Egyre több beteg igényli nálunk is, hogy a műtétjét egynapos sebészeti ellátási formában végezzék el. Ennek ellenére az ilyen beavatkozások 8 százalékos aránya jócskán alatta marad a fejlett európai országok 50 százalékos arányának – mondta a Világgazdaságnak Janecskó Mária, a Multidiszciplináris Egynapos Sebészeti Társaság elnöke.
„Óriási lehetőségeket” rejt magában az USA és India közötti új gazdasági partnerség – hangsúlyozta kedden Újdelhiben az amerikai pénzügyminiszter. A tárcavezető az indiai gazdaság nyitottságának növelését, a külföldi tőke szabadabb beáramlásának lehetővé tételét kérte. A pénzügyi szektor további átalakítása, valamint a külföldi tőke erőteljesebb jelenléte szükséges ahhoz, hogy az indiai gazdasági fejlődés tovább folytatódhasson – hangsúlyozta Geithner.
Akár 50 milliárd euró bevételt is hozhatna évente az EU-ban tervezett bankadó – számítja az Európai Bizottság. A brüsszeli testület szakértői tegnap tették közzé az „innovatív finanszírozási módokra” vonatkozó munkaanyagukat, amelyet április 16–17-i ülésükön vitatnak meg a tagállamok pénzügyminiszterei.
Talán nem túlzok, ha azt mondom, hogy az egész országot megrázta Daróczi Dávid halála. Szinte biztos, hogy nem csak azért érezzük így, mert valaha együtt dolgoztunk vele, a közvetlen közelünkben lett újságíró.
Büszke, egyenes derekú cigányember volt, szerethető méltósággal. Ezért van okuk sírni a magyar cigányoknak: ő volt a legtisztább bizonyíték arra, hogy tehetséggel, elképesztő szorgalommal, tudásvággyal, jóakaratú környezetben nem lehet útját állni senkinek.
Még meg sem voltak a választások, de már sokan arról beszélnek, hogy milyen is lesz a Jobbik ellenzékben. Mert abban mindenki egyetért, hogy a Jobbik bejut a parlamentbe, s abban sincs vita, hogy a szélsőjobboldali párt ellenzékben lesz.
A Fidesz és szimpatizánsai rettegnek az ellenzékben lévő Jobbiktól, az Orbánékat nem kedvelők pedig kaján örömmel várják, hogy miként megy majd neki Vonáék pártja a kormányzó Fidesznek.
Már működik az ország legmodernebb MRI készüléke a Pécsi Diagnosztikai Központban. Az új vizsgáló eljárással időben felismerhetők a neurológiai, érrendszeri és daganatos betegségek. A készüléket a központ saját erőből, 260 millió ft-ból vásárolta meg
Hiába kezd stabilizálódni a belső piac, a külkereskedelemben folytatódott az export-import olló szétnyílása. A kivitel volumene 17,3, míg a behozatalé 8,5 százalékkal növekedett a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb közlése szerint. Ilyen nagy különbség ritkán adódik a két kereskedelmi irány dinamikája között, de lehetséges, hogy csak egyszeri tényezők miatt nyílt ekkorára az olló. Tavaly decemberben az exportban 14,8, az importban 6,6 százalékos volt az éves növekedés, de előfordultak 30 százalékos visszaesések is.
Csalók próbáltak visszaélni az OTP Bank nevével ismeretlen eredetű elektronikus levelekben. Az angol nyelvű, otpbank.hu account notification tárgyú, vírust tartalmazó levelet az OTP nevét felhasználva küldték el több száz postafiókba - áll az OTP Bank közleményében.
A klasszikus privátbanki kiszolgálást igénybe vevő ügyfelek befektetései kevésbé vannak kitéve a piaci körülmények rosszabbodásának, így pénzük még válság idején is nagyobb biztonságban van.
A magyarországi bankszektor private banking szegmense jelenleg több mint 1900 milliárd forint értékű magánvagyont kezel, ez mintegy 40 ezer ügyfelet jelent, amely a hazai banki kapcsolattal rendelkező lakosság kevesebb, mint egy százaléka.Rekordokat döntött nemrég a Föld Órája akció, Magyarországon is sokan csatlakoztak a kezdeményezéshez. A környezetvédelem társadalmi elfogadottsága nagy, az ilyen jellegű befektetések azonban mégis keveseket vonzanak.
"Nem kizárt, hogy a következő fél évben esnek az árak a hazai egyetemes piaci gázszolgáltatásban" - jelentette ki Podolák György, az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának elnöke. Megállapítása nem meglepő abból a szempontból, hogy az eladó Gazprom várakozásai szerint júliustól a mostanival azonos, októbertől pedig annál alacsonyabb áron érkezik az orosz gáz Magyarországra.