évezredes hagyományainkra, gyökereinkre, anyanyelvünkre, nemzeti tudatunk erősítésére.
Hiába küzdött hónapokon keresztül a fennmaradásért a Red Treff Utazási Iroda, a társasággal szemben elrendelt felszámolási eljárás miatt január 18-án kénytelen volt beszüntetni tevékenységét.
A szerdai, végső adatok szerint 16 halottja van az Ukrajna keleti részén található Luhanszkban történt kórházrobbanásnak - közölte a vészhelyzetekkel foglalkozó ukrán minisztérium szóvivője.
Nehéz év lesz 2010 Magyarország számára, 2011-ben viszont előnyt jelenthetnek a közelmúltbeli megszorítások - mondta a Magyar Nemzeti Bank elnöke szerdán egy bécsi konferencián.
Aláírták a kollektív szerződést a BKV szakszervezetei kedden késő este.
A haiti kormány keddi közlése szerint 75 ezerre emelkedett a múlt heti földrengés áldozatainak száma. A karibi országban 250 ezren sérültek meg és 1 millióan váltak földönfutóvá, miután az épületek több mint fele leomlott. Közben újabb két túlélőt találtak a romok alatt.
Miközben Ázsiában és Afrikában egyértelműen javul a gazdasági helyzet, Európa egészében, valamint Észak- és Dél-Amerikában stagnálás várható, a kelet-közép-európai régióban pedig a válság akár 18 hónapig is elhúzódhat még, írja a Világgazdaság.
Bár az eurozóna pénzügyminiszterei tegnap is találkoztak Brüsszelben, csak februárban döntenek arról, hogy ki legyen az Európai Központi Bank következő alelnöke.A választási procedúra ugyanis még pontosításra szorul.
Szipál Márton világhírű fotográfus Debrecenről készített képei nyitják a Kölcsey Központ idei kiállítási szezonját.
Stratégiai energetikai együttműködésről született egyetértési megállapodás az Európai Unió és Irak között tegnap. A két fél között született megállapodás szerimt Irak a jövőben fontos szerepet tölthet be Európa gázellátásban, míg a Közösség segíteni fog az iraki energiaszabályozás kidolgozásában, és a megújuló energia potenciál kiaknázásában.
A görög farmerek nagy forgalmú utakat zártak le traktorokkal és mezőgazdasági gépekkel, így tiltakozva a szocialista kormány megszorító intézkedései ellen.
Annak ellenére óriási a létszámhiány a keresztféléves szakokon, hogy a tavalyinál kétszer több diákot vettek fel az egyetemek ilyen képzésre -írja a Magyar Nemzet.
A benzin literje 2, a gázolajé 3 forinttal kerül majd kevesebbe.
Zárt tárgyalást rendelt el a Mohácsi Városi Bíróság a 15 rendbeli szemérem elleni erőszakkal, valamint egy rendbeli megrontással vádolt mohácsi rajztanár ügyében.
Irán bosszút áll Izraelen és az Egyesült Államokon egy iráni fizikaprofesszor múlt heti meggyilkolása miatt – közölte az IRNA iráni hivatalos hírügynökség. “Vegyétek biztosra, hogy Irán bosszút áll Maszúd Mohammadi mártír véréért” – idézte a jelentés Musztafa Muhammad Nadzsar belügyminisztert, aki Izraelhez és az Egyesült Államokhoz intézte szavait.